Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

Koronappka pomáhá odhalit riziko COVID-19 a odlehčí přetíženým linkám

02. 04. 2020

02. 04. 2020

Platforma Zdravel představila inteligentní aplikaci Koronappka, která umožňuje pravidelně monitorovat a vyhodnocovat míru rizika onemocnění COVID-19 indikativním testem. Lidé tak mají k dispozici bezplatný nástroj pro lepší orientaci v oblasti vlastního zdraví v době pandemie. Umožňuje uceleně a přehledně v čase zaznamenávat příznaky nemoci definované Světovou zdravotnickou organizací. Při zpozorování prvního příznaku tak není třeba volat na často nedostupné linky lékařů či hygienických stanic, čímž se ulehčí přetíženému systému českého zdravotnictví. Aplikaci je možné si vyzkoušet na stránkách covid19.zdravel.cz bez nutnosti registrace.

V době koronavirové pandemie přináší Zdravel řešení, jak sledovat vlastní zdravotní stav se zaměřením na nemoc COVID-19 způsobenou koronavirem, a ve standardizované podobě zaznamenávat průběh onemocnění. “Z dostupných zdrojů víme, že linky jsou většinu času silně přetížené. Proto přinášíme elektronický nástroj, který pacientům umožňuje pravidelně zaznamenávat symptomy, které mohou, ale také nemusí být spojeny s nemocí COVID-19. Po vyplnění on-line monitorovacího systému bude uživateli na základě dostupných podkladů Světové zdravotnické organizace a Ministerstva zdravotnictví České republiky poskytnuta indikativní zpětná vazba ke stávajícímu zdravotnímu stavu,” vysvětluje ředitel projektu Zdravel Martin Wagner.

Pro využití vyhodnocovacího systému na webu covid19.zdravel.cz není nutná registrace. Uživatelé v něm následně uvádí nejen všechny příznaky, které vystihují jejich současný zdravotní stav, ale také odpovídají na dotazy ohledně osobní a rodinné anamnézy či zdravotního stavu členů jejich domácnosti. “Náš systém určitě nemůže nahradit odbornou péči lékařů, ale dokáže pomoci obdobně jako třeba pracovník na infolince. K již nyní přetíženým zdravotníkům se tak dostanou případy opravdu indikující onemocnění COVID-19,” přibližuje úlohu aplikace Martin Wagner a na závěr dodává: “Nyní pracujeme na propojení systému s kompetentními zdravotnickými organizacemi. Ideální by bylo, kdyby data byla k dispozici přímo lékařům a případně i centrálním orgánům. Náš systém to jednoduše umožňuje. Zdravotníci by tak při příjmu měli přehled o stavu pacienta v posledních dnech.” V takovém případě bude registrace do webové aplikace Koronappka potřeba, aby mohlo docházet k bezpečnému sdílení záznamů se zdravotníky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek