Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

ChatGPT může číst své odpovědi nahlas

19. 03. 2024

19. 03. 2024

Nová funkce OpenAI Read Aloud pro ChatGPT by se mohla hodit, když jsou uživatelé na cestách. Když se uživatelům nahlas přečtou odpovědi jednou z pěti hlasových možností, nemusí koukat ne obrazovku. Nyní je k dispozici jak ve webové verzi ChatGPT, tak v aplikacích ChatGPT pro iOS a Android.

Možnost čtení ve 37 jazycích

Čtení nahlas se nabízí hned ve 37 jazycích, ale automaticky rozpozná jazyk textu, který čte, a tato funkce je dostupná pro GPT-4 i GPT-3.5. Je to zajímavý příklad toho, co OpenAI dokáže s multimodálními schopnostmi (schopnost číst a reagovat přes více než jedno médium), které byly odhaleny brzy poté, co konkurent, Anthropic, přidal podobné funkce do svých modelů AI.

ChatGPT spustil v září 2023 funkci hlasového chatu, kde se uživatelé mohou přímo ptát na výzvy chatbota bez psaní. Nová funkce však umožní lidem, aby ChatGPT četl písemné odpovědi nahlas, a uživatelé mohou nastavit chatbota tak, aby vždy reagoval verbálně, když odpovídá na výzvy.

V mobilních aplikacích mohou lidé klepnutím a podržením textu otevřít přehrávač pro čtení nahlas, kde si mohou přečtení přehrát, pozastavit nebo přetočit zpět. Webová verze zobrazuje pod textem ikony reproduktoru.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek