Pátek , 03. 05. 2024

Alexej

Recenze reproduktorů Genesis Helium 300BT ARGB – jednoduše kvalitní stereo

Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

03. 05. 2021

03. 05. 2021

Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Že se dostáváme do, pro běžného kupce vyšší cenové kategorie, byť reproduktory stále vnímáme jako finančně dostupné, kde je již třeba nabídnout přidanou hodnotu, naznačuje kvalitní balení v pevném designově vyladěném kartonu. Co vše je součástí, lze vidět na videu.

Černý „karbon“ jim sluší

Pro úpravu dřevěných bedýnek zvolil výrobce černou fólii imitující grafiku karbonových výrobků. S univerzální černou vkusně kontrastují červené detaily membrán reproduktorů a loga na mřížce.

Nemluvě o možnosti volit si samostatně tlačítkem RGB barvu a styl podsvícení, pokud zvolíte např. červenou, sladěnou s barvou herní myši, vše začíná za tmy působit stylově. Záleží jenom na vás, co se vám líbí. Možností existuje dostatek.

Pro ještě náročnějšího hráče osadili v továrně ovládací panel Helia 300BT USB konektorem pro ARGB kabel, čímž lze ovládat osvětlení reproduktorů přímo z počítače základní desky a docílit dokonalé synchronizace barev různého hardwaru. Podsvícení je kompatibilní s Polychrome RGB, Mystic Light Sync, RGB Fusion a AuraSync. USB port neslouží k přehrávání hudby z flash disku, takže dokonalosti nebylo učiněno za dost.

Ovládací panel na pravém reproduktoru sdílí s USB portem konektory pro audio kabel (dva „cinche“) a druhý reproduktor, ovladače pro hlasitost, regulaci basů, přepínání módů připojení (BT či kabel), osvětlení a ECO mód. Nutností je mechanický vypínač a napájecí kabel pro 230V síť a indikační dioda.

Kdo umí, umí

Vraťme se k ECO módu. Má logicky sloužit k tomu, aby se reproduktory uměly uspat při delší době nečinnosti. Objevit někde přesný popis (třeba v manuálu) vyžaduje schopnosti Harryho Potera při hledání kamene mudrců. Přeháním, stačilo pozorně pročíst manuál a chvíli pozorovat. Doba přepnutí do „standby“ režimu činí 1 hodinu. Tlačítko ECO funkci nezapíná (logicky se aktivuje automaticky), ale vypíná. Otázka zní, proč jej vypínat. Při přehrávání přes Bluetooth dioda bliká červenomodře (výrobce píše fialově). Při stisknutí tlačítka ECO zůstane blikat modrá. Pokud se reproduktory uspí, poznáte to podle svítící červené barvy. Probouzejí se tlačítkem ECO.

K TÉMATU  EaseUS Data Recovery Wizard – nic není ztraceno

Dalším důležitým ovladačem je tlačítko RGB, kterým ovládáte LED podsvícení a jeho různé podoby. Opětovným stiskem můžete u daného módu zůstat, existují tři. Duhové dynamické střídání barev po obvodu, plynulá pomalá změna jednotlivých barev (červená, růžová, modrá, fialová, žlutá, bílá, zelená plus různé jejich odstíny atd.), rychlá změna barev při blikání. Samozřejmě vypnutí.

Propojení s notebookem pomocí Bluetooth vždy proběhlo bez problémů, to i po opakovaném uspání a probuzení. U přenosného reproduktoru se mi občas stalo, že bylo nutné jej znovu připojit ručně. Zde ne.

A co zvuk?

Rozhodně se nemohu označit za znalce audia a extra náročného uživatele. Již velmi dlouho používám k notebookům externí přenosné Bluetooth reproduktory, nejdéle jsem vydržel s Niceboy Raze či Lamax Vibe1, vcelku kvalitní výrobky s výkonem okolo 10 W.

TIP: NICEBOY RAZE 2 TWINS – NEJLEPŠÍ Z ŠIKOVNÝCH

S těmito dřevěnými stereo reproduktory se však kvalita zvuku nemůže rovnat. Pokud byste uvažovali o cenově akceptovatelném upgradu svých zvukových zážitků u počítače, rozhodně s Genesis Helium nesáhnete vedle. Zvuk zní dospěleji a plněji. K tomu kvitujeme možnost plynulé regulace basů, které umí být při vysoké intenzitě zvuku hutné a dunivé. Z mého notebooku, který používám na poslech hudby, online rádia i sledování online TV a filmů, rázem „vyrobí“ obstojné domácí HTPC. Kvalitou se vyrovnají ryzím audio mikrosystémům stejné ligy.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek