Pondělí , 21. 04. 2025

Alexandra

NSA varuje, abyste restartovali telefon každý týden: Zde je důvod

24. 02. 2025

24. 02. 2025

Mimo občasné aktualizace softwaru pravděpodobně telefon příliš často nerestartujete, pokud vám pravidelně nedochází baterie. Zde je důvod, proč Národní bezpečnostní agentura (NSA, která je zodpovědná za ochranu komunikace a kybernetické bezpečnosti USA) říká, že byste si z toho měli vytvořit zvyk.

Co řekl NSA a měli byste se obávat?

Stručně řečeno, NSA vás žádá, abyste jednou týdně restartovali svá mobilní zařízení. Telefony iPhone a Android (a iPady/tablety) by se měly pravidelně restartovat, aby se vymazal veškerý škodlivý kód, který se mohl dostat do systému. Toto oznámení by nemělo být důvodem k obavám: nebyla identifikována žádná nová konkrétní hrozba, ale úplné restartování zařízení jejich vypnutím a opětovným zapnutím je součástí správné digitální hygieny a jedním z 13 osvědčených postupů pro mobilní zařízení, které společnost propaguje. NSA, která vám pomůže chránit vás před phishingem, škodlivými aplikacemi a dalšími útoky.

Mezi další osvědčené postupy mobilního zabezpečení, které NSA doporučuje dodržovat, patří:

  • Udržujte své aplikace a software aktuální, abyste byli chráněni před známými zneužitím.
  • Instalujte pouze aplikace z oficiálních obchodů s aplikacemi pro ochranu před škodlivými aplikacemi.
  • Vyhněte se připojení k veřejným sítím Wi-Fi (jako v hotelech), které by mohly zachytit vaše data.
  • Neklikejte na odkazy nebo neotevírejte přílohy v e-mailech, abyste zabránili virům.
  • Udržujte svá zařízení uzamčená pomocí biometrických údajů, kódů PIN a hesel, abyste zabránili zneužití ztraceného zařízení k získání přístupu k vašim účtům.

Jak pravidelné restartování zařízení Android a iOS zlepšuje zabezpečení

Moderní mobilní operační systémy obsahují opatření, která chrání jádro systému před modifikací škodlivým kódem. To však nebrání tomu, aby byl škodlivý kód skutečně spuštěn, ať už akcí uživatele (například otevřením virem infikované přílohy e-mailu), nebo bez něj (v případě útoků zero-click). Restartování zařízení znamená, že je zastaven veškerý potenciálně spuštěný škodlivý kód, a protože (doufejme) nebyl schopen upravit operační systém na vašem zařízení, po spuštění zařízení se znovu nespustí.

K TÉMATU  Test Sony DSC-WX350 – elegantní kompakt s dobrými výsledky

Malware, který zaznamenává nebo narušuje vaši aktivitu, může být také uložen v dočasných souborech, které jsou obvykle vymazány během restartu. Výkon vašeho zařízení lze zlepšit také jeho pravidelným vypínáním a opětovným zapínáním, protože chybné aplikace, které mohou využívat stále větší množství paměti, budou nuceny uvolnit tyto prostředky a restartovat se.

Zůstaňte v bezpečí ve stále hrozivějším mobilním světě

Všichni se v každodenním životě spoléháme na svá mobilní zařízení, takže vzdát se jich nepřipadá v úvahu. Jak se tedy přestat bát a naučit se milovat naši propojenou přítomnost a budoucnost? Nejlepší, co můžete udělat, je dodržovat osvědčené postupy a zůstat ostražití doma, v práci a dokonce i na dovolené. K většině útoků a podvodů dochází kvůli nedbalosti uživatelů, nikoli kvůli sofistikovaným technickým útokům, jako jsou ty ve špionážních filmech (pokud náhodou nejste špión).

Pokud se stanete obětí kybernetického bezpečnostního útoku (a realisticky se to většina z nás v určité fázi stane vlastní vinou nebo ne), můžete se alespoň utěšovat tím, že jste udělali maximum, abyste se mu vyhnuli, a možná dokonce zmírnili způsobenou škodu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Meta (dříve Facebook) spouští svou vlastní umělou inteligenci – Meta AI. Jde o dalšího hráče na poli konverzačních chatbotů, který chce konkurovat ChatGPT od OpenAI nebo Gemini od Googlu. Pokud používáte Messenger nebo Instagram, možná už ji máte rovnou ve svém telefonu.

Nepřehlédněte

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek