Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Qingbar GP300: přenosné videobrýle aneb metrová úhlopříčka na cestách

27. 07. 2009

27. 07. 2009

Na našem trhu se objevily plně přenosné video-brýle. Toto osobní kino již nepotřebuje k přehrávání další připojený přístroj, video-sekvence se přehrávají z paměťové karty miniSD. Rádi byste sledovali oblíbený seriál na čerstvém vzduchu v lesním parku? Na lehátku u bazénu na vaší zahradě?

Video-brýle mají pevné černé tělo z tvrdého plastu, ve kterém je schováno veškeré multimediální vybavení. Díky pevnému tělu se dají používat i v leže na měkké podložce. Video-brýle váží po vložení baterie a ostatního příslušenství únosných 100 g. Mají nastavitelnou nosní opěrku, což činí brýle komfortnější při delším užívání. Displej video-brýlí (rozlišení 432 × 240) simuluje obrazovku velikosti 50″ (127 cm) ve vzdálenosti 2 metrů od uživatele.

V postranních obroučkách je místo pro baterii a slot na paměťovou kartu. Video-brýle se dají ovládat ručně pomocí přehledných tlačítek na obroučce brýlí, nebo pomocí dodávaného dálkového ovládání. Video-brýle mají přehledné menu, včetně doplňujích kontextových nabídek (ekvalizér, režim přehrávání, velikost videa, vyhledání času videa…) které je podrobně popsané v manuálu.

Samozřejmostí je podpora přehrávání standardních video formátů [MP4, MPG, AVI/ASF (MPEG1/2/4), Divx 3.x,4.x, 5.x, XviD]. Doplňkové funkce video-brýlí jsou prohlížení fotografií JPEG, přehrávání MP3, čtení jednoduchého textu a hra Tetris. Po vydání nové verze je možné upgradovat operační systém video-brýlí.

S video-brýlemi jsou dodávány dvě baterie Li-Ion 750mA. Jedna baterie vydrží celé dvě hodiny, poté se přístroj vypne. Jedna baterie tedy vydrží bežný celovečerní film. Pokud předem víte, že váš pořad bude trvat např. tři hodiny, v počítači si pomocí dodávaného freeware programu upravte video do dvou částí, nebo po vložení nové baterie přeskočte přímo na požadovaný čas, kdy bylo video přerušeno. Při maximálním nabití baterií je tedy možné shlédnout až čtyři hodiny videozáznamu. Jedna baterie se nabíjí přibližně sedmdesát minut.

K TÉMATU  Uživatelská recenze: MP3 iRiver H10 6GB

Další volně dostupný program dodávaný spolu s video-brýlemi slouží k přeměně formátu staženého videa do formátu, který je možné přehrát ve video-brýlích. Program je snadný na ovládání a je v češtině. Pomocí tohoto programu je možné k filmu přidat titulky; sám uživatel si zvolí velikost titulků. Na 4GB kartu se vejde přes 16 hodin zkonvertovaného videa pomocí tohoto freeware programu. Pro nahrání nových souborů na miniSD kartu můžete využít přenosu přes USB kabel, nebo použít jakoukoliv jinou externí čtečku karet ve vašem PC.

Součástí balení přenosného domácího kina Qingbar GP300 je: 2 × akumulátor, nabíječka na akumulátory, dálkové ovládání, dvě mono sluchátka, USB kabel, praktická kožená brašna, zdarma cd s volně dostupnými freeware programy a český návod.

Komentář redakce: Příšerná cena okolo 7 tisíc, diskutabilní vzhled a provedení, nízké rozlišení displeje. Ale někoho možná osloví…
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek