Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Diskuze k článku

9 komentářů

    1. Re: Nejlepší ADSL wifi modem?
      Cisco, kde je cena od 8 tisíc korun, nebo Vigor, kde se vejdete pod 5 tisíc.

      Bohužel D-Link, Asus, ZyXEL, AirLive a podobně nejsou kvalitní výrobky – s vysokou pravděpodobností nevydrží déle, než 2 roky a to ani lepší kousky za 2 a půl tisíce korun. Pokud se náhodou nepřehřívají hned, tak s časem stabilita tak jako tak klesá. Nemluvím jen o ADSL části, ale i o Wi-Fi.

      Pokud bych si nyní kupoval tento nový prvek, tak bych se asi pokusil sehnat ověřený a přitom levnější 3com OfficeConnect

      http://access-pointy.heureka.cz/3com-officeconnect-wireless-54mbps/

      a nebo bych risknul některý z jeho novějších nástupců…

      1. Re: Nejlepší ADSL wifi modem?
        To je hloupost a alibismus. Přeci nebudete kupovat router za 8000 :). Mám doma ASUS 500GP, slouží již 7let. Je jasné, že když si koupíte router za 500,- tak je adekvátní funkčnost 2roky. Nehledě na to, že vše se dá reklamovat a většinou úspěšně. 8000/500=16. Za ty peníze 16 routerů x2 roky .. zvažte. Je jiná doba. Taky ten router (cisco), pokud vydrží 5-10let morálně zastará, takže si za čas stějně budete muset koupit jiný.

        1. Re: Nejlepší ADSL wifi modem?
          Máte pravdu, ale ono i dnes existují lidé, kteří nechtějí řešit reklamaci a nákup nových prvků, nebo nechtějí zažít výpadky a nestabilitu. Je to sice naprosto ojedinělé (ve firmách potom již tolik ne), ale i drahé produkty mají svou cílovou skupinu. Pro většinu ale asi bude vámi zmiňovaný postup v pořádku, nadto i v normální cenové kategorii lze jistě najít schopnější produkty, jen to hledání je poslední dobou stále těžší…

  1. Re: Co když WiFi router nebo ADSL modem tuhne?
    Tak na tuto problematiku mam par postrehu:

    – jestli chcete OPRAVDU neco, co stoji malo penez a vydrzi, tak jedine
    TP-LINK.
    Instaloval sem u ruznych zakazniku dost mozna uz i tisicovku ruznych zarizeni od TPLINKu (za cca 5let?) a mam pomerne nepochopitelne skore reklamaci = 0 (nula). Nepocitam do toho Gigabitovy 16port SWITCH, kterymu po zasahu bleskem prestaly fungovat 4porty ;o))))

    Delam do HW uz 18let a v kategorii „šmejdy“ uz mam za tu dobu rovnou par firem jako treba D-link, Edimax, Zyxel a ano i 3Com, HP a podobné). Nerikam, ze ty zarizeni nefungovaly, kdyz byly novy, fungovaly treba vyborne, ale kazdy servisak mi potvrdi, ze nejhorsi je nekam jezdit vyzmenovat adaptery kazdy 2-3 roky. Uplna lahudka je menit sitove zdroje prave v RACK switchich 3Com a spol.
    Tenkrat sem potreboval neco obyc levneho a tak sem opatrne koupil wifirouter TPLINK 340GD, protoze jako jediny mel rovnou 3dBi antenu. Nastaveni bylo absolutne easy, antena mela perfektni dosah….proste elegantni. Tak, a ted sem cekal, jak to bude s nejvetsi slabinou vsech takovych zarizeni – 230V adapterem.
    NIC. Nehrejou, neodchazi…od te doby fakt jeste ani jeden.
    Ne, bohuzel nemam nic spolecneho s firmou TPLINK 😉

    – ohledne chlazeni Vam u techto zarizeni nepomuzou ani pridavne chladice. protoze pokud je proste spatny navrh obvodu nebo kdyz se krabicka podridi libivemu designu, upeče se to i s chladicem.
    PROBOHA tam hlavne nelepte chladice, ktere drzi pres samolepku. Kdyz by na chipu tento chladic pouze lezel, je to OK, ale pri jine poloze teplem lepidlo zmekne a chladic sklouzne mimo nebo rovnou upadne.
    Ja pouzivam obycejny silikon na koupelny, tenka vrstva, peclive pritlacit a vytlacit prebytecne lepidlo….

    – kondenzatory: to je obsahly pribeh… kazdopadne vymenu doporucuju, a cim driv, tim lip. Tzn. jakmile to zacne nejak podivne zlobit, prvni co zkontrolujte, jsou prave ty kondenzatory. Pokud jsou byt i jen minimalne nafouknute, vymenit. Je pravidlo, ze se nafukuji kondenzatory pouze od kapacity (myslim v IT zarizenich) rekneme 500uF, mensi kapacity taky odchazi, ale poznate to jenom ESR merakem.
    Urcite neshanejte kondenzatory podle kapacity a napeti, ale podle jedineho, opravdu duleziteho paramatru a to, jestli jsou urceny pro „lowESR“ aplikace. Tyto kondiky maji automaticky 105°C. Samozrejme napeti stejne nebo o rád vetsi, zalezi na tom, jestli se Vam tam vetsi kondik vleze (vyska nebo tloustka). Na kapacite zase tak moc nezalezi, mela by byt aspon podobna.
    Osobne doporucuju NIPPON CHEM a řadu LXZ, ma vyborne parametry a dlouho zivotnost. Cena kolem 10,- za kus

    – k poznamce o vymene rovnou vsech kondenzatoru:
    je to zbytecné, je pravidlem, ze na desce jsou tak dva nebo max tri typy kondenzatoru. VZDY odejdou jen nektere (nejvic namahane) kondiky ale jenom jedenoho typu. Tzn. napriklad na MB odejde 8ks 1500uF/6,3V v blizkosti CPU. Tyto ale budou i jinde po desce. Ty odejdou pozdeji, protoze cela várka techto stejnych kondiku stala za p.d. Vymente pouze vsechny kondiky prave z teto jedne varky

    – trochu nechapu tu poznamku o pajení a RoHS. Stejne ty kondenzatory dostanete ven jedine trafopajkou, ktera dava az 400°C, pokud nepouzivate regulaci „prstem = přerušovaně“. Osobne mam na to 75W obyc ceskou trafopajku a v ni drat z kabelu na 230V 1,5mm2. Jedine obycejna kalafuna se mi osvedcila, ze dokaze ohrivane misto (cín) smáčet a hned nezmizi.
    Ano, videl jsem ruzne „silne“ mikropajky i odsavaci pistolove pajeci stanice, ale kdo to ma?
    Ani se mi neosvedcilo odsavani „bezolovnatych“ spoju. Napred spoj ohreju trafopajkou a snazim se kondenzator co nejrychleji (nekratsi tepelne mamahani desky zarizeni)dostat ven. Chce to cvik ohrivat naraz oba spoje, kondik se musi opatrne „vykývat“. Potom na hrot naberu trochu olovnateho cinu a kalafuny a spoj opatrne znova prohreju a z druhe strany vycistim odsanim klasickou ruční odsavackou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek