Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

GoClever Insignia 1010 – recept na levný „2 v 1“

22. 12. 2014

22. 12. 2014

Aktualizováno: Společnost GoClever představila levný 10palcový tablet Insignia 1010 WIN s klávesnicí, Atomem, Windows 8.1 a licencí MS Office 365 včetně 1TB prostoru na OneCloud (na jeden rok zdarma) za cenu pod 6 000 Kč. Do konce února se můžete těšit na recenzi. Zároveň půjde o první věc, kterou podrobíme dlouhodobému testování, takže se k němu budeme v průběhu roku vracet.

Vzhledem k ceně čekejme průměrný hardware, který ale může leckomu bohatě stačit zejména na cesty do zahraničí či do školy:

  • displej: 10,1 palců IPS, 1280 × 800 dotykový
  • základna s klávesnicí a kovovým madlem pro tablet, který drží za pomocí madnetů
  • procesor: Intel Atom Z3735G se 4 jádry a frekvencí až 1,83 GHz
  • IGP: Intel GMA HD se základní frekvencí 311 MHz (maximálně dosáhne taktu až 646 MHz)
  • operační paměť: 1 GB DDR3
  • úložný prostor: 16 GB eMMC + čtečka karet microSD HC/XC s podporou maximální kapacity do 64 GB (což dohromadi dá již rozumných 80 GB prostoru)
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth;
  • porty: mikro USB OTG, mikro HDMI, audio 3,5 mm a nabíjecí konektor
  • fotoaparáty: přední 0,3 Mpix a zadní 2 Mpix
  • nabíjet jej lze s pomocí dodávaného zdroje či prostřednictvím USB portu
  • akumulátor: 6 000 mAh s výdrží okolo 6 hodin (což jsme již ověřili)
  • hmotnost: 659 g

Sami vidíte, že se parametry prakticky shoduje (až na lepśí displej a klávesnici) s námi nedávno testovaným tabletem Pipo W4. Proto máme již poměrné zevrubný obrázek o výkonu. Ze zkušenosti tak mohu říci, že na základní použití bude zařízení stačit, ale bez koupě mikro SD karty se do budoucna neobejdete, protože 16 GB je pro Windows 8.1 málo. Volil bych proto pečlivě rychlou paměťovou kartu.

TIP: Test SDXC paměťových karet – rychlá a rychlejší

GoClever Insignia 1010 WIN na českém trhu koupíte za doporučenou cenu 5 999 Kč. Na produkty je poskytována standardní dvouletá záruka.

Zdroje: Tisková zpráva, GoClever

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek