Pondělí , 25. 08. 2025

Radim

Podivná GeForce GTX 750 se 4 GB paměti

12. 02. 2015

12. 02. 2015

Půl roku po uvedení generace GeForce 900 nabízí Asus technologicky již postarší grafickou kartu Strix GeForce GTX 750 Ti OC edition rovnou s „nehoráznými“ 4 GB grafické paměti.

K čemu může být slabšímu GPU užitečné takové množství RAM? Pro obraz 4K či 5K? Snad, ale na to stačí i méně paměti, vždyť 4 GB se v základu chlubí mnohem výkonnější GeForce GTX 980 nebo GTX 970.

TIP: Nvidia uvádí GeForce GT 730

Nejspíše jde o snahu zatraktivnit výběhový model a vyprodat sklady, kde se možná „povaluje“ nadbytek čipů GDDR5 s takty 5,4 GHz. Přeci jen existuje stále dost uživatelů, kteří se ptají, kolik giga má grafická karta a podle toho posuzují její výkon.

Šířka paměťové sběrnice zůstává pouhých 128 bitů. GPU se dočkalo přetaktování z 1 124 MHz na 1202 MHz (tedy o 7,7 %) při 640 CUDA jádrech a 28nm výrobním procesu. Cenu Asus neuvedl, slibuje ale 0dB chlazení.

Zdroj: Asus

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek