Středa , 22. 05. 2024

Monika

Diskuze k článku

29 komentářů

 1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Dobrý den,

  děkuji za recenzi, jen si upravte, zda jde o HDD Seageate (text) nebo Samsung (obrázek). Jsem zklamán z malé podpory MPEG4. Jaký HDD rekordér byste na DivX/Xvid doporučoval?

  děkuji za odpověď

  1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
   Dobrý den!
   Díky, chybka v popisku je opravena. Celkem dobrou podporu DivX měl třeba Panasonic DMR-EX78. Obecně je toto LG spíše vyjímka, většinou nemají rekordéry s většinou našich testovacích videí problémy.

   1. MPEG4
    Ano, ten má tabulku kompatibility pěknou. Ale přehrát AVI s MPEG4 je pro mne donést DVDRW, zkopírovat obsah na HDD a (časem) přehrát. Neznám model od panasonicu ani Pioneeru, který by to zvládl. U filmu bych ještě nahrání na HDD oželel ale u krátkých pohádek sloužících za každodenní večerníček je přehrátí na HDD velké plus. A používat jako médium CD je špatný vtip. To splňuje naše současná LG dobře ale u ní je problém právě v malé kompatibilitě s Xvid/DivX takže občas něco nejde přehrát nebo to nezvládá datový tok a seká se zvuk. Navíc musí být vypnutá pro začátek časového nahrávání a nemá DVB-T atd. ale to již nové modely mají v pořádku. Chtěl jsem tedy vyměnit za novější ale asi zkusím počkat rok jestli LG spraví kompatibilitu nebo panasonic/pioneer připustí že MPEG4 je normální formát a povolí jej tedy načítat a ukládat bez omezení (nevěřim, že se jedná o technickou příčinu). Zrovna by mohli přidat podporu pro HD video :-).

    1. Re: MPEG4
     Dobrý den,
     zahlédl jsem Váš komentář na digilidi.cz, sháním dvd rekordér s hdd a potýkám se s podobným problémem – rád bych, aby přehrávač bez problémů zvládal MPEG4. Samsungy jsou prý velice hlučné. Nenarazil jste na jiný přehrávač, který by toho byl schopen ?

     Děkuji,
     Jakub Černý

  1. Re: podkres titulků?
   Titulky, stejně jako skoro vše ostatní mi příjdou totožné. Podkres tam je, pravda, že v našem típnutém snímku není díky jeho tmavosti moc vidět.

 2. id3 tag
  Zobrazuje id3 tagy při hraní mp3, nebo jen dlouhé názvy adresářů? Nějaký snímeček obrazovky by nebyl špatný.

 3. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  .Muže mi nějdo poradit prosím.Mám externí pamět a koupil jsem si LG dvb-t dvd recorder hdd rht388h. s pamětí 250gb.V domění že si ze sveho externího disku přetáhnu pomocí usb do dvd nějaké ty filmy.Abych je nemusel pořád vypalovat.Ale když to zkouším tak mi to píše že soubor video nenalezen ,nebo něco v tomhle znění.Tak bych chtěl touhle cestou zjistit jestli to nějak jde provést.Nebo mám dvd vyměnit za nějaké které to podporuje.Diky za radu.

 4. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Dobrý den, mám HDD a DVD rekorder LG RHT388H, a rád bych se zeptal na zkušenosti s kopírováním titulů z HDD na DVD?
  Vlastnil jsem HDD rekorder už před dvoma rokama, a po editačním zásahu do videa (konkrétně jsem vystřihával reklamy) nešlo daný titul zkopírovat rychlým zapisem, ale jen přehráním v reálném čase 🙁
  Doufal jsem, že se technologie zlepšila, a nový přístroj to už umožní, a ono nikoliv. Nicméně pak jsem chtěl na zkoušku zkopírovat rychlým způsobem na dvd titul, do kterého jsem žádnou editací nezasáhnul, a výsledek byl pokaždé jiný – jednou se mi to povedlo, jindy mi rekorder počas kopírování uplně zamrznul, že jsem ho musel vypnout, jindy se to zkopírovalo, ukázalo se pak i menu disku, ale tituly to nepřehrálo, nejen na počítači, ale dokonce ani na samotném rekordéri…

  Tak se chci zeptat, jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti, a jestli to závisí třeba od typu média (já kopíruju na DVD-R-)

  1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
   Dobrý den mám takový problém chci nahrát film z HDD na DVD,po vystřižení reklam dám kopírovat jede pouze v reálném čase,po vypálení nejde přehrát na jiném přehrávači ani v počítači neví někdo proč? dík.Máte-li zkušenosti prosím poradit stakony@seznam.cz.

   1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
    Musíš zajít do složky editace a provést iniciaci,pak to půjde přehrát všude.Mám starší dvd hdd LG a tak to funguje…

 5. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Podle autora článku je u konkurence překonána nemožnost kopírovat nahrané pořady z HDD na USB disk. Minulý týden jsem si koupil nejvyšší model od Panasonicu a právě kvůli této nemožnosti jsem velmi zklamaný, nemluvě o tom, že nepřehraje DivX ani MP3 z DVD+R. To už ale odbíhám od dotazu. Ptám se tedy – jaká značka to umožňuje? Panasonic tedy ne a u Sony tomu není jinak… Díky za odpověď.

 6. Prosba o radu.Titulky DivX Rht388h
  Prosím o radu.Mám recordér RHT388H.
  DivX filmy mě recordér přehraje, ale titulky se mě ani jednou nepodařilo zapnout, ikdyž v nabídce spolu s filmem se zobrazí. Když zmáčknu při přehrávání filmu na ovladači tlačítko Subtitle napíše se mě na titulky Off a nejde to nijak změnit, ikdyž v hlavním menu je mám zaplé.Ani když před přehráváním označím spolu s filmem titulkový soubor str tlačítkem Marker.Prosím o radu jak titulky zapnout nebo zobrazit při přehrávání filmu DivX.Děkuji moc za radu

 7. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Jsem majitelem tohoto rekordéru 14 dní a u některých zahraničních filmů mi kromně českého dabingu hraje také originální zvuk.Nevím,jak ho vypnout.Když přepnu na satelit,je všechno ok.Poradíte? Díky Tom

  1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
   Domnívám se, že by bylo řešením trvale používat funkci TimeShift. A tedy sledovat TV program ze záznamu. Volba zvuk kanálu funguje u analog vysílání a u záznamů (na disku). Nechápu proč 387 (388, …), jako již druhá modelová řada rekordérů LG se DVB-T přijímačem, má ještě takové problémy. Možná že problém má i další řada 397 (návod je totiž společný pro 387 (388, 389) a 397 (397, 399). Další drobnosti, které mě zlobí:
   1. Nemožnost přerovnat naladěné stanice u DVB-T (u analogu lze)
   2. Dvojí nastavení formátu obrazu. Jednou u výstupu na TV a podruhé pro záznam. Neumí přebrat formát přímo z vysílání, netrefíte-li se, obraz v záznamu bude patřičným směrem natažen. Doufám jen, že jsem v návodu něco přehlédl a něco z toho je jen můj omyl. Najde-li někdo řešení “těchto”problémů, budu mu vděčen.

  2. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
   Dobry den, nevim, jestli to u tohoto rekorderu zabere, ale u meho (jiny vyrobce) staci pouzit tlacitko “AUDIO” na ovladaci.

 8. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Zdravim, potřeboval bych trochu poradit. Nejspíš od někoho, kdo má tento rekordér propojenej se satelitem, digi tv apod… Mám digi tv, takže zapojení z digi(recieveru) do rekordéru scartem a z rekordérů do tv Hdmičkem, pak taky z recieveru do tv scartem. Normálně nahrávat jde(v reálném čase), ale jakmile chci časové nahrávání, tak mi to píše- naladte kanál nebo není naladěn kanál, tuším… Co, prosím, dělám špatně…Respektive doufám, že je vůbec časové nahrávání možné přes AV vstup…

 9. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT389H: jednoduše a pasivně
  dobrý den koupil jsem si dvd rekordér LG rht389h a nevím jak vypalovat na dvd více filmů rychle.vždy mi jde jenom jeden a pak to umí jenom ve formátech xp,sp,lp atd ale slovo “rychle” se mi tam už neobjeví a když film trvá 90 minut tak to musím vypalovat 90 minut a rychleji to nejde a to mě nebaví.není na to nějaký fígl?V návodu nemohu nic najít

  1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT389H: jednoduše a pasivně
   Zalezi na jakou rychlost kopirujes dane filmy z telky.Cim pomaleji tim vice zkopirujes rychle.Je to blbost ale tak mi to funguje.

 10. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  ahoj všem,
  nezkoušeli jste někdo jak velký usb disk je schopná řada lg rht 38* načíst?
  bez problémů čtu z usb 1gb nebo 2 gb, ale ještě se mi nepovedlo nic nahrát z 8gb usb disku a o přenosných usb hdr už ani nemluvím-jaké máte zkušenosti vy?

 11. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Dobrý den,
  včera jsem zakoupil RHT 387H a jsem nějak rozčarovanej. Nejvíc jsem si sliboval od SIMPLINKu ( mám TV 32LG3000), myslel jsem, že budu používat jen jeden ovladač, ale to jsem se mýlil. Tak jsem zkoušel naprogramovat ovladače podle kódu v návodu, ale zase nic.
  Tak nevím co dělám špatně. Jen pro informaci, přijímám jen analog.
  Poraďte prosím.
  Leo

  1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
   Ahoj,máš to spojené kabelem HDMI?mám to samé akorát tv plazmu a funguji na jeden ovladač.Pavel

 12. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  S tunerem od Panasonicu, že je lepší, bych brzdil, po změně digitálního vysílání na Ostravsku po 1. 3. 2009 si můj dvd Panasonic neporadil ale dvb-t tv od LG ano….

 13. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Dotaz na dvd rekorder LG RH Po dobu mé dedlší nepřítomnosti doma vypínám zařízení ze sítě.Když mám naprogramované pořady k záznamu, dojde k posunu data, o jeden den zpět. v tomto případě není nahrán vybraný pořad.Řeším to tak že nechám zařízení stále zapnuté.Je chyba v zařízení? Špatná baterie? DVD bylo zakoupeno 1/2009, je ještě v záruce. díky eduard.

 14. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Ahoj,.. nevíte nikdo, jak přepnout rozlišení (576P – 1080P)???
  Píšou tam mačkat tlačítko RES. , ale žádné takové tam není. Moc díky, Jirka

 15. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  dobrý den mám rekordér lg rht398h a satelit od skylinku nevím jak to vše propojit aby to nahrávalo a fungovalo děkuji za pomoc dík

 16. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
  Mám 1/2 roku starý HDD/DVD LG a na těchto stránkách jsem proto, abych si našel ekvivalent od jiného výrobce. Chystám se jej podruhé reklamovat a již se těším, jak po třetí reklamaci si budu moci za vrácené peníze koupit pořádnou značku. Ten šmejd automaticky přepíná z HD na DVD, aniž by byl k tomu vyzván. Dále, aniž by došlo k násilí, již mám zlomený “pant” na výklopném předním panelu. Rovněž bych si dokázal představit, aby měl rychlejší startovací čas. A taky bych si přidal, že v práci máme 3 monitory LG, z toho byly 2 opravovány v záruce a ten třetí právě dodělává. A při reklamaci DVD se mi právě vybavil problém s monitory: pro uznání záruky potřebují originál záručního listu. Argumentace, že by měl stačit doklad o zakoupení, nestačí. Tak si kupte nejlevnější výrobek v dané užitkové kategorii, ale počítejte s tím, že vám pod postelí bude zavazet originál krabice se záručákem, protože jej budete asi potřebovat.

  JS

  1. Re: HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně
   Kup si Panasonic.Já jsem LG vrátil po 14 dnech.V kamenném obchodě mne přesvědčovali jak je výborný,střih ,editace-a chyba.Právě střih a editace nahrávky v HDD nefungovala,pouze v DVD,tzn.vypálit na DVD-RW,sestříhat,nahrát na HDD,vyměnit RW za R a vypálit-tak jsem jim ho hodi na hlavu,vynadal,vzal si Panasonic a spokojenost.Další možnost je Sony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek