Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

Evolve DT-1201: necitlivě jednoduchý set-top-box

23. 09. 2009

Digitalizace je v plném proudu a někdo by mohl potřebovat jednoduchý a levný DVB-t set-top-box. Třeba k televizoru do ložnice nebo něco podobného. Evolve DT-1201 je levný a jednoduchý. Škoda, že citlivost tohoto tuneru je tak špatná, že uplatnění bude hledat těžko.

Evolve DT-1201 je malá krabička, která nemá displej. To je v tomto případě dobře. Na předním panelu jsou jen indikační diody, které nikterak neruší a tlačítka pro přepínání programů. Zadní panel nabízí jen nejzákladnější konektory. Televizor připojíte jen přes SCART, trochu navíc je zde digitální koaxiální audio výstup – přece jenom, pokud by někdo chtěl lepší zvuk přes AV receiver, asi by jej neřešil takto levným výrobkem. Tuner je průchozí, proto je zde jak anténní vstup, tak výstup, což vám ušetří peníze za rozdvojku (modulátor pro staré TV ale neobsahuje). V balení není ani jeden kabel, což je poněkud smutné.

Jak jsme zde již nesčetněkrát psali, u televizorů a set-top-boxů je velmi důležité dálkové ovládání. Přicházíte s ním do styku velmi často a musí být proto takové, aby vás neustále neštvalo… Evolve má typický levný menší ovladač s gumovými tlačítky. Nic moc, ale přístroj na povely reaguje svižně a směrovost je dostatečná.

Neméně důležitou věcí je citlivost tuneru. Na tom závisí, kolik toho vůbec naladíte a zda to bude ke koukání. Zde ovšem DT-1201 narazilo na naše ztížené testovací podmínky a zdatného soupeře. Tím je digitální tuner obsažený v televizoru Panasonic TH-42PX80E. Zatímco plazma Panasonic naladí 3 multiplexy a u jednoho z nich má jen sporadické problémy s rušením signálu (od projíždějících starých aut a motocyklů). Evolve přitom naladil jen multiplexy dva, přičemž jeden byl nekoukatelný. A to je katastrofální výsledek.

K TÉMATU  Sony je nejpopulárnější značkou

Tím pádem tento jinak ani přehnaně dobrý, ale ani vysloveně špatný produkt, lze doporučit snad jen do míst s bezvadným příjmem. Ovládání a možnosti přístroje jsou dále dosti podobné s dříve testovaným modelem, proto případné zájemce odkážeme tam. Stěžejní „momenty“ z ovládání přístroje najdete i dále na fotografiích.

Cena: cca 700 Kč s DPH. 

 

Související články

DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku 
Sencor SDB 1010TU: povedený DVB-T set-top-box s USB přehrávačem 
Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek