Úterý , 03. 10. 2023

Bohumil

Nová TrueCam A5 Pro WiFi na rally

07. 09. 2017

07. 09. 2017

Společnost elem6 v rámci své tiskovky, konané u příležitosti konání Barum rally, představila novinářům a svoji novou automobilovou kameru TrueCam A5 Pro WiFi.

Značka TrueCam spojila své PR aktivity s MČR v rally jakožto generální partner z mnoha důvodů, hlavním je snaha oslovit cílovou skupinu řidičů, kterým jsou kamery určeny (na závod přijde 45 až 200 tis. lidí). Např. model A7S při tom znamená 13% hodnotový podíl v portfoliu společnosti elem6 (sdružuje značky Lamax, BML, SJCAM aj.).

Co přináší model A5 Pro WiFi nového? Především Wi-Fi a podporu aplikace pro chytrý telefon, která umí např. zaznamenat cestu na Google Maps. Samozřejmostí je GPS modul pro přesné určení rychlosti či polohy a času do záznamu (záznam rychlosti lze vypnout). Jako další kamery TrueCam disponuje pasivní detekcí radarů – tzn. informuje vás o nich na základě pravidelně aktualizované databáze (cirka každého půl roku).

Zástupci společnosti se také věnovali otázce, jak si výrobky stojí po stránce legality. Kamery jsou paušálně zakázány pouze v Rakousku, jinde v EU tomu tak není. V ČR pak můžete záznam pořizovat, nesmíte jej však veřejně prezentovat na YouTube apod. bez anonymizace (obličeje, SPZ apod.). Jako důkaz je však záznam obecně akceptován pojišťovnami (např. při vyšetřování dopravní nehody), PČR jej prý též uvítá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek