Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

ChatGPT Plus má nyní lepší paměť

21. 05. 2024

21. 05. 2024

Pokud máte placenou verzi ChatGPT, je to pravděpodobně nejspolehlivější generativní chatbot s umělou inteligencí. GPT-4 je stále robustní, s předem vyškolenými doplňky vám pomohou vyladit vaše zkušenosti a OpenAI jej neustále vylepšuje. Tento nejnovější přírůstek může být jedním z nejužitečnějších k dnešnímu dni, zvláště pokud máte tendenci často opakovat věci během několika konverzací.

Cílem je ulehčit uživatelům práci

ChatGPT Plus nyní zavedl novou funkci “Paměť”, poté, co byl dříve zaveden pro omezený počet uživatelů ChatGPT jako test. Je to trvalá paměťová banka, která ChatGPT umožní dozvědět se o sobě konkrétní fakta a znovu je použít v různých konverzacích. Myšlenka je taková, že pokud chcete, aby si ChatGPT pamatoval věci o vás, můžete to jednoduše napsat do chatbota. Kdykoli je to vhodné, AI bude odkazovat na tuto paměťovou banku a použije data, která se o vás dozvěděla, také v jiných konverzacích. Příklad zobrazený OpenAI je o tom, že uživatel řekl chatbotovi o svých mazlíčcích – ChatGPT to uložil do paměťové banky a v samostatné konverzaci použil tyto podrobnosti, když jej uživatel požádal o vygenerování „obrázků svých mazlíčků“.

Dříve jediný způsob, jak přimět ChatGPT, aby odkazoval na něco, co jste mu dříve řekli, bylo vytvořit nový dotaz v rámci stejného chatu. Můžete zkontrolovat, co máte v paměti ChatGPT, zaškrtnutím sekce „Správa vzpomínek“ v rozevíracím seznamu v rozhraní chatu, a pokud chcete, můžete některé věci odstranit nebo je úplně vymazat, kdykoli budete chtít. Funkci lze také zcela vypnout v Nastavení.

K TÉMATU  Prodlužte životnost své powerbanky pomocí těchto 8 tipů

Je třeba poznamenat, že tato funkce zatím není dostupná v Evropě a Jižní Koreji (možná z důvodu ochrany soukromí) a není jasné, zda bude spuštěna později. V opačném případě bude k dispozici všem uživatelům ChatGPT Plus, takže pokud jste přihlášeni k odběru prémiové úrovně chatbota, nezapomeňte se na to podívat a vyzkoušet. OpenAI říká, že brzy přijde pro uživatele Team a Enterprise a také pro GPT.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek