Čtvrtek , 03. 04. 2025

Richard

Kapesní počítač Intel Compute Stick v prodeji

23. 04. 2015

23. 04. 2015

Kapesní počítač vyrobený Intelem, osazený Atomem s nainstalovanými Windows 8.1 with Bing je již v prodeji za 149 USB (asi 3 800 Kč). Verze s Ubuntu Linuxem dorazí v létě za 110 USD (asi 2 800 Kč).

Počítač připojíte k monitoru prostřednictvím HDMI portu, čímž z něj vyrobíte počítač se 4jádrovým Atomem Z3735F ( ), 2 GB RAM, 32GB eMMC diskem a čtečkou miro SDXC karet. Nechybí ani WiFi, Bluetooth a volný USB 2.0 port. Bez externího napájení se ale tento prcek neobejde.

Linuxová verze bude pak o něco chudší s pouhým 1 GB RAM a 8 GB interní paměti eMMC.

Zdroje: TechPowerUp, Intel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek