Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Kupte tablet – v Tescu za „litr“

19. 12. 2013

19. 12. 2013

Pokud byste si chtěli spolu s rohlíky či jogurty koupit i tablet – a to za méně než 1 000 Kč –, stačí zajít do Tesca. Nikoliv pak v ČR, ve Velké Británii. Koupíte nejlevněji na světě. Bude o něj zájem?

Asi ano. Cenu za 7palcový tablet UbiSlate 7Ci od společnosti Datawind anglické Tesco stanovilo na baťovských Ł29,99 (asi 990 Kč). Konfigurace odpovídá, nečekejme zázraky: rozlišení 800 × 480, procesor Cortex A8 1GHz, 512 MB RAM, 4 GB paměti (možnost rozšířit o 32GB Micro SD kartu), Wi-Fi a starší operační systém Android 4.0.3. Udávána je výdrž kolem 3 hodin. Z vlastní zkušenosti s podobným strojem bychom ale očekávali hodiny spíše dvě.

Uvidíme, jestli tato nabídka vzbudí stejný rozruch a zájem jako akce jiného řetězce. Domnívali bychom se, že asi ano. 29 % nejchudších Britů nevlastní ani počítač. Tablet může znamenat alternativu. Ale zpět k tématu. Společnost Aldi vyrukovala 8. prosince s produktem Lifetab E7316 (vyrobený společností Medion), prezentovaným jako jejich verze iPadu, ceněným na Ł79,99 (v přepočtu asi 2 600 Kč). Jde taktéž o 7palcový stroj, ostatní parametry UbiSlate převyšují: rozlišení 1024 × 600, udávaná výdrž 4 hodiny, čtyřjádrový procesor 1,6 GHz, 1 GB RAM, interní paměť 8 GB, Wi-Fi a dvě webové kamery. To celé „osedlané“ Androidem 4.2.2.

Při této prodejní akci čekaly u jednoho supermarketu v Londýně prý stovky lidí. Což bylo mnohem více, než měla pobočka na skladě. K prodeji bylo pouze 12 kusů! Podobná situace se opakovala i v jiné části Londýna.

 

TIP: Podivejte se na naši recenzi obdobného supermarketového tabletu GoClever!

 

Aldi na svém webu tablet sice stále inzeruje, objednat však nelze. Vše bylo jistě rychle vyprodáno. Tesco prý prodalo 35 000 kusů svých tabletů Hundl za prvních 48 hodin při ceně Ł119. Od té doby již vyprodalo sklady dvakrát.

Zdroje: Daily Mail 1 a 2, Datawind, Aldi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Nepřehlédněte

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek