Úterý , 28. 11. 2023

René

Firefox – nejméně bezpečný prohlížeč

19. 03. 2014

19. 03. 2014

Na letošním Pwn2Own 2014 hackfestu ve Vancouveru se opět Firefox ukázal jako nejvíce zranitelný prohlížeč z hlavní čtyřky (Chrome, IE, Safari a Firefox).

A to díky ne méně než čtyřem zero-day zranitelnostem, které by mohly dovolit převzít na počítačem kontrolu přes nakažené weby. Například takový Google Chrome se na této soutěži nepodařilo „hacknout“ několik let po sobě (2009, 2010, 2011), Firefoxu se to podařilo jen v roce 2011. Od roku 2012 však u všech hlavních prohlížečů jejich nezranitelnost klesla alespoň na jednu zero-day „díru“. Čtyři nalezené za tři dny jsou opravdu hodně.

Obecně se tato zranitelnost přisuzuje neexistenci „pískoviště“, tedy schopnosti oddělit části programu od zbytku operačního systému, což nedovolí spustit jiné programy či číst obsah RAM. Chrome, IE i Safary totiž „pískovištěm“ na rozdíl od Firefoxu disponují.

Zdroj: ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek