Pátek , 08. 12. 2023

Květoslava

Vybíráme kvalitní počítač do kanceláře

V kanceláři už většinou dnes potřebujeme počítače, které pracují s pokročilými firemními aplikacemi, sadou kancelářských programů Microsoft Office, internetovými prohlížeči. To zvládnou jak klasické stolní počítače, All-in-One počítače (zabudované do monitoru) i notebooky.

30. 10. 2017

V kanceláři už většinou dnes potřebujeme počítače, které pracují s pokročilými firemními aplikacemi, sadou kancelářských programů Microsoft Office, internetovými prohlížeči. To zvládnou jak klasické stolní počítače, All-in-One počítače (zabudované do monitoru) i notebooky.

Počítač do vaší kanceláře

Klasický PC oproti notebookům nabízí stále výhody především v podobě vyššího výkonu a v možnostech rozšiřování. Výběr stolního počítače se odvíjí od finančních prostředků a ovlivňuje ho účel, ke kterému bude sloužit. Jiné parametry stačí pro zpracovávání účetnictví, lepší počítače s náročnějšími programy potřebují programátoři, grafici, architekti a podobné profese.

desktop

All-In-One PC je počítač, kdy LCD panel je sloučen v jeden celek s počítačem. Hlavní výhodou může být úspora místa. Nevýhodou ovšem je menší výkon než u klasického PC a nemožnost rozšíření, nebo updatu konfigurace počítače. Navíc v případě závady musí do servisu vždy celý počítač. Rozumnější volbou už může být 17“ notebook.

Notebook je vhodný hlavně pro toho, kdo pracuje na různých místech, v kanceláři i doma, když je třeba pracovat v terénu, na schůzkách u klientů apod. Výhodou je jeho mobilita, díky němu můžete změnit polohu těla, když pracujete na PC celý den.

notebook

Konvertibilní notebooky (2v1) jsou novou třídou notebooků. Některé poznáte na první pohled díky jejich konstrukci, která umožňuje displej různě otáčet, naklápět nebo úplně oddělit a používat samostatně, jiné vypadají jako běžný notebook. Co mají společné, je dotykový displej jako na tabletu. Výhody jsou jasné na první pohled: nepotřebujete připojovat myš, ovládání je díky gestům rychlejší a mnoho těžkopádných aplikací pro stolní počítače dokážete nahradit jejich odlehčenou mobilní verzí.

Nezapomeňte na příslušenství

Zejména v kanceláři, kde se na PC pracuje několik hodin denně, je třeba myslet na ergonomické parametry příslušenství, jako jsou klávesnice, myš, podložka pod myš, různé stojany a držáky. A nezapomeňte, že větší hodnotu než počítače mají vaše data, o která nesmíte přijít. Zálohování dat je nutnost, proto neotálejte s nákupem externího disku.

pracovní stůl s PC

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek