Sobota , 24. 02. 2024

Matěj

Kupte tablet – v Tescu za „litr“

19. 12. 2013

19. 12. 2013

Pokud byste si chtěli spolu s rohlíky či jogurty koupit i tablet – a to za méně než 1 000 Kč –, stačí zajít do Tesca. Nikoliv pak v ČR, ve Velké Británii. Koupíte nejlevněji na světě. Bude o něj zájem?

Asi ano. Cenu za 7palcový tablet UbiSlate 7Ci od společnosti Datawind anglické Tesco stanovilo na baťovských Ł29,99 (asi 990 Kč). Konfigurace odpovídá, nečekejme zázraky: rozlišení 800 × 480, procesor Cortex A8 1GHz, 512 MB RAM, 4 GB paměti (možnost rozšířit o 32GB Micro SD kartu), Wi-Fi a starší operační systém Android 4.0.3. Udávána je výdrž kolem 3 hodin. Z vlastní zkušenosti s podobným strojem bychom ale očekávali hodiny spíše dvě.

Uvidíme, jestli tato nabídka vzbudí stejný rozruch a zájem jako akce jiného řetězce. Domnívali bychom se, že asi ano. 29 % nejchudších Britů nevlastní ani počítač. Tablet může znamenat alternativu. Ale zpět k tématu. Společnost Aldi vyrukovala 8. prosince s produktem Lifetab E7316 (vyrobený společností Medion), prezentovaným jako jejich verze iPadu, ceněným na Ł79,99 (v přepočtu asi 2 600 Kč). Jde taktéž o 7palcový stroj, ostatní parametry UbiSlate převyšují: rozlišení 1024 × 600, udávaná výdrž 4 hodiny, čtyřjádrový procesor 1,6 GHz, 1 GB RAM, interní paměť 8 GB, Wi-Fi a dvě webové kamery. To celé „osedlané“ Androidem 4.2.2.

Při této prodejní akci čekaly u jednoho supermarketu v Londýně prý stovky lidí. Což bylo mnohem více, než měla pobočka na skladě. K prodeji bylo pouze 12 kusů! Podobná situace se opakovala i v jiné části Londýna.

 

TIP: Podivejte se na naši recenzi obdobného supermarketového tabletu GoClever!

 

Aldi na svém webu tablet sice stále inzeruje, objednat však nelze. Vše bylo jistě rychle vyprodáno. Tesco prý prodalo 35 000 kusů svých tabletů Hundl za prvních 48 hodin při ceně Ł119. Od té doby již vyprodalo sklady dvakrát.

Zdroje: Daily Mail 1 a 2, Datawind, Aldi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek