Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Diskuze k článku

14 komentářů

  1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
    Jen bych chtěl dodat, že společně se sluneční clonou mám na objektivu jako ochranu UV filtr. Kombinace mi vyhovuje hlavně v plenéru, ale mám to na kameře trvale. Ocenil jsem to hlavně na Sahaře.

    1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
      Ano. Toto spojení je ideální. Ochrana objektivu skleněným filtrem (pouze kvalitním = drahým) zaručuje účinnou ochranu proti nečistotám, které by normálně ulpěly přímo na přední čočce. Jen je potřeba filtru s vhodnou obrubou, aby v ní sl. clona dobře držela. Je mnoho filtrů, které mají tak tenkou objímku, že je v ní sotva jediná spirála závitu a taková vhodnou opravdu není.

  2. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
    Dobrý den pane Nohejl,
    pozorně jsem si přečetl Vaši recenzi sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy videokamer, včetně dvou komentářů a jelikož v orig. příslušenství CANON
    jsem pro mou kameru sluneční clonu nenašel, uvažuji o koupi recenzované sluneční clony Mennon DV-SW pro svou FHD kameru CANON LEGRIA HF M306 a to včetně UV filtru. Podle specifikace manuálu má tato kamera
    • Objektiv f=4,1-61,5mm, F/1,8-3,2, 15x optický zoom
    • Průměr filtru: 37 mm
    Originální filtry CANON FS-H37U nepředpokládám pro jejich vysokou cenu, ale alternativní kvalitní náhradu
    Pokud je to z Vaší strany možné, prosím Vás o laskavé sdělení, zda sluneční clona Mennon DV-SW je kompatibilní (samozřejmě o Φ 37 mm) s mou kamerou a to ve spojení s UV filtrem -jeho typové označení (předpokládám neoriginální), kde objednat, zda kompletace UV filtru se sluneční clonou je možná bez případného redukčního kroužku apod.
    Neméně mne zaujaly informace z Vaší další recenze, týkající se stativu s dálkovým ovládáním (toho zejména) – Sony VCT-VPR1, ale to je již další téma.
    Za Vaši laskavost předem děkuji.
    Karl

    1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
      Dobrý den, pane Karl. Děkuji za zájem a chválu. Vážím si toho. Co se týká sluneční clony samotné (k sehnání zde: http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop-cz/eshop/59-1-Video-prislusenstvi-pro-DSLR/149-2-Video-clony/5/1995-Slunecni-clona-16-9-pro-kameru-krytka-37mm-s-vyvazenim-bile-ELEMENTRIX ), je jisté, že by s ní na Vaší kameře Canon neměl být žádný problém. Co se týká UV filtru a jejich spojení, zde bych už nebezpečí viděl. To spočívá v kroužku, do kterého je daný filtr zasazen. Většinou mají tyto filtry úzkou objímku a závit je tedy velmi krátký.
      Já osobně bych nejprve zakoupil a vyzkoušel sluneční clonu. (V případě problémů se dá, zakoupena přes internet, do 14 dnů vrátit.) Na UV filtr bych tolik nespěchal. Když budete používat víčko k cloně dodávané, není třeba se o čočku objektivu nikterak obávat, protože bude uložena hluboko v cloně. Ostatně UV filtr, když na něm budete trvat, se dá dokoupit později.

      Co se týká Sony stativu, tak ten s kamerami Canon kompatibilní není!

    1. Dobrý den. AX53 má závit
      Dobrý den. AX53 má závit pokud se nepletu 55mm. Měl jsem jí a clonu s 58mm závitem si předělal a použil mezikroužek 55mm. Na rozdíl od kamery tu clonu tu mám. Chcete-li jí, za 650Kč může být Vaše. Mohu zaslat fotografie. 🙂

          1. Clona
            Díky, konečně budu mít tento problém vyřešen. Včera jsem to na zkoušku objednal.

  3. Sony FDR-AX33
    Dobrý den.

    Sháním sluneční clonu pro videokameru Sony FDR-AX33 a bohužel ji na žádném E-shopu nemohu sehnat. V článku uvádíte, že clona se vyrábí i ve velikosti 52mm, což pro tuto videokameru Sony FDR-AX33 odpovídá, že? Můžete mě proto prosím také nasměrovat na odkaz, kde by tato clona byla k dispozici? Ve výše uvedeném odkaze je totiž jen clona s 37mm, a to by asi nebylo kompatibilní.

    Mnohokrát děkuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek