Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Kupte tablet – v Tescu za „litr“

19. 12. 2013

19. 12. 2013

Pokud byste si chtěli spolu s rohlíky či jogurty koupit i tablet – a to za méně než 1 000 Kč –, stačí zajít do Tesca. Nikoliv pak v ČR, ve Velké Británii. Koupíte nejlevněji na světě. Bude o něj zájem?

Asi ano. Cenu za 7palcový tablet UbiSlate 7Ci od společnosti Datawind anglické Tesco stanovilo na baťovských Ł29,99 (asi 990 Kč). Konfigurace odpovídá, nečekejme zázraky: rozlišení 800 × 480, procesor Cortex A8 1GHz, 512 MB RAM, 4 GB paměti (možnost rozšířit o 32GB Micro SD kartu), Wi-Fi a starší operační systém Android 4.0.3. Udávána je výdrž kolem 3 hodin. Z vlastní zkušenosti s podobným strojem bychom ale očekávali hodiny spíše dvě.

Uvidíme, jestli tato nabídka vzbudí stejný rozruch a zájem jako akce jiného řetězce. Domnívali bychom se, že asi ano. 29 % nejchudších Britů nevlastní ani počítač. Tablet může znamenat alternativu. Ale zpět k tématu. Společnost Aldi vyrukovala 8. prosince s produktem Lifetab E7316 (vyrobený společností Medion), prezentovaným jako jejich verze iPadu, ceněným na Ł79,99 (v přepočtu asi 2 600 Kč). Jde taktéž o 7palcový stroj, ostatní parametry UbiSlate převyšují: rozlišení 1024 × 600, udávaná výdrž 4 hodiny, čtyřjádrový procesor 1,6 GHz, 1 GB RAM, interní paměť 8 GB, Wi-Fi a dvě webové kamery. To celé „osedlané“ Androidem 4.2.2.

Při této prodejní akci čekaly u jednoho supermarketu v Londýně prý stovky lidí. Což bylo mnohem více, než měla pobočka na skladě. K prodeji bylo pouze 12 kusů! Podobná situace se opakovala i v jiné části Londýna.

 

TIP: Podivejte se na naši recenzi obdobného supermarketového tabletu GoClever!

 

Aldi na svém webu tablet sice stále inzeruje, objednat však nelze. Vše bylo jistě rychle vyprodáno. Tesco prý prodalo 35 000 kusů svých tabletů Hundl za prvních 48 hodin při ceně Ł119. Od té doby již vyprodalo sklady dvakrát.

Zdroje: Daily Mail 1 a 2, Datawind, Aldi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek