Pátek , 24. 01. 2025

Milena

Diskuze k článku

10 Responses

  1. Re: Recenze Acer Chromebook 11 – vytrvalý bílý kůň
    Velmi pěkná recenze, jen mi není jasné, kde jste vzal, že „32bitový systém nedokáže využít celé 4 GB“.
    Dokáže, a dokonce i bez PAE. S PAE může využít až 64 GB RAM.

    1. Re: Recenze Acer Chromebook 11 – vytrvalý bílý kůň
      Nehledě na to, že Chrome OS ve vámi testovaném modelu je 64bitový.

      1. Re: Recenze Acer Chromebook 11 – vytrvalý bílý kůň
        Dobrý den,
        vycházel jsem z informací, co jsem vyčetl na webu výrobce, který udává 32bitový systém a z programu IJMsoftware, který udává – system memory 3,78 GB a „in use“ 3,47 GB.

        Což odpovídá 32bitovému systému, něco si „ukousne“ integrovaná gafická karta, to bych vnímal, jako těch 3,78 – 3,47 GB?

        Každopádně děkuji za reakci.

        1. Re: Recenze Acer Chromebook 11 – vytrvalý bílý kůň
          Co se týče informace na webu výrobce, máte pravdu.
          Bylo by však velmi zvláštní použít 32bitový systém, když použitý procesor umí i 64 bitů a nové Chromebooky s Intelem obvykle běží na 64bitovém Chrome OSu.
          Zkuste se podívat na verzi Chrome OS v tomto dialogu:
          http://androidspin.com/wp-content/uploads/2015/01/Chrome-OS-Chromebook-v40-750×400.jpg

          Co se týče paměti, nejjednodušší je jít na chrome://system/ a zkontrolovat meminfo.

          1. Re: Recenze Acer Chromebook 11 – vytrvalý bílý kůň
            32bitový systém na 64bitových procesorech nebývá nic tak zvláštního.
            Např. tablety či „2-v-1“ mívají též 32bitové Windows, i když použitý Atom Z3735G zvládá 64bitové instrukce.

            Sám píši na stroji, který má 32bitové Windows v kombinaci s Pentiem U4100.

            Bohužel jej doma už nemám, ale příště si na to dám pozor.

            Každopádně na mém názoru, že 2 GB plně stačí to nic nemění, opravdu jsem toho pootevíral a spustil hodně a stále byl dostatek paměti.

            Díky za upozornění.

  2. Re: Recenze Acer Chromebook 11 – vytrvalý bílý kůň
    Přerostlý tablet a mým pohledem tedy dost subjektivním skoro k ničemu. Tak leda pro děti na skype , facebook a nebo přečíst si emaily případně prohlídnout nějaké stránky .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek