Čtvrtek , 19. 09. 2024

Zita

Web Wikipedie má nyní tmavý režim

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
Web Wikipedie má nyní tmavý režim
Web Wikipedie má nyní tmavý režim

16. 08. 2024

16. 08. 2024

Na tmavý režim se můžete přepnout ručně nebo automaticky

Nová možnost vám umožňuje ručně přepínat mezi světlým a tmavým režimem nebo použít možnost Automaticky, aby odpovídala nastavení vašeho systému. Chcete-li změnit nastavení tmavého režimu, otevřete wikipedia.org v Chrome, Safari, Opeře nebo jiném moderním desktopovém prohlížeči a vyberte svůj jazyk a v nabídce Vzhled najdete možnost tmavého módu. Pro českou verzi Wikipedie zatím tmavý mód není, ale to se zajisté brzy změní.

Tmavý režim je již nějakou dobu dostupný v mobilní aplikaci Wikipedia pro iOS a Android a nyní je dostupný pro webové rozhraní. Tuto možnost máme již několik týdnů. Jak je u softwarových změn obvyklé, Dark Mode je zaváděn postupně, po etapách. Pokud tuto možnost na webu Wikipedie nevidíte, vraťte se sem později.

Pokročilí uživatelé, kteří přizpůsobí rozhraní Wikipedie pomocí vzhledů vytvořených nadšenci pomocí CSS, mohou zjistit, že výběr možnosti Tmavý v nabídce Vzhled neovlivní vzhled. Například uživatelé mobilních zařízení se skinem Minerva musí navštívit stránku nastavení a vybrat „Tmavý“ ze seznamu barevných možností, aby povolili tmavý režim.

Přihlášení uživatelé mohou přistupovat k dalším nastavením pro aktivaci tmavých verzí gadgetů Wikipedie. Přispěvatelé mohou přidat vlastní CSS na své stránky stylů a používat vlastní barvy v tmavém režimu. Jako vždy mohou ti, kteří používají mobilní aplikaci Wikipedie, spravovat tmavý režim výběrem „Předvolby čtení“ prostřednictvím nastavení v aplikaci.

Tmavý režim je dostupný v mnoha oblíbených aplikacích a webech. Tmavý režim ve většině případů vrátí barevné schéma uživatelského rozhraní nastavením světlého textu a prvků uživatelského rozhraní na tmavé nebo čistě černé pozadí. Namísto toho, abyste byli při zvednutí telefonu v posteli oslněni světlem, jsou vaše oči ošetřeny uklidňujícím, potemnělým uživatelským rozhraním.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

K TÉMATU  O!Play HDP-R1: Asus vstupuje do světa síťových přehrávačů

Recenze reproduktoru Niceboy Raze – muzikant pod vodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek