Středa , 07. 05. 2025

Stanislav

Recenze Mi Bluetooth Speaker – zvučný hliníkový kvádr

Cena Red Dot Award za design z roku 2016, hliníkové tělo s perforací pro průchod zvuku, kompaktní rozměry a prakticky nulová výbava. Stačí to na konkurenci?

15. 07. 2019

15. 07. 2019

Cena Red Dot Award za design z roku 2016, hliníkové tělo s perforací pro průchod zvuku, kompaktní rozměry a prakticky nulová výbava. Stačí to na konkurenci?

Balení je velmi malé, po otevření zjistíte proč, je zde pouze samotný reproduktor. Ani audio kabel, ani micro USB kabel. Nedostatek nebo klad? Zvažte sami. Já osobně bych se nepohoršoval ani nad jedním – obojí doma mám. Co vy? Raději máte vše pohodlně v krabičce, nebo byste klidně utratili pro případ potřeby další peníze za kvalitní kabel třeba s pozlacenými konektory?

Zvuk a vzhled – o to tu běží

Napravo čekejme ovladače – vypínač posouvání písniček vpřed a vzad v kombinaci spolu s ovládáním hlasitosti. Posouvání funguje samozřejmě pouze při připojení přes Bluetooth. Hlasitost i při připojení přes kabel. Pouze se nezobrazuje na obrazovce notebooku intenzita hlasitosti, což ale ani přes Bluetooth nepracuje zcela bez problémů, drobný nedostatek.

Vypínač obklopuje kulatý led kroužek v modré barvě – blikající indikuje připravené Bluetooth, po spárování přestane blikat, při připojení audio kabelu bohužel až po nějaké době, což vás bude u sledování filmu ve tmě rušit. Při nabíjení svítí lem červeně.

Originální užitečnou funkcí je samostatný spínač, který indikuje stav baterie tak, že po stlačení reproduktor řekne stav baterie. Anglickým mužským hlasem, což pro většinu uživatelů asi problém nebude.

Nalevo klasické dva konektory: AUX (tedy 3,5mm zdířka) a micro USB port pro nabíjení. U nabíjení pozitivně vnímáme, že neruší zvuk ani při přehrávání. Žádného šumu jsme si nevšimli.

Kvalitou nás příjemně oslovil zvuk, který zní vyváženě co do výšek i basů, které podává velmi dospěle. Od takto malého reproduktoru bychom to, upřímně, nečekali. Uvítací a končící tón v podobě decentního „šplouchnutí“ kvitujeme s palcem nahoře.

K TÉMATU  Soutěž s Check Pointem o antivir ZDARMA - známe vítěze

Reproduktor koupíte v několika barvách, my měli modrou s bílými (plastovými) bočnicemi. Design si cenu opravdu zaslouží. Lakovaný hliník s matnou úpravou vzbuzuje dojem luxusu. Ale pozor na ostré předměty v okolí, jistě bude citlivý na škrábance. Venku naň buďte též opatrní, výrobce jej neobdařil žádným IPxx krytím proti vodě či prachu, odkázán tak zůstává nejspíše pouze na použití v interiérech. Na zvučení venku ani nemá dostatek výkonu.

Posouzení, zda koupit, či nekoupit, z našeho úhlu pohledu, záleží na ceně. Pokud jej v akci pořídíte za bezmála 500 Kč, dobře, u běžné ceny kolem 800 Kč už bychom možná připláceli a kupili výkonnější model kolem 10 W s krytím IPxx či více funkcionalitami.

Krabička zaujala varováním, že reproduktor obsahuje chemikálie, které jsou v Kalifornii známé jako karcinogeny či látky rizikové z hlediska reprodukce, čteme na produktové krabici od elektroniky poprvé. Jde o informaci podobnou té o psech a mikrovlnné troubě, která odkazuje, že není reproduktor vhodné rozebírat a požívat kondenzátory apod., anebo je třeba jej brát vážně? Kdo ví… Každopádně po přečtení se nám líbil reproduktor o něco méně, nápisy mají velkou moc.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Nepřehlédněte

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek