Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Google chce odstranit spamové články generované AI z výsledků vyhledávání

Vyhledávání na webu je v posledních letech horší a horší a v poslední době k tomuto problému přispěly články generované umělou inteligencí. Google se to nyní pokouší napravit tím, že do Vyhledávání Google zavádí aktualizaci, jejímž cílem je snížit „nekvalitní“ výsledky.
Google
Google chce odstranit spamové články generované AI z výsledků vyhledávání

16. 03. 2024

16. 03. 2024

Cílem je zvýšit kvalitu výsledků vyhledávání

Rozšířená schopnost generativních nástrojů umělé inteligence umožnila webům načerpat stovky nebo tisíce článků denně a zaplavit tak výsledky vyhledávání na webu na oblíbená témata. Nyní je docela běžné narazit ve výsledcích vyhledávání na články, které byly (alespoň částečně) napsány umělou inteligencí, z nichž mnohé mají faktické chyby a minimální dohled ze strany lidského pisatele. Google již dříve uvedl, že ve výsledcích vyhledávání povoluje obsah generovaný umělou inteligencí, ale všechny články mají stejné standardy kvality a spamový obsah bude odmítnut. Vyhledávání Google je však stále plné spamu generovaného umělou inteligencí.

Došlo k aktualizaci algoritmů

Algoritmy Vyhledávání Google byly nyní aktualizovány, aby se snížily nekvalitní a neoriginální výsledky. Společnost v příspěvku na blogu uvedla: „Dnes jsou metody tvorby škálovaného obsahu sofistikovanější a to, zda je obsah vytvářen čistě pomocí automatizace, není vždy tak jasné. Abychom tyto techniky lépe řešili, posilujeme naši politiku, abychom se zaměřili na toto zneužívající chování – vytváření obsahu ve velkém za účelem zvýšení hodnocení ve vyhledávání – ať už jde o automatizaci, lidi nebo kombinaci. To nám umožní přijímat opatření u více typů obsahu s malou nebo žádnou hodnotou vytvořenou ve velkém, jako jsou stránky, které předstírají, že mají odpovědi na oblíbená vyhledávání, ale neposkytují užitečný obsah.“

Ukáže se, že tyto změny budou mít dostatečný účinek. Spamové webové stránky mohou jednoduše omezit svůj výstup, aby zabránily odhalení, nebo mohou vyzkoušet jiná řešení. To také přímo neřeší obsah generovaný umělou inteligencí s faktickými chybami nebo jen obecně neužitečnými informacemi – to je obtížnější automaticky detekovat a zdá se, že Google neprovádí ruční zásahy dostatečně často. Vlastní testování společnosti hlásí 40% snížení nekvalitního obsahu.

K TÉMATU  Recenze HD-BOX FS-7119: Vskutku dobrý linuxový satelitní přijímač

Google také zasáhne proti zneužívání reputace webu

Google se také pokouší zasáhnout proti „zneužívání reputace webu“, kdy weby publikují obsah třetích stran, který se výrazně liší od jejich typického obsahu, takže třetí strana může těžit ze stávající pověsti a hodnocení daného webu ve vyhledávání na webu. Google řekl: „Třetí strana může například publikovat recenze půjček před výplatou na důvěryhodném vzdělávacím webu, aby z webu získala hodnocení. Takový obsah vysoce hodnocený ve Vyhledávání může zmást nebo uvést v omyl návštěvníky, kteří mohou mít od obsahu na daném webu výrazně odlišná očekávání.“ Společnost také nyní považuje za spam expirované a repurposované domény zveřejňující nekvalitní obsah. Vylepšená detekce spamu je zaváděna jako součást základní aktualizace Google pro Vyhledávání z března 2024. Změna zneužívání reputace webu začne 5. května 2024.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Vyhledávání v Google Chrome se právě zlepšilo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek