Sobota , 23. 11. 2024

Klement

ARM Cortex-M7 – mozek pro auto i ledničku

28. 09. 2014

28. 09. 2014

Společnost ARM nedávno představila nový 32bitový procesor, který nemíří do tabletů a telefonů, které opanuje rodina čipů ARM Cortex-A. Inteligenci dodá třeba ledničce či autům.

Také rodina M čítá několik typů procesorů, avšak M7 přebírá trůn výkonnostního krále v této modelové řadě s maximání frekvencí 400 MHz. Výrobní proces je 28nm.

TIP: Více síly pro tablety s ARM Cortex-A17

Výkon při tom činí 5 bodů na 1 MHz v CoreMarku, což odpovídá až 2 000 bodům. Pro představu uveďme, že takový Cortex-A15 dosahuje 9,36 bodů / MHz a Intel Atom D525 vygeneruje 5,04 bodů / MHz. Abychom si udělali lepší představu, o jak velký trh se jedná, uveďme, že za rok 2013 se celkově prodaly bezmála 3 miliardy procesorů ARM.

Zdroje: EEMBC, ARM

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek