Úterý , 13. 05. 2025

Servác

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Diskuze k článku

5 Responses

  1. Klonování HDD se systémem a nejen
    Dobrý den, můj názor je, že asi nejlepším a nejrychlejším řešením je dokovací a klonovací stanice.Ceny jsou od cca 500,- kč.Je rozumné mít vždy záložní HDD s komplet systémem pro případ havárie pc.Stanice se dá použít i jako základna pro extérní 2,5″ a 3,5″ disky a funkce klonování je jen příjemný doplněk.Například: Axagon USB 3.0 DUAL HDD DOCK ADSA-ST.

  2. Klonovaní PC
    Můžu se zeptat, potřeboval bych naklonovat disk…. ale uplně do jiného PC.
    Je i tahle možnost? Hardware je uplne jiný. Starý PC dosluhuje a jsou v nem stare windows.
    Chtěl bych všechny věci co v tom pc mam překlopit do noveho PC s novějšíma windowsama
    jde to?
    dekuji

    1. Jde to, ale nedoporučuje se
      Jde to, ale nedoporučuje se to. Pokud máte aspoň stejnou platformu Intel/AMD tak novější Windows 10/11 to rozdýchají. Starší až tak moc ne.

    2. Nejspíš správně nechápete
      Nejspíš správně nechápete pojem „klonování“. Jde o kopii 1:1 jednoho disku (včeteně všech dat nebo OS) na jiný disk. Což o to, naklonovat disk, obsahující Windows 7 nebo 10, ze starého počítače do nového není žádný problém. Win si ovladače k novému HW v novém počítači dotahají pomocí Windows Update samy. Jen možná budete muset ručně stáhnout a nainstalovat ovladač k síťové kartě.
      Ale pokud chcete ze starého HW a W7 „přesunout“ jen uživatelská data (dokumenty, fotky a tak) a nainstalované programy do nového PC s W10, to klonování neobstará. Existují programy pro „migraci dat“, ale nejjistější a nejčistší je do nového PC nainstalovat potřebné programy znova. A osobní data prostě překopírovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek