Pátek , 22. 11. 2024

Cecílie

Projekt Christine nese jméno jako ze science fiction

15. 01. 2014

15. 01. 2014

Společnost Razor představila na letošním CESu zajímavý koncept modulárního herního počítače pod velmi exotickým jménem – Projekt Christine.

Ale nenechte se zmýlit, stále jde o klasické PC s běžnými komponentami, umístěnými ve speciálních boxech, které lze díky speciálním konektorům, napojovaným na PCI Express sběrnice, snadno měnit či doplňovat. Stroj zvládne až čtyři grafické karty (Quad SLI), RAID i více zdrojů. Boxy budou obsahovat procesor, grafickou kartu, paměti a samozřejmě pevné disky. Christine je taktéž schopna provozovat více operačních systémů.

Kompletní přehled o nainstalovaném hardwaru usnadní dotykový informační displej na čelní straně s možností jej ovládat. Vše je chlazeno kapalinou, což majiteli dovolí komponenty přetakotovat bez ztráty záruky a zajistí diskrétně tichý chod. Zní to jako velmi originální nápad, zatím jde pouze o koncept.

Zdroje: TechPowerUp, Concept Project Christine

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek