Neděle , 19. 01. 2025

Doubravka

K používání ChatGPT již nepotřebujete účet, ale má to háček

06. 04. 2024

06. 04. 2024

ChatGPT vyžadoval účet OpenAI od svého prvního spuštění. To se nyní mění, protože nástroj nyní umožní omezený přístup bez registrace účtu. OpenAI, společnost stojící za ChatGPT, začátkem dubna oznámila, že ChatGPT je nyní k dispozici k okamžitému použití bez vytvoření účtu. Můžete to vyzkoušet z webové aplikace chat.openai.com nebo z oficiálních aplikací ChatGPT pro iPhone a Android. OpenAI v příspěvku na blogu uvedlo: „Ode dneška můžete ChatGPT používat okamžitě, aniž byste se museli registrovat. Postupně to zavádíme s cílem zpřístupnit AI každému, kdo se zajímá o její schopnosti.“

Při používání bez účtu počítejte s omezením

Používání ChatGPT bez účtu má několik omezení. Nemůžete ukládat a kontrolovat historii chatu, sdílet chaty, používat hlasové konverzace ani zkoušet vlastní pokyny. Jste také omezeni na standardní model GPT-3.5 AI, stejně jako bezplatné účty ChatGPT – přístup k výkonnějšímu modelu GPT-4 vyžaduje placené předplatné ChatGPT Plus.

OpenAI implementovalo „další zabezpečení obsahu“ při používání ChatGPT bez účtu, takže pokud jej používáte bez účtu, můžete narazit na další otázky, na které ChatGPT neodpoví. Vaše konverzace budou také použity k trénování modelů AI, pokud se neodhlásíte kliknutím na tlačítko nápovědy a následným otevřením nastavení.

Již bylo možné používat jazykový model GPT bez účtu pomocí aplikace Microsoft Copilot, a to buď ve webové aplikaci Copilot, v aplikacích pro iPhone nebo Android, nebo v jiných aplikacích společnosti Microsoft. Přístup Copilota k webovým datům z Bingu však způsobuje, že se chová trochu jinak a je zde také denní limit na zprávy. Pokud si nechcete vytvořit účet jen proto, abyste se modelu GPT AI zeptali na pár otázek, nyní máte dvě možnosti. Mezitím model Gemini AI od Googlu stále vyžaduje účet Google.

K TÉMATU  Po 60 letech je 4pinový konektor Molex konečně (téměř) mrtvý

Účty ChatGPT jsou již zdarma a přestaly vyžadovat telefonické ověření, takže se nejedná o významnou změnu v dostupnosti. Je to však známka toho, že zabezpečení generativní umělé inteligence je nyní dostatečné, aby pro základní použití nevyžadovala registraci uživatele. Mohlo by to být také jen OpenAI, která zpřístupňuje bezplatné zkušenosti, aby pomohla prodat ChatGPT Plus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek