Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Koronappka pomáhá odhalit riziko COVID-19 a odlehčí přetíženým linkám

02. 04. 2020

02. 04. 2020

Platforma Zdravel představila inteligentní aplikaci Koronappka, která umožňuje pravidelně monitorovat a vyhodnocovat míru rizika onemocnění COVID-19 indikativním testem. Lidé tak mají k dispozici bezplatný nástroj pro lepší orientaci v oblasti vlastního zdraví v době pandemie. Umožňuje uceleně a přehledně v čase zaznamenávat příznaky nemoci definované Světovou zdravotnickou organizací. Při zpozorování prvního příznaku tak není třeba volat na často nedostupné linky lékařů či hygienických stanic, čímž se ulehčí přetíženému systému českého zdravotnictví. Aplikaci je možné si vyzkoušet na stránkách covid19.zdravel.cz bez nutnosti registrace.

V době koronavirové pandemie přináší Zdravel řešení, jak sledovat vlastní zdravotní stav se zaměřením na nemoc COVID-19 způsobenou koronavirem, a ve standardizované podobě zaznamenávat průběh onemocnění. “Z dostupných zdrojů víme, že linky jsou většinu času silně přetížené. Proto přinášíme elektronický nástroj, který pacientům umožňuje pravidelně zaznamenávat symptomy, které mohou, ale také nemusí být spojeny s nemocí COVID-19. Po vyplnění on-line monitorovacího systému bude uživateli na základě dostupných podkladů Světové zdravotnické organizace a Ministerstva zdravotnictví České republiky poskytnuta indikativní zpětná vazba ke stávajícímu zdravotnímu stavu,” vysvětluje ředitel projektu Zdravel Martin Wagner.

Pro využití vyhodnocovacího systému na webu covid19.zdravel.cz není nutná registrace. Uživatelé v něm následně uvádí nejen všechny příznaky, které vystihují jejich současný zdravotní stav, ale také odpovídají na dotazy ohledně osobní a rodinné anamnézy či zdravotního stavu členů jejich domácnosti. “Náš systém určitě nemůže nahradit odbornou péči lékařů, ale dokáže pomoci obdobně jako třeba pracovník na infolince. K již nyní přetíženým zdravotníkům se tak dostanou případy opravdu indikující onemocnění COVID-19,” přibližuje úlohu aplikace Martin Wagner a na závěr dodává: “Nyní pracujeme na propojení systému s kompetentními zdravotnickými organizacemi. Ideální by bylo, kdyby data byla k dispozici přímo lékařům a případně i centrálním orgánům. Náš systém to jednoduše umožňuje. Zdravotníci by tak při příjmu měli přehled o stavu pacienta v posledních dnech.” V takovém případě bude registrace do webové aplikace Koronappka potřeba, aby mohlo docházet k bezpečnému sdílení záznamů se zdravotníky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Nepřehlédněte

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek