Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

Vybíráme kvalitní počítač do kanceláře

V kanceláři už většinou dnes potřebujeme počítače, které pracují s pokročilými firemními aplikacemi, sadou kancelářských programů Microsoft Office, internetovými prohlížeči. To zvládnou jak klasické stolní počítače, All-in-One počítače (zabudované do monitoru) i notebooky.

30. 10. 2017

V kanceláři už většinou dnes potřebujeme počítače, které pracují s pokročilými firemními aplikacemi, sadou kancelářských programů Microsoft Office, internetovými prohlížeči. To zvládnou jak klasické stolní počítače, All-in-One počítače (zabudované do monitoru) i notebooky.

Počítač do vaší kanceláře

Klasický PC oproti notebookům nabízí stále výhody především v podobě vyššího výkonu a v možnostech rozšiřování. Výběr stolního počítače se odvíjí od finančních prostředků a ovlivňuje ho účel, ke kterému bude sloužit. Jiné parametry stačí pro zpracovávání účetnictví, lepší počítače s náročnějšími programy potřebují programátoři, grafici, architekti a podobné profese.

desktop

All-In-One PC je počítač, kdy LCD panel je sloučen v jeden celek s počítačem. Hlavní výhodou může být úspora místa. Nevýhodou ovšem je menší výkon než u klasického PC a nemožnost rozšíření, nebo updatu konfigurace počítače. Navíc v případě závady musí do servisu vždy celý počítač. Rozumnější volbou už může být 17“ notebook.

Notebook je vhodný hlavně pro toho, kdo pracuje na různých místech, v kanceláři i doma, když je třeba pracovat v terénu, na schůzkách u klientů apod. Výhodou je jeho mobilita, díky němu můžete změnit polohu těla, když pracujete na PC celý den.

notebook

Konvertibilní notebooky (2v1) jsou novou třídou notebooků. Některé poznáte na první pohled díky jejich konstrukci, která umožňuje displej různě otáčet, naklápět nebo úplně oddělit a používat samostatně, jiné vypadají jako běžný notebook. Co mají společné, je dotykový displej jako na tabletu. Výhody jsou jasné na první pohled: nepotřebujete připojovat myš, ovládání je díky gestům rychlejší a mnoho těžkopádných aplikací pro stolní počítače dokážete nahradit jejich odlehčenou mobilní verzí.

Nezapomeňte na příslušenství

Zejména v kanceláři, kde se na PC pracuje několik hodin denně, je třeba myslet na ergonomické parametry příslušenství, jako jsou klávesnice, myš, podložka pod myš, různé stojany a držáky. A nezapomeňte, že větší hodnotu než počítače mají vaše data, o která nesmíte přijít. Zálohování dat je nutnost, proto neotálejte s nákupem externího disku.

pracovní stůl s PC

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek