Neděle , 19. 01. 2025

Vladislav

Diskuze k článku

16 Responses

  1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
    Kvuli stovce si zlikvidovat moznost reklamace mi neprijde moc vyhodne 😉 Z vlastni zkusenosti 50% Seagate HDD pri provozu 24/7 odejde jeste v ramci zarucni doby. Zcela bez viditelnych stop na ramecku to nevyndate. Samotne hdd jsou drazsi, protoze se u nich predpoklada vetsi zatizeni + elektronika je nechranena = vetsi mira reklamaci. Toz tak…

    1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
      Se zárukou máte naprostou pravdu. I když vlastním starší WD externí disk a ten lze rozložit docela elegantně. Ale že by byly disky v boxech jiné, ne-li nějak speciální, oproti těm samostatným, si nemyslím. Ty stejné disky se prodávají jak v boxech, tak samostatně.

      Jen kvůli disku nemá asi cenu řešit 100 korun rozdíl, i když to může být někdy i více. Ale smysl to může mít, pokud chcete získat USB 3.0 box na disk zadarmo, což je úspora dalších minimálně 200 Kč.

      1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
        Nejsou jine, jenom vyrobce v cene zohlednuje mnohem vetsi riziko poskozeni, nezli je tomu u disku v externich boxech a predpoklad ze budou v mnohem intenzivnejsim provozu nez externi disk. 99% uzivatelu si externi disk montuje svepomoci a o nejakem statickem uzemneni vubec netusi… Pokud planujete pouzivat disk napr v NAS, 24/7, tak na nejake kuchani z externiho boxu zapomente, zaruka Vam jeste pride vhod. Dnes se jiz nedelaji boxy pro 3,5 kde by to v servisu nepoznali!

        1. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
          Aha, tak to jsem původně nepochopil, jak to s tou kalkulovanou životností myslíte. Motivy pro rozdílné ceny téhož jsou podle mě stále záhadou.

          Pokud výrobci kalkulují s tím, že samotný disk bude více namáhaný a tím pádem více reklamovaný, tak mě napadá, že přenosný disk je námáhaný zase úplně jinak – že se do něj vrazí při chodu, že spadne, že se připojuje k USB, kde ráda zazlobí statická elektřina…

    2. Re: Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: …
      Ještě se mi nestalo že bych reklamoval HDD a na to s tím rozdílem interního disku a externího jsem přišel taky . Naposledy jsem vydoloval z rámečku WD Scorpio blue a jede jak má už od roku 2011 a to co mi zbylo se hodí pořád , disků je více a redukcí na usb není nikdy dost (občas něco někde založím ) a když je třeba tak HDD nějaký zase „mrsknu“ do krabičky , zacvaknu a beru na cesty třeba .Krabička / rámeček malinko utrpěl při rozebírání ( neznatelně vcelku ) ale to je malá daň. A to s tím ochranným svazem autorským to je svinstvo na entou. Paměťovky mimochodem mám jen do fotoaparátu a kamery a jako uložiště pro mé věci a tvorbu případně .

  2. Autorský zlodějský fond u HDD

    Ještě jeden postřeh. Zlodějskému autorskému fondu platíme při pořízení 2TB pevného disku:

    – interní disk: 50 Kč
    – externí disk: 250 Kč

    Toto rozdíl v ceně disku interního versus externího ve skutečnosti ještě mnohem více prohlubuje. 

    1. Re: Autorský zlodějský fond u HDD
      Já koupil paměťovou kartu SDXC Transdent 64GB za 1024Kč a z toho mi bylo 108Kč oficiálně ukradeno autorským fondem. 🙁 Kde na to berou právo?! Mám ji do kamer na domácí video!

      1. Re: Autorský zlodějský fond u HDD
        Ano, je to naprosto nehorázné. Jediní, kdo se tím zabývají, jsou Piráti: http://www.pirati.cz/kci/kopirovaci_monopol

        A protože nevidím jiné cesty, budu je volit (což nikomu nechci nutit).

        Mimochodem, toto je také zajímavé: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=19077&catid=1&Itemid=57

        Ale co se od té doby změnilo? Vůbec nic. Včera jsem kupoval HDD do firmy, výpalné tam je pořád, i pro firmu. Žádat poplatek zpátky po „OSE zla“? Už vidím, jak by to dopadlo.

        1. Re: Autorský zlodějský fond u HDD
          Správně. Já volil Piráty již několikrát. 🙂 Státem posvěcené zlodějské chování je děsivé! Kde je presumpce neviny?! Ke všem se chovají jako ke zlodějům. Přitom kopírování není žádný zločin. Originál nikam nemizí, takže nejde o žádnou škodu. Vyživujeme povinně zloděje, které podporují největší óbrzloději – naši milí zákonodárci. Do pekel s nimi se všemi. Svobodu internetu a okamžitý zákaz neoprávněného vymáhání desátek, při nákupu záznamových médií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek