Neděle , 13. 07. 2025

Markéta

Nové cloudbooky od Umaxu přijdou koncem léta

03. 08. 2017

03. 08. 2017

Produkty společnosti Umax jsou našim čtenářům dobře známy, v půlce září se portfolio značky rozšíří o dva nové cloudbooky, které nabídnou kromě jiného také prostor pro SSD disky. Každý na to při tom jde trošku jinak.

Nedostatek úložného prostoru je jednou z věcí, na které opakovaně žehráme v recenzích cloudbooků i přes to, že víme, proč tomu tak je – tedy kvůli ceně licencí Windows 10. Umax na to reaguje po svém, nabídne dva modely s prostorem pro druhý disk (SSD či 2,5palcový) s možností zvolit si vlastní typ disku a kapacitu.

14palcový model VisionBook 14Wa nabídne „chlívek“ pro 2,5palcový pevný disk. Výšku neznáme, hovoří se o 2,5palcovém SATA SSD disk slotu, ale zcela teoreticky nevidíme důvod, proč nemoci zvolit mechanický pevný disk – rozměrově ani z hlediska napájení. Vzhledem k nárůstu výšky přibyl i konektor RJ45 pro připojení k síti (bohužel nikoliv gigabitové), což může VisionBook posunout blíže korporátní sféře. Procesorem je 2jádrový Celeron N3350, stejně jako u 13Wa. Operační paměti nabídne 4 GB, displejem bude klasický TN s rozlišením 1366 × 768 – spatřujeme v něm přímého nástupce námi oceněného modelu 14Wi spíše než v modelu 14Wi Plus. Tomu odpovídá doporučená koncová cena 5 990 Kč, ta je již nyní na internetu nižší. :o)

Druhý model 13Wa Pro míří výše, vcelku zásadně upgraduje námi testovaný bílý VisionBook 13Wa. Procesor Intel Celeron N3450 disponuje 4 výpočetními jádry, velikost RAM zaokrouhlili na příjemně sudé 4 GB. 13palcová obrazovka pojme 1920 × 1080 pixelů, jde tedy o IPS Full HD displej. Co jej odlišuje zejména od konkurence bude volný slot pro SATA SSD disk typu M.2 a přibyla též čtečka otisků prstů. Atraktivním bude i díky šasi z kovu (asi hliníku). Sečteno a podtrženo, vše za 6 990 Kč.

Zdroj: Umax

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek