Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Odnímatelný popruh na fotoaparát svépomocí

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

14. 04. 2017

14. 04. 2017

To mě pěkně štvalo. Minulý čas proto, že už se to stalo minulostí. Ano. Je možné koupit si drahý odnímatelný popruh nebo si zkrátka uvědomit, že jsou to vyhozené peníze, za které je možné si případně dokoupit mnohem užitečnější příslušenství.

 

Popřemýšlel jsem a vymyslel si odnímatelný popruh svépomocí, doslova za pár korun. Navštívil jsem galanterii a nakoupil:

  • Dvě přezky,
  • dvě spony (zátěž až 1,6Kg/ks),
  • polyesterový popruh – v mém případě vše šíře 10 mm.

K samotné výrobě odnímatelných popruhů jsou zapotřebí, ještě nůžky a svíčka, kterou zatavíme konce nastříhaného popruhu, aby se netřepil. Stačí přejíždět okrajem popruhu cca 15 mm nad plamenem a konec se během několika vteřin zatáhne. Během chvíle i vychladne a je možné s ním dále pracovat.

Já osobně jsem zvolil délku popruhu ke sponám a přezkám 15 cm, může být i delší, to záleží čistě jen na vás. Není ale potřeba, aby konce zbytečně plandaly a překážely. Já je zastřihl v úhlu 45°, aby se lépe provlékaly skrze otvory ve sponách a přezkách.

Výhodou je, že nemusíme nic šít, jen provlékáme. Výroba trvá doslova pár minut a výsledkem je odnímatelný originál popruh, dodávaný s fotopřístrojem.

Já záměrně zvolil na každý kousek opačný konec spony, abych měl nápis na popruhu na aparátu pořád stejně a nezdržoval se zkoumáním, kterou stranu kam dát. Na originál popruh jsem dal protikusy spon stejným způsobem, jako by byl přiděláván přímo na foťák do poutek k tomu určeným.

Takže jeden nákup v galanterii: Popruh za 4 Kč / m. Spony a přezky dohromady 15 Kč. Chvilka na samotnou práci a výsledkem je pohodový odnímatelný pruh, který mně nebude již nikdy překážet. Když nebudu chtít, snadno jej odpojím a opačně. Kdo není líný přemýšlet, ušetří nemalý peníz. To má přece rád každý.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek