Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Diskuze k článku

9 komentářů

 1. Novinky v HTPC 2008
  Hardware by měl letos už konečně dozrát do toho správného stádia pro plnohodnotné HTPC.

  Jo, kéž by se to samé dalo říct i o softwaru 🙁 Třeba takový nějaký vyladěný systémek na 4GB flash kartu. Ale třeba se toho nějaký z výrobců chytí a ten linux na to odladí…

  1. system
   mě by spíš zajímal hlavně systém nabíhající tak do 10sec do nějakého základního přehrávače cd/dvd/divx/tv/radio/dvb-t/mp3/ogg/…, schopného obsluhovat čelní displej (přehrávání hudby bez puštěné tv) a reagovat na dálku – imho je htpc dost zabitý nutností startovat “dospělý” os. Boot z flashky s vypnutým hdd by byl samozřejmě ještě lepší 🙂

   1. re: system
    Boot OS u HTPC není až takový problém – prostě se využívá systém hibernace a ten nastartuje systém velice rychle.

    1. jenomže i hybernovaný
     jenomže i hybernovaný systém nabíhá na to aby htpc mohlo nahradit třeba DVD přehrávač moc dlouho. Navíc není moc pohodlné vše spouštět přes okýnka – na základní přehrávání by bohatě stačil jednoduchý systém ovládaný dálkou a zobrazující informace na displeji + v případě videa rovnou fullscreen.

     1. Boot htpc
      A co Vám v tom brání dnešní systémy HTPC najíždějí kolem 6s některé i dříve, ve vašem požadavku nevidím problém.

     2. Re: Boot htpc
      něco takového má ale asus, po biosu to umí spustit nějaký klon linuxu (používají i EEE notebooky), je to rychlé a umí to přehrát film a pustit prohlížeč…
      myslím, že to ale požadavky htpc neplní (pochybuji např. o podpoře tv tuneru)
      no uvidíme, třeba to rozpracují dál…

 2. I recently tried https://www.cornbreadhemp.com/products/cbda-oil as a replacement for the pre-eminent leisure and was pleasantly surprised past the results. Initially skeptical, I initiate that it significantly helped with my anxiety and doze issues without any remarkable side effects. The lubricator was easy to put to use, with nitid dosage instructions. It had a kindly, shameless grain that was not unpleasant. Within a week, I noticed a patent convalescence in my all-inclusive well-being, instinct more serene and rested. I know the ingenuous technique to wellness CBD offers and representation to pursue using it.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek