Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Nová TrueCam A5 Pro WiFi na rally

07. 09. 2017

07. 09. 2017

Společnost elem6 v rámci své tiskovky, konané u příležitosti konání Barum rally, představila novinářům a svoji novou automobilovou kameru TrueCam A5 Pro WiFi.

Značka TrueCam spojila své PR aktivity s MČR v rally jakožto generální partner z mnoha důvodů, hlavním je snaha oslovit cílovou skupinu řidičů, kterým jsou kamery určeny (na závod přijde 45 až 200 tis. lidí). Např. model A7S při tom znamená 13% hodnotový podíl v portfoliu společnosti elem6 (sdružuje značky Lamax, BML, SJCAM aj.).

Co přináší model A5 Pro WiFi nového? Především Wi-Fi a podporu aplikace pro chytrý telefon, která umí např. zaznamenat cestu na Google Maps. Samozřejmostí je GPS modul pro přesné určení rychlosti či polohy a času do záznamu (záznam rychlosti lze vypnout). Jako další kamery TrueCam disponuje pasivní detekcí radarů – tzn. informuje vás o nich na základě pravidelně aktualizované databáze (cirka každého půl roku).

Zástupci společnosti se také věnovali otázce, jak si výrobky stojí po stránce legality. Kamery jsou paušálně zakázány pouze v Rakousku, jinde v EU tomu tak není. V ČR pak můžete záznam pořizovat, nesmíte jej však veřejně prezentovat na YouTube apod. bez anonymizace (obličeje, SPZ apod.). Jako důkaz je však záznam obecně akceptován pojišťovnami (např. při vyšetřování dopravní nehody), PČR jej prý též uvítá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek