Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Jak jednoduše propojit mobil s televizí

Nebaví vás sledovat obsah telefonu pouze na malém displeji? Ptáte se, jak propojit mobil s televizí? Existuje několik možností, jak to jednoduše provést.

18. 11. 2019

Přenos přes kabel

První možností je možnost nejjednodušší, tedy připojit mobil k televizi přes kabel. Takzvaný MHL standard, což je zkratka pro technologii „Mobile High-Definition Link“, slouží k tomu, abyste si jednoduše telefon připojili přes kabel k vaší televizi. Technologie MHL umí přenášet nejen videa, ale i samotný zvuk ve velkém rozlišení. Můžete tak pohodlně poslouchat hudbu z vašeho telefonu přes televizi a využít tak třeba i výhody reproduktorů, které poskytnou hlasitější poslech vašich oblíbených písniček. Taktéž pokud máte ve svém mobilním telefonu stažené filmy nebo videa, můžete je díky MHL pouštět bez problému v televizi.

Budete k tomu potřebovat pouze zařízení, které tuto technologii podporuje. Dnes naštěstí technologii MHL podporuje opravdu široká škála produktů od mobilních telefonů až po tablety. Rovněž budete potřebovat vhodný adaptér – kabel. Pro technologii MHL se využívají zaběhnuté konektory s kombinací HDMI a micro USB. Využít lze i MHL pasivní kabel, jehož výhodou je, že není potřeba externí napájení. Bonusem navíc je, že připojený mobilní telefon tento pasivní kabel současně i nabíjí, místo toho, aby jeho baterii čerpal, takže můžete přenos mezi televizí a telefonem využívat delší dobu.

Chromecast

Další možností je využití bezdrátového přenosu mezi televizí a vaším mobilním telefonem. Pro ty, kteří chtějí na své chytré televizi jednoduše sdílet obsah svého telefonu je zde tzv. Chromecast. Jde o řešení od společnosti Google, které umožňuje streamování digitálního obsahu z telefonu do televize ve Full HD rozlišení. Jedna z věcí, které k tomu budete potřebovat, je televize s WiFi. Můžete pak streamovat videa, fotografie, hudbu, hry a další.

Google Chromecast dokáže přenášet data z webových služeb, paměti zařízení – tedy telefonu, tabletu, nebo i notebooku, a také z podporovaných aplikací jako je například Spotify nebo Google Play Music. V těchto aplikacích narazíte na ikonku „Cast“. Po jejím zvolení se zobrazí vybraný obsah na televizoru. Kromě samotného streamování umí Chromecast i zrcadlit obrazovku. Zrcadlení obrazovky vašeho mobilního telefonu umožňuje ukázat vše, co děláte v telefonu i na obrazovce televize.

Postačí k tomu, aby vaše chytrá televize Chromecast přímo podporovala, nebo umožňovala zapojení malého zařízení do HDMI portu. Televize by se poté měla automaticky přepnout do režimu HDMI, případně to udělejte přes ovladač. Google Chromecast je plně funkční a kompatibilní jak s Androidem, tak iOS i Windows.

Praktických využití připojení a sdílení obsahu z mobilního telefonu do televize je opravdu mnoho. Ať už chcete sledovat vaše videa a filmy ve větším rozlišení, nebo chcete přímo na televizi přehrávat například fotografie z dovolené a ukázat je pohodlněji svým blízkým. V každém případě se jedná o velmi zajímavou a praktickou vychytávku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek