Úterý , 24. 12. 2024

Vlasta

Milujete natáčení z mobilu? Se stabilizátorem zvládnete víc

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

31. 10. 2021

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.

Jak funguje stabilizátor pro smartphone?

Stabilizátor na mobil připomíná takovou zvláštně prohnutou selfie tyč a podobně se i ovládá. Mobilní telefon do tzv. ručního stabilizátoru jednoduše naklapnete a pomocí tlačítek na stabilizátoru můžete předávat pokyny mobilu i využít speciální funkce stabilizátoru – zapínat/vypínat natáčení, zoomovat, aktivovat zvláštní režimy a funkce atd. Který si ale v nabídce různých výrobců vybrat? My jsme si oblíbili ruční stabilizátory od DJI – společnosti, kterou znáte hlavně jako výrobce dronů a pro kterou je tedy vývoj stabilizačních mechanismů druhou přirozeností.

Ruční stabilizátor OM 4

Jako první vám představíme 4. generaci stabilizátorů pro mobily od DJI – OM 4. Tato řada poprvé odvrhla jméno Osmo Action a novinka vyšla pod úspornějším a stylovějším názvem OM 4. Vedle názvu se největší inovací této generace stal magnetický design, kdy mobilní telefon na stabilizátor připojíte pomocí magnetického kroužku a svorky. Do akce jste tak ready ještě dřív než kdy jindy.

OM 4 vydrží na jedno nabití stabilizovat až 15 hodin, takže klidně celý den, co se pohybujete s mobilem v terénu. O stabilní záběry při sledovačkách i přiblížení se postarají funkce ActiveTrack 3.0 a DynamicZoom, stabilizátor také sám upraví polohu telefonu díky speciálnímu senzoru, který sleduje pohyby objektu, a vy tak natočíte krásné záběry i pod úhlem. To ale není ani zdaleka vše – výsledný filmeček pak pomocí aplikace DJI Mimo a předpřipravených storyboardů automaticky sestříháte a doplníte hudbou a speciálními efekty. OM 4 je kompatibilní s telefony o šířce 67–84 mm a tloušťce 6,9–10 mm.

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

Stabilizátor s vysouvací selfie tyčí OM 5

Nejvyspělejším stabilizátorem z rodiny DJI je aktuálně OM 5. 5. generace nově nabízí v rukojeti ručního stabilizátoru skrytou vysouvací selfie tyč a novou funkci ShotGuides, která automaticky rozpozná prostředí, ve kterém natáčíte, a dává vám průběžně kreativní tipy, jak vykouzlit ty nejoslnivější záběry. Vylepšené algoritmy stabilizace fungují zase o něco lépe a jsou přizpůsobeny i větším a těžším telefonům.

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

Stabilizátor OM5 můžete ovládat gesty a se sledováním objektů vám pomůže nový ActiveTrack 4.0. Režim Selfie vám zase pomůže zachytit krásu vašich obličejů. Chcete se nechat vést? Story Mode funguje tak, že si vyberete šablonu a následujete její pokyny. Výsledkem je profesionální krátké video, aniž byste měli zkušenosti s natáčením nebo střihem videí. Z dalších pak zmiňte třeba Panorama, CloneMe Panorama, DynamicZoom, TimeLapse nebo SpinShot pro otáčející se záběry jako z MTV. Stabilizátor OM 5 seženete ve 2 barvách a můžete si ho potunit spoustou nápaditého příslušenství.

Není konečně na čase začít pomocí mobilního telefonu natáčet profesionální, neroztřesená videa?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek