Čtvrtek , 10. 10. 2024

Marina

Jak vybrat štítkovač?

Moderní štítkovače už umí vyrobit štítky v různých tvarech, barvách i z různých materiálů. Už dávno pryč je doba pouze dvouřádkových bílých lepících pásků. Podle čeho se při nákupu rozhodnout? Připravili jsme pro vás 6 základních parametrů.

27. 09. 2017

Moderní štítkovače už umí vyrobit štítky v různých tvarech, barvách i z různých materiálů. Už dávno pryč je doba pouze dvouřádkových bílých lepících pásků. Podle čeho se při nákupu rozhodnout? Připravili jsme pro vás 6 základních parametrů.

Šířka pásky

Různé modely podporují různé šířky pásek. Pokud víte, že chcete tisknout spíše větší štítky, sledujte tento parametr jako první. Některé stroje totiž tisknou pouze na úzké štítky, které vám nemusí stačit. Běžné štítkovače tisknou pásky do šířky 24mm. Pro širší tisk pak využijte tiskárny štítků.

Počet řádků

Tento parametr souvisí i se šířkou pásky. Pokud potřebujete tisknout více řádků textu, pravděpodobně chcete i tisknout na širší pásky. Základní štítkovače dovolují tisk pouze dvou řádků textu. Ty kvalitnější umí řádků více nebo vás dokonce v počtu řádků nebudou omezovat vůbec a nechají vám volnou ruku.

Možnosti formátování

Nenechte se omezit jedním stylem písma. Kvalitnější štítkovače umožňují tisknout tučně, s kurzívou nebo s podtržením a navíc mají širší sadu fontů, ve kterých můžete psát. Další užitečnou pomůckou jsou i databáze často používaných symbolů.

Propojení s počítačem a rozlišení

Pokud se nespokojíte s jednoduchým textovým štítkem, který si na štítkovačce sami napíšete, sáhněte po přístroji, který vám umožní propojení s počítačem. V něm si budete moci připravit složitější texty, použít jiné fonty a tisknout na štítek i grafiku. Pokud chcete tisknout složitější grafiku, vybírejte štítkovač s vyšším rozlišením 360dpi.

Klávesnice

U štítkovačů, které podporují propojení s počítačem si musíte ujasnit, zda budete potřebovat klávesnici. Pokud budete pásky navrhovat vždy na počítači, bez klávesnice se obejdete. Výhoda štítkovače s klávesnicí je ta, že vám dovolí si připravit a vytisknout štítek i jinde.

Čárové kódy

Tento parametr asi není potřeba detailně rozvádět. Potřebujete tisknout čárový kód? Pořiďte si štítkovač, který to umí.

Samozřejmě to není všechno a pokud hledáte opravdu specifický přístroj napadnou vás i další parametry jako velikost paměti, možnost tisku kopií, paměť posledního vytištěného štítku nebo rychlé přístupy a klávesové zkratky k často používaným symbolům. Štítkovače toho umí opravdu hodně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Nepřehlédněte

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek