Neděle , 12. 01. 2025

Pravoslav

Matrox uvádí „ATI grafiky“ pod názvem C-Series

11. 09. 2014

11. 09. 2014

Konkrétně jde o dva modely s názvy Matrox C420 a C680, kde první číslice ukazuje počet monitorů, které karta zvládne obsluhovat. Rozdílů je tu ale víc.

Společné mají karty základní parametry GPU od AMD apod., které jsou specifikovány obecně:

  • PCIe 3.0 ×16
  • 2 GB GDDR 5
  • výstupy Mini DisplayPort 1.1 / 1.2 (DVI a HDMI pomocí adaptérů)
  • OpenGL 4.4, DirectX 11.2, OpenCL 1.2
  • kompatibilní s Windows i Linuxem
  • záruka 3 roky

Liší se jednak zevnějškem a typem chlazení (slabší má samozřejmě pasivní), počtem podporovaných monitorů i maximálním rozlišením, což dobře ilustrují obrázky i tabulka níže.

U C420 najdete čtyři Mini DiplayPorty 1.1 a u C680 rovnou šest Mini DisplayPortů 1.2, podporujících Multi-Stream Transport (MST). Karty Matrox C680 při tom můžete propojit a spárovat, takže rázem získáte možnost připojit k jednomu počítači až 12 panelů.

Program Matrox PowerDesk for Windows při tom nabízí bohatou možnost konfigurace zobrazení na jednotlivých displejích.

V prodeji se karty objeví co nevidět, během posledního letošního čtvrtletí. Doporučené koncové ceny tisková zpráva bohužel neuvádí.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek