Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Firmware pro DVD přehrávač podle libosti

18. 03. 2007

18. 03. 2007


Zajímavou službu v oblasti vylepšování vlastností DVD/DivX přehrávačů nabízí jeden z tuzemských dovozců. Ve standardním webovém formuláři si v několika předvolbách nakonfigurujete požadované vlastnosti a následně si stáhnete firmware, který je jimi vybaven.

Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, nejde o nic složitého. Podobnou službu musíme samozřejmě pochválit a doporučit ji i jiným dovozcům. Přece jenom je to pohodlnější a pro mnohé schůdnější, než laborovat s firmwarem upravovaným internetovou komunitou.

Službu by bylo možné určitě ještě dále zlepšovat, jelikož zatím je zaměřena především na doladění zobrazování titulků v DivX/XviD filmech, pro mnohé je ale právě tato oblast stěžejní.

Na druhou stranu, firmwary některých přistrojů jsou už od výrobce vybaveny možností doladit si vzhled titulků přímo v konfiguračním menu přístroje, včetně několika velikostí a volbou pozice titulků. To ale jednak nebývá pravidlem a také voleb nění k dispozici tolik, jako ve zmiňovaném nástroji.


Takovouto úpravu firmwaru zvládne každý.

Tuto službu jsme našli pro produkt Biostek XE-320 Pro, který dováží firma Acomp. Pokud byste věděli o dalších, podělte se o to s ostatními v diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek