Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Vybíráme kvalitní počítač do kanceláře

V kanceláři už většinou dnes potřebujeme počítače, které pracují s pokročilými firemními aplikacemi, sadou kancelářských programů Microsoft Office, internetovými prohlížeči. To zvládnou jak klasické stolní počítače, All-in-One počítače (zabudované do monitoru) i notebooky.

30. 10. 2017

V kanceláři už většinou dnes potřebujeme počítače, které pracují s pokročilými firemními aplikacemi, sadou kancelářských programů Microsoft Office, internetovými prohlížeči. To zvládnou jak klasické stolní počítače, All-in-One počítače (zabudované do monitoru) i notebooky.

Počítač do vaší kanceláře

Klasický PC oproti notebookům nabízí stále výhody především v podobě vyššího výkonu a v možnostech rozšiřování. Výběr stolního počítače se odvíjí od finančních prostředků a ovlivňuje ho účel, ke kterému bude sloužit. Jiné parametry stačí pro zpracovávání účetnictví, lepší počítače s náročnějšími programy potřebují programátoři, grafici, architekti a podobné profese.

desktop

All-In-One PC je počítač, kdy LCD panel je sloučen v jeden celek s počítačem. Hlavní výhodou může být úspora místa. Nevýhodou ovšem je menší výkon než u klasického PC a nemožnost rozšíření, nebo updatu konfigurace počítače. Navíc v případě závady musí do servisu vždy celý počítač. Rozumnější volbou už může být 17“ notebook.

Notebook je vhodný hlavně pro toho, kdo pracuje na různých místech, v kanceláři i doma, když je třeba pracovat v terénu, na schůzkách u klientů apod. Výhodou je jeho mobilita, díky němu můžete změnit polohu těla, když pracujete na PC celý den.

notebook

Konvertibilní notebooky (2v1) jsou novou třídou notebooků. Některé poznáte na první pohled díky jejich konstrukci, která umožňuje displej různě otáčet, naklápět nebo úplně oddělit a používat samostatně, jiné vypadají jako běžný notebook. Co mají společné, je dotykový displej jako na tabletu. Výhody jsou jasné na první pohled: nepotřebujete připojovat myš, ovládání je díky gestům rychlejší a mnoho těžkopádných aplikací pro stolní počítače dokážete nahradit jejich odlehčenou mobilní verzí.

Nezapomeňte na příslušenství

Zejména v kanceláři, kde se na PC pracuje několik hodin denně, je třeba myslet na ergonomické parametry příslušenství, jako jsou klávesnice, myš, podložka pod myš, různé stojany a držáky. A nezapomeňte, že větší hodnotu než počítače mají vaše data, o která nesmíte přijít. Zálohování dat je nutnost, proto neotálejte s nákupem externího disku.

pracovní stůl s PC

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek