Čtvrtek , 14. 11. 2024

Sáva

Hackeři používají reklamy ve vyhledávání Google k vydávání se za Google

Phishingové odkazy a malware jsou známou hrozbou pro každého, kdo prohlíží internet. Sofistikované útoky však dokážou zaskočit i ty uživatele, kteří se nejvíce zajímají o bezpečnost. A nic není sofistikovanější než vydávat se za Google na vlastní platformě Google.

28. 08. 2024

28. 08. 2024

Promyšlený tah hackerů

V nedávné škodlivé reklamní kampani hackeři zakoupili reklamní prostor „Sponzorovaný“ ve Vyhledávání Google, aby inzerovali falešný odkaz ke stažení aplikace Google Authenticator. Každý, kdo hledal „Google Authenticator“, mohl narazit na tuto reklamu, která vypadala naprosto legitimně a zřejmě používala adresu URL „www.google.com.“

Po kliknutí na reklamu se oběti setkaly s přesvědčivým klonem webu Google Authenticator s adresou URL „ www.chromeweb-authenticators.com “. Stisknutím nápadného tlačítka „Download Authenticator“ na tomto webu se spustilo stažení „Authenticator.exe“, spustitelného souboru hostovaného na GitHubu a podepsaného vývojářem. Zdroj tohoto spustitelného souboru a skutečnost, že byl podepsán, znamenaly, že nedocházelo k žádné kontrole ze strany webových prohlížečů obětí ani antiviru Windows Defender.

Spustitelný soubor byl ve skutečnosti malware zloděje informací s názvem DeerStealer. Malwarebytes zachytil zákeřnou reklamní kampaň a okamžitě kontaktoval Google, který urážlivou reklamu ze své platformy odstranil.

Google prodal reklamní prostor hackerům

Pokud jde o to, jak se to stalo – no, je to opravdu docela jednoduché. Google omylem prodal reklamní prostor hackerům. V rozhovoru s Bleeping Computer společnost uvedla, že hackeři obešli lidské a automatizované systémy kontroly kvality tím, že „použili manipulaci s textem a maskování, aby ukázali… jiné webové stránky, než jaké uvidí běžný návštěvník“.

Většina lidí ví lépe, že neklikat na náhodné reklamy. Problém je samozřejmě v tom, že výsledky vyhledávání „Sponzorované“ Google nejsou tradiční reklamy. Jsou navrženy tak, aby byly relevantní k jakémukoli tématu, které vyhledáváte, a často je využívají legitimní společnosti, které chtějí být ve Vyhledávání Google zvýrazněny. I když si uvědomíte, že výsledek vyhledávání je „Sponzorováno“, může to být přesně to, co jste se snažili najít.

V tomto případě oběti hledaly produkt Google na webu Google. Našli reklamu na produkt a klikli na ni, protože proč by to neudělali?

K TÉMATU  Recenze DVD Xoro HSD 8410

Není to poprvé, co byla reklamní platforma Google využita k distribuci malwaru nebo phishingu. Ve skutečnosti byl boj s malwarem pro Google již desetiletí trvajícím bojem a nevyhnutelně bude bojem i v budoucnu. (A to navzdory skutečnosti, že historicky vzato je Google nejaktivnější v odstraňování malwaru ze své reklamní platformy a vyhledávače.)

Doporučujeme, abyste ve Vyhledávání Google neklikali na výsledky „Sponzorované“. To se možná snáze řekne, než udělá, protože je obtížné odlišit tyto reklamy od běžných výsledků vyhledávání.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Hackeři se zaměřují na tento router a D-Link jej neopraví

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.

Nepřehlédněte

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek