Neděle , 19. 01. 2025

Doubravka

Hackeři ukradli 2 miliony hesel

10. 12. 2013

10. 12. 2013

Před pár dny „do éteru“ unikla zpráva, že hackerům se podařilo ukrást hesla až 2 milionům lidí.

Celou akci spustili již 21. října. Šlo o přístupová jména a hesla k účtům na Facebooku, Twitteru, LinkedIn, Yahoo či Googlu a dalších 93 000 webech. Stačilo jim k tomu „málo“ –  propašovat do počítačů malware, který zaznamenával, co uživatelé píší. Zjistili to odborníci z firmy Trustwave, i když zatím netuší, jak se jim povedlo infikovat tolik počítačů. Po té, co virus zjistil hesla i jména za uplynulý měsíc, odesílal je hackerům přes proxy server v Nizozemsku.

Není jisté, že se do účtů posléze hackeři skutečně připojili, ale rozhodně mohli. Některé weby (ADP, Facebook, LinkedIn, Twitter a Yahoo) posléze sdělily, že své uživatele informovaly a resetovaly hesla. Google nechal celou situaci bez komentáře.

Zdroj: CNNMoney

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek