Sobota , 10. 05. 2025

Blažena

Malá a nadupaná GeForce GTX 970 od Gigabyte

24. 10. 2014

24. 10. 2014

Společnost Gigabyte představila grafickou kartu GV-N970IXOC-4GD, specifickou tím, že se vejde i do základních desek formátu mini-ITX (17 cm) při plné velikosti PCB a výkonu, který pokoří Radeon R9 290X i díky přetaktování.

Kromě toho se o provozní komfort GPU stará chladič WindForce se 100mm ventilátorem, tělesem z hliníku a trubkami z mědi.

TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru

Karta se dodává mírně „nadopovaná“ již z továrny. Srovnejme rychlost jádra 1 076 MHz (1 216 MHz při GPU Boostu) s referenčními takty 1 051 MHz, resp. 1 178 MHz. Paměti zůstaly netknuty na 7 GHz. O kapacitě se jeden zdroj nezmiňuje, ale očekávali bychom standardní 4 GB, což potvruje druhý článek. To vše z ní činí nejspíš nejvýkonnější mini-ITX grafickou kartu současnosti. Anebo nejmenší GeForce GTX 970 současnosti při šířce 12 cm? Cena 329,99 USD (asi 6 600 Kč) při tom nijak nevybočuje mezi grafickými kartami běžných rozměrů. Nadšenci se mohou těšit již v listopadu.

Zdroj: TechPowerUp, Tom´s Hardware

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek