Pondělí , 14. 07. 2025

Karolína

Jak naučit Ferguson D-880HX napájet externí USB disky

14. 06. 2008

Ferguson D-880HX patří k těm povedenějším a tím pádem i oblíbeným DVD přehrávačům. Nechybí mu USB port pro možnost přehrávat videa či hudbu z flash pamětí nebo externích USB disků. Právě disky ale často nefungují, protože potřebují vyšší napájení, nebo napájení externí. Přehrávač ale lze upravit tak, aby USB disk napájet dokázal.

S tímto zajímavým řešením přišel Aleš Povalač na svém blogu blog.alpov.net.

Pokud připojíte k Fergusonu externí disk a slyšíte jen cvakání, je způsobeno poklesem napětí na USB portu při vyšším proudovém odběru, vznikajícím při roztáčení disku. Pohledem na základní desku je patrné, že mezi +5V systému a USB jsou zařazeny dva prvky – dioda v propustném směru (D6) a vratná pojistka (F1). Na diodě vzniká právě onen vražedný úbytek napětí – neměřil jsem ji, ale předpokádám, že to bude obyčejná křemíková dioda, tj. s úbytkem 0,6-0,7V, což už je pro HDD moc. Tato dioda ovšem není nezbytná. Má zřejmě zabránit napájení elektroniky přehrávače z vnějšího zařízení, ovšem z principu se na tomto USB portu nikdy externí napájení neocitne, připojovaná zařízení (flash, čtečka, HDD) jsou pasivní. Proto není nic jednoduššího, než diodu D6 přemostit drátovou propojkou. A ejhle, disk bez problémů a odmlouvání najede.

Podrobnější postup i s obrázky najdete na výše odkazovaném blogu.

Recenzi Fergusonu D-880HX hledejte u nás.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek