Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Malá a nadupaná GeForce GTX 970 od Gigabyte

24. 10. 2014

24. 10. 2014

Společnost Gigabyte představila grafickou kartu GV-N970IXOC-4GD, specifickou tím, že se vejde i do základních desek formátu mini-ITX (17 cm) při plné velikosti PCB a výkonu, který pokoří Radeon R9 290X i díky přetaktování.

Kromě toho se o provozní komfort GPU stará chladič WindForce se 100mm ventilátorem, tělesem z hliníku a trubkami z mědi.

TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru

Karta se dodává mírně „nadopovaná“ již z továrny. Srovnejme rychlost jádra 1 076 MHz (1 216 MHz při GPU Boostu) s referenčními takty 1 051 MHz, resp. 1 178 MHz. Paměti zůstaly netknuty na 7 GHz. O kapacitě se jeden zdroj nezmiňuje, ale očekávali bychom standardní 4 GB, což potvruje druhý článek. To vše z ní činí nejspíš nejvýkonnější mini-ITX grafickou kartu současnosti. Anebo nejmenší GeForce GTX 970 současnosti při šířce 12 cm? Cena 329,99 USD (asi 6 600 Kč) při tom nijak nevybočuje mezi grafickými kartami běžných rozměrů. Nadšenci se mohou těšit již v listopadu.

Zdroj: TechPowerUp, Tom´s Hardware

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak dosáhnout vyšší organické návštěvnosti? Chcete, aby se váš web stal hvězdou vyhledávačů? Nebo vám už lezou na nervy neustálé změny algoritmů Googlu? SEO – optimalizace pro vyhledávače je jako skládačka, a když najdete všechny správné dílky, výsledkem bude web, který si návštěvníci i vyhledávače zamilují. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak se stát mistrem v SEO. A nezapomeňte, že dobrá optimalizace není sprint, ale maraton.  
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek