Čtvrtek , 19. 12. 2024

Ester

Canon vyvíjí CMOS snímač velikosti APS-H s 250 Mpix

20. 09. 2015

20. 09. 2015

Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámila, že její mateřská společnost Canon Inc. vyvíjí CMOS snímač velikosti APS-H (přibližně 29,2 × 20,2 mm), který se může pochlubit rozlišením cca 250 miliónů pixelů (19 580 × 12 600). Jde o největší počet pixelů na světě ve třídě CMOS snímačů, které jsou menší než fullframe 35 mm snímače.

Zcela nový snímač umožnil při použití v přístroji vytvořit snímky, na kterých mohli diváci rozpoznat nápis na boku letadla letícího ve vzdálenosti přibližně 18 kilometrů čtverečních.

 

Zvýšení počtu pixelů vede u CMOS snímačů k nárůstu úrovně signálu, který může způsobit určité problémy včetně zpoždění a drobných rozdílů v časování. Nový CMOS snímač společnosti Canon ale i přes mimořádně velký počet pixelů přenáší data opravdu velmi vysokou rychlostí 1,25 miliardy pixelů za sekundu, za čímž stojí řada vylepšení včetně miniaturizace a dokonalejšího zpracování signálů. Snímač tak umožňuje vytvářet videozáznamy s ultra vysokým počtem pixelů rychlostí až pět snímků za sekundu. Canon navíc i přes opravdu vysoké rozlišení využil u tohoto snímače své neustále zdokonalované technologie, které jsou přizpůsobeny pro práci s miniaturními pixely a disponují vysokou citlivostí a nízkým šumem.

Videozáznam z kamery s přibližně 250megapixelovým CMOS snímačem se může pochlubit rozlišením, které je cca 125× větší než v případě Full HD rozlišení (1 920 × 1 080 pixelů) a přibližně 30× větší než u 4K rozlišení (3 840 × 2 160 pixelů). Díky mimořádně vysokému rozlišení mohou uživatelé obraz oříznout i zvětšit bez negativního vlivu na rozlišení a čistotu výsledného záběru.

Canon plánuje využití této technologie ve specializovaných řešeních pro sledování a předcházení kriminality, v měřících nástrojích s ultra vysokým rozlišením i v dalších průmyslových zařízeních a oblastech vizuálního vyjadřování.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek