Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Pořady ČT v plném PAL rozlišení online

13. 12. 2008

Česká televize spustila projekt iVysílání, který poskytuje zdarma na internetu její pořady v plném PAL rozlišení 720 x 576. Tento krok musíme ocenit, byť jde dost možná jen o reakci způsobenou kroky konkurenční Novy, která s kvalitativním posunem e-vysílání přišla dříve.

Bezplatnou službu hledejte na adrese www.ivysilani.cz. Nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1 a ČT2 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 15 000 hodin záznamu.


Za nejzajímavější věci zaplatíte

Zatím to zní téměř bezchybně. Ale pokud byste měli chuť podívat se například na některý z aktuálně vysílaných premiérových seriálů, který vám v televizi unikl, budete mít smůlu. Najdete jej pouze ve Videopůjčovně ČT, kde za něj musíte zaplatit. Jako koncesionáři, se mi tento postup ani trochu nelíbí. Ovšem to může být subjektivní a uvítám názory v diskusi.

Co takhle podpora HTPC?

Posun našich televizních stanic na internet, který nyní pozorujeme, je jen začátkem. Význam internetového diváka neustále poroste. Výhoda interakce je úžasná – díváte se na to, co si sami vyberete a kdy se vám to hodí. Jistě, někdy je příjemné odpočívat a nechat se jen unášet v bezvědomí sledováním klasického programu, který pro nás někdo jiný připravil. Díky tomu mají oba zcela rozdílné přístupy zajištěnu paralelní budoucnost.

Když už jsme se ale posunuli a rozšířili si obzory, proč nejít dále. Návaznost rozhraní „online televizí“ na webový prohlížeč je slabou stránkou řetězce. Je to ve velkém kontrastu s pohodlím obývacího pokoje. Přitom by stačilo jen málo. Vytvořit aplikace pro multimediální centra (HTPC), která nemají potíže nabídnout komfortní obsluhu a přitom jsou dostatečně universální a schopná zvládnout vše technicky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek