První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Původní RAZE byl dobrý a odolný. Dnes se dostáváme k jeho nástupci již ve čtvrté generaci, která zůstává stále odolná dle IP67, s 20 W výkonnější a zároveň s bohatší výbavou v podobě možnosti přehrávání z microSD karty či FM rádia (s vestavěnou anténou).
Chladícím podložkám jsme se párkrát věnovali. Šlo o levnější modely a jejich přínos vnímáme spíše jako diskutabilní. Nyní tu máme o poznání luxusnější provedení. To mě donutilo se zamyslet více nad tím, k čemu může být taková věc užitečná...
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?