Čtvrtek , 14. 11. 2024

Sáva

Ochranné štíty proti COVID-19 zdarma díky 3D tisku, vyzkoušeli jsme jej

Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

19. 04. 2020

19. 04. 2020

Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit. Aktualizováno o fotky dodaného štítu! 

<--break->” src=”https://digilidi.cz/wp-content/uploads/2020/04/spacer.gif” title=”<--break-->“>Společně s velkou komunitou lidí z celé České republiky jsme se rozhodli proti  nedostatečným zásobám ochranných pomůcek bojovat. S pomocí 3D tiskáren jsme začali vyrábět a <strong><em><a href=zdarma rozdávat ochranné štíty, které fungují jako účinná eliminace šíření nákazy; chrání oči i tváře zdravotníků. 

Za prvních dvacet dní, od spuštění projektu, jsme zdarma rozdali přes 20 000  ochranných štítů. 

Bohužel nám postupně dochází materiály i výrobní kapacity. Poptávka po štítech je příliš  velká na to, abychom ji dokázali pokrýt. Řešením je přechod na jinou technologii – vstřikování plastů. Tato technologie nám umožní efektivně vyrábět až tisíce kusů denně a každým dnem toto číslo navyšovat. Počáteční investice do formy a do rozjetí sériové výroby je však velmi nákladná. A upřímně, sami už to neutáhneme…

Proto vás naléhavě a z celého srdce žádáme o pomoc, o finanční podporu. Abychom  mohli bez přerušení ve výrobě ochranných štítů pokračovat a byli schopni je nadále všem složkám zdarma zaručit. 

Protože když spojíme síly, mohou se dít velké věci.

Výtěžek putuje na výrobu štítů pro zdravotníky, hasiče, policisty a všechny ty, kteří za  nás dnes a denně nasazují životy. Musíme je chránit, aby oni mohli chránit nás. 

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Náš potenciál je vyrobit za první měsíc až 20 000 štítů a v dalších měsících budeme tyto počty navyšovat. Jeden ochranný štít dokážeme vyrobit za 75 Kč, v případě brýlí pak 40 Kč. Všechny ochranné pomůcky rozdáváme zdarma. 

K TÉMATU  Nahradí OLED plazmu a LCD?

Vzhledem k tomu, že jsme vyčerpali naše finanční zdroje, rozhodli jsme se získat další prostředky touto formou, abychom ve výrobě ochranných štítů mohli bez přerušení pokračovat a byli jsme schopni je nadále všem složkám zaručit.

Všechny síly a energii, které do projektu téměř beze spánku vkládáme, nám zpětně dobíjí úsměvy a poděkování statečných sestřiček, lékařů, záchranářů, hasičských týmů i policistů. Nevěřili bychom, co člověk vydrží a jak málo mu stačí k načerpání nových sil.

Zdroj: Donio

Reálný štít funguje

Již před týdnem nám dorazilily objednané štíty, které využiji já i kolegové v práci, a rádi se podělíme o fotky. Vyzvednutí bylo bezproblémové od velmi příjemného člověka s výbornou domluvou. Věc je to lehká s perfektně zpracovaným návodem. Takže děkujeme!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek