Středa , 22. 05. 2024

Monika

Diskuze k článku

181 komentářů

 1. Doplneni a dotaz…
  Doplneni… Omezeni na pocet MP3 souboru, slozek v manualu je! Bylo to myslim 999.
  Dotaz… jak je to s pripojenim externiho usb notebookoveho 2,5″ disku s FAT32. Funguje v rekorderu? Staci napajeni disku pres usb nebo musi mit dodatecne napajeni adapterem?
  Cetl jsem ze jeden uzivatel ma problem s opakovanym nepravidelnym zamrzanim rekorderu pri prijmu digitalniho vysilani. Stalo se Vam to pri testu? Nevite proc nepali na DVD-RAM, kdyz to Pioneer umi?

  1. re:doplnění
   Pravda, omezení 999 souborů tam je, ve článku jsem měl na mysli kapacitní omezení, díky za upřesnění.
   Výrobce se o možnosti připojit HDD vůbec nezmiňuje, budu rád, když někdo napíše svoje zkušenosti, neměli jsme možnost vyzkoušet.
   Rekordér jel v kuse půl dne a nezamrzal. Zaznamenal jsem jen několik výpadků obrazu na pár sekund, to vyřešila silnější anténa.
   Jak je uvedeno, má jinou mechaniku, než Pioneer, takže to prostě asi nepodporuje použitá mechanika.

   1. re:doplnění
    Pokousel sem se pripojit svuj 60GB USB disk (notebookovy disk v boxu) a rekorder na nej vubec nereagoval. Zato 1GB USB Flash nabehla uplne v pohode.
    Odberem disku to asi nebylo, protoze napajeci konektor byl v PC 🙂

  2. Externí disk
   Já jsem připojil externí 1″ disk 2.2 GB (asi jako USB klíčenka, ale z dob, kdy flash disky byly drahé) a fungoval bez problémů. Stejně tak čtečka karet. Tato zařízení ale neměla příliš vysoké požadavky na odběr.

 2. Tak který je lepší?
  Nejsem žádný odborník, chci si stahovat pořady z TV a ty zajímavé nahrát na DVD, prohlížet fotky z digitálního fota a video z digitální kamery. A teď nevím, mám koupit tento Sony rekordér nebo Panasonic DMR-EX77? Kdo je tedy král?

 3. Hluk
  Patrně jste testovali nějaký hlučnější kousek, ale ten můj není skoro slyšet ani v noci. Já jsem spokojen.

  1. RE:hluk
   Ano, to nevylučuji. Je možné, že je větší rozptyl v hlučnosti kus od kusu. Také se občas stává, že v jiné serii je instalovaný jiný pevný disk atd. Nechci ten hluk nějak démonizovat, patří pořád k lepšímu průměru.
   Tento kus v noci určitě slyšet je, to jsem si ověřil, když mě ve tři ráno celkem drasticky vytrhl ze sna … rozhodl se totiž zrovna poohlednout v DVB-T streamu po aktualizaci firmware:). Naštěstí jde automatická aktualizace vypnout.

   1. RE:hluk
    Prosím jak jste to dokázal vypnout? Aktualizace firmware mám vypnuté a stejně se několikrát denně zapíná. Děkuji za informaci.

  2. Hluk ventilátorku
   Mám tento DVD rekordér asi 2 měsíce. Mohu potvrdit, že větráček je velmi tichý a téměř není slyšet. Jsem s ním velmi spokojen!

  3. Můj kousek taky není nijak
   Můj kousek taky není nijak hlučný. Spíš naopak, když to porovnám se svým notebookem nebo s mým bývalým LG rekordérem.

 4. Nový Firmware
  Dobrý den,
  chtěl jsem se jenom pozeptat jesli není k dispozici nový firmware s opravou čestiny v TXT a jesli lze nějak nahradit stávající HDD za větší , třeba SATA 750 MB.
  Děkuji za odpověd

  1. Není to tak jednoduché,
   Není to tak jednoduché, ale zřejmě to jde, našel jsem detailní popisy na webu. Musíte mít ale servisní ovladač, nebo ho nějak emulovat. Univerzálním programovatelným, nebo to jde asi i nějakým programem z PC přes infra. Sám jsem to nezkoušel, ale návody vypadaly věrohodně.

   1. Re: Není to tak jednoduché,
    Mam to odzkouseny, HDD 500GB, funguje to 🙂 v SONY rekli ze 4500,- vymena HDD i s praci, ale koupil jsem si vlastni HDD, a pres servisni ovladac se to da naformatovat, pozor plati to pouze pro 70tkove modely! Takze ze sve 870 mam ted model 1070:D

 5. s tou hlučností je to
  s tou hlučností je to totální omyl,mám i tenhle kousek i panaka 55 a panak je oproti sonymu kombajn,jinak po dlouhém porovnávání obou kousků je sony o třídu výš v záznamu i komfortu,do nedávna jsem nedal na panáka dopustit

  1. panák
   V tom s Vámi nejsem ve sporu. O co je tišší větrák u Panasonicu, o to má hlučnější mechaniku, takže celkově může být i hlučnější. Obecně u obou je stejně slyšet jen pokud je opravdu ticho, což bývá málokdy:)

 6. co se týká usb,připojil
  co se týká usb,připojil jsem externí hdd wd 40gb bez sebemenších problémů a bez ext.napájení,naprosto skvělý je tento sony nejen jako rekordér ale také přehrávač,a to hlavně po stránce různých nastavení parametrů obrazu,které najdete jen u vyspělejších přehrávačů,v tom panáka totálně převálcuje,dvix a xvid neřeším,na to mi stačí počítač,tento přístroj si pořídí zákazník toužící po kvalitě a ne po lowendových formátech,abych ale byl i kritický,tak mi vadí displey,malý a špatně čitelný,a ještě střih,kde se mi zdá plynulejší přechod u panasonicu,každopádně jsou oba přístroje jedničkou na našem trhu,já si nechám sony

  1. USB a hluk ventilátorku.
   Připojil jsem do USB externí disk 80 GB s adaptérem IDE/USB s externím napájením. Na disku je záloha mého fotoalba asi 6 GB v 273 složkách a 6300 souborech. Mimo to je na disku celá záloha dokumentů a další datové soubory.
   SONY postupně vyhledal všechny složky, ve kterých jsou JPG obrázky a pak zobrazil názvy nalezených složek. První načtení trvá asi 8 minut. Na konci nalezeného seznamu složek je pak vždy výzva k vyhledání dalších složek, to další hledání proběhne již do 20 sec. I přes pomalé první načtení je prohlížení rodinného alba u TV při kávě příjemnější než u PC v pracovně.

   Hluk ventilátoru a disku je nesrovnatelně nižší než u PC,

   Velice příjemné je spuštění zpožděného přehrávání jedním tlačítkem “PLAY” v průběhu záznamu spuštěného přes TIMER i ručně.

   Rovněž lze jen jedním tlačítkem “TV pause” zastavit obraz a automaticky se spustí záznam, který pak lze sledovat s TIME shiftem.

   Zatím spokojenost, až na tu češtinu v teletextu.

  1. Re: zvukové CD
   Pokud myslíte klasické “audiocédéčko”, pak samozřejmě ano a nejen to, jak je psáno v recenzi, umí ho celé (pokud není chráněné ochranou proti kopírování) překopírovat na HDD a přehrávat z jukeboxu.

 7. SONY
  Dík, ale nekoupím si ho. Potřebuhu dostat divx, mpg1,2, atd na disk. A ono to nejde škoda. Jo a taky tento obsah vypálit na DVD nebo přes USB ven.
  Myslel jsem že takovéto operace jsou dostupné všem recordérům.

 8. Tunery
  Jak je to s těmi tunery u tohoto rekordéru. Lze rekordér zapojit tak, že anténu ze střechy přivedu do analog IN, dále propojím analog OUT do digital IN a nakonec digital OUT do TV a naladí v takovém případě rekordér jak analogové tak digitálni programy? Tzn. že vše pak bude fungovat stejně jako např. u “konkurenta” Panasonica?

   1. Jenže v anglickém návodu
    Jenže v anglickém návodu (český nemám k dispozici) je uvedeno, že se to má propojit maličko jinak: střecha -> digitál in, digitál out -> analog in, analogout -> TV. Mám přístroj fyzicky doma, ale jsem z něj nějak unavený:
    1) na DVB chytám CT24, ale ne Primu, na analogu chytám Primu, ale ne CT24. Jak si tedy mohu pustit Primu a pak přepnout na CT24 jinak, než že znovu naladím druhý tuner?
    2) Co je to “Aplikace MHP” jako jedna z položek mezi naladěnými stanicemi na DVB-T?
    3) Jinak Analog mi naladil stanice “Francouzsky” – samý duch a všechny jsem je musel ručně nastavit na !Kanálový systém” Západní Evropa a stejně tak zvukový systém na D/K, primární titulky jsou nastaveny na Holandštinu a sekundární na Francouzštinu.
    4) verze HW je 435, verze SW je 125;
    5) Mám TV Sony a po připojení přes SCART mi to při pokusu načíst nastavení z TV hlásí, že Nelze navázat komunikaci
    6) Nejraději bych to vyhodil z baráku, ale budou svátky 🙁
    Dík za každou dobrou radu nebo info.

    1. Tak jsem zase maličko
     Tak jsem zase maličko chytřejší:
     1) po zapojení jenom do analogového tuneru mi to hlásí “žádný signál”
     2) po zapojení ne dle dokumentace to naladilo vše, ale viz popis výše
     3) přepínání mezi analog a digital je tlačítko Input
     4) Pro opuštění submenu slouží tlačítko Exit (může to vypadat jako blbost, ale na obrazovce svítí většinou jen tyto 2 volby (“Enter”-potvrzení, “System menu” – konec, což je skutečně konec celého Menu).
     5) Při pokusu o ruční aktualizaci SW to z 0 na 50% skočí najednou po téměř minutě čekání, pak to napíše jakési varování “Nalezen nový SW” a samo to skočí zpět, aniž by to cokoliv udělalo.
     6) Na digitálním tuneru tlačítko ovladače “Enter” vyvolá seznam stanic, na analogovém nedělá nic. Možná to dělaly 2 party programátorů, ale hodně mi to připomíná SW (firmware) od společnosti Nokia, to je také vždy lahůdka, co má logiku – co telefon, to originál, na nějaké standardní funkce raději zapomeňte.

     Tak se jdu ještě chvilku trápit. Snad to přežiju ve zdraví 🙂

     1. Zkušenosti
      Tak jsem zase o něco dál:
      1) Většinu výše zmíněných problémů způsobuje digitální vysílání, které u nás vlastně není, většinou chytám signál: 30% síla, 50 – 80% kvalita, ale kolísá to i mimo tyto hranice, takže pokud je síla signálu 0, těžko něco naladíte 🙂
      2) Můj dojem je, že analogový tuner byl doplňen o digitální, kterému bylo “podřízeno” ovládání (přesněji přizpůsoben ovladač). Není třeba to chápat jako negativum, ale spíš jako fakt. Nýní funguje převážně analogové vysílání, až se přejde na digitální, plně využijete výhody ovladače a na analog ani nevzdechnete. Období, kdy fungují obě vysílání se dá přežít, jde jenom o zvyk.
      3) Zajímalo by mě, za jakých podmínek bude možné po záruce vyměnit disk za větší. V řadě WDxxxxAAJS, která je použita se vyrábí různé velikosti (160, 250, 500, ale i 750GB).
      V menu není nic o formátování disku, takže jenom tam vrazit nový disk asi neprojde, ale třeba se pletu.
      4) Hlášení o nemožnosti navázat komunikaci je způsobeno “starou” televizi.
      5) Přes vánoce snad vyzkouším nahrávání a také vypalování na DVD.
      6) Vzhledem ke kvalitě DVB vysílání jsem dnes zkusil naplánovat přes Guide+ a potom opravit zdroj v plánování z D (digitálního) na A (analogový), aniž bych musel psát časy. Škoda jen, že to na analog nemá ShowView, ale takhle to lze trošku obejít.
      Jdu něco dělat, takže zatím vše.

 9. Dobrý den,
  přemýšlím o

  Dobrý den,
  přemýšlím o jeho koupi a mám jednu pro mne důležitou otázku. Přijímám signál pomocí DIGI TV + analog. Pokud zapojím analogovou anténu k digitálnímu tuneru a DIGI TV (s jedním tunerem) na analog půjde nahrávat a při tom sledovat jiný kanál? Budu moci sledovat DIGI TV a zároveň nahrávat jiný kanál ?
  Děkuji za odpověď

  1. Mas smolu,pretože to ma
   Mas smolu,pretože to ma DVB-T tuner tzn. na terestrialny signal(pozemne) šireny.Muselo by to mat DVB-S(satelitni)toje tvoj pripad na DIGI tV alebo DVB-C (kabelovy) pre kabelovku.To bohužial mnoho ludi nevie ,že pre digitalne kabelovky a satelity je im to na nič. Mnoho sa o tejto problematike nepise.Čiste z obchodnych dovodov.

   1. že to má dvb-t píšou v
    že to má dvb-t píšou v manuálu,a každý rozumný zájemce o koupi si ho stáhne a přečte

   2. DIGI TV
    OK, díky. Takže jedině DIGI TV zapojit přes scart rovnou do televize. Do rekordéru vést pouze analogovou anténu a poté přes HDMI do televize … takhle by to snad mělo fungovat …

 10. mizerná kvalita přehrávání mp3
  zdravím

  chtěl bych se zeptat na zvukovou kvalitu přehrávání MP3 z HDD. V diskusi na Živě jsem četl, že MP3 uložené na HDD hrají hrozně nekvalitně, zatímco např. audio CD hraje v pořádku.

  Můžete to prosím někdo potvrdit, nebo vyvrátit?

  Taktéž prý neumí zobrazit fotografie, které byly upraveny v jakémkoliv bitmapovém editoru….
  Díky moc za odpověd

  1. mp3 jak tam pošleš,tak
   mp3 jak tam pošleš,tak hrají,živím se hudbou tak že sluch nějakej mám,nicméně pokud možno raději poslouchám cd,co se týká upravených fotek,první kusy tento problém měly,sony zapracovalo na firmweru a na sonky co jsou nyní v prodeji už tyto obrázky dostaneš

   1. Díky
    Díky, to jsou pozitivní zprávy… Tak si ho asi koupím, v současnosti asi není lepší volba.
    Jo nevíš náhodou jak se upgradujou firmwary u už koupenejch kusů?
    Někde jsem něco slyšel o tom, že to vysílaj v DVBT….
    To je docela divoký. Navíc jedu pořád na analog.

 11. USB + klávesnice
  autor článku píše že do USB je možné připojit klávesnici pro zadávání textů. V manuálu jsem nic takového nenašel. Zkoušel to někdo?

  1. USB + klávesnice – jde to
   Klávesnicí přes USB jdou texty zadávat daleko lépe, než ovladačem. Dialogové okno je jiné, něž normálně, chybí mapa znaků, rekordér zkrátka pozná, že se používá klávesnice. Jdou mazat znaky Deletem atd. Klávesnice funguje jako anglická QWERTY. Funguje i pohyb pomocí šipek v meníčkách, enter jako potvrzení, escape místo exitu, je to docela vychytávka, jelikož to zadávání názvů dálkou je čirý utrpení…

  2. FAKT BOMBA vychytávka !!!
   Tak jsem zkusil připojit normální PC klávesnici k USB na předním panelu a je TO FAKT BOMBA!!! Nejenže se tím dá krásně pohodlně psát názvy souborů, ale i všechny pohyby v menu lze dělat šipkama… a spousty dalšího v podstatě je možné rekordér ovládat klávesnicí (viz. např stiskem F1 – System menu, F2 – TITLE MENU, F3 přepíná HDD/DVD….. Fakt super vychytávka od soňáků. Mám na disku přes 90 pořadů (samý pohádky a večerníčky pro kluka) a to všechno pojmenovávat (nebo přejmenovávat) přes dálkovej ovladač je pěknej vopruz. Takhle jsem tam píchnul klávesku a napsání názvu je otázka pár vteřin. Je to jasný koupím si nějakou malou (nejlépe čistě anglickou) klávesku jen k tomuhle rekordéru a nechám si ji poruce. NEBO…. co tam takhle píchnou bezdrátovou klávesku??? to by mohlo jít taky ne? to by bylo pohodlíčko…

   1. Re: FAKT BOMBA vychytávka !!!
    Tak jsem tam zkusil připojit kvalitní bezdrátovku na 2,4GHz a bohužel to nejede… asi to není tak jednduchý jak se zdálo…

 12. Mám dotaz jestli je možné
  Mám dotaz jestli je možné když probíhá záznam na HDD z TIMERU, možno naprosto nezávisle přehrávat DVD disk, zkoušel sem to na LG a tam to nešlo, jedině když jsem spustil nahrávání manuálně (mám doma DMR-EH67EP, a tam je to v bez problémů). A ještě jestli je možné přehrávat Divx z DVD-RW, to zas nejde u panasonicu.

 13. Dálkový ovladač
  Chtěl bych se zeptat někoho, kdo vlastní tento rekordér, zda mu funguje přepínání mezi HDD a DVD pomocí dálkového ovladače? Přepnout do režimu DVD můžu, ale na HDD mi to dálkovým ovladačem nejde. Také mi nechce načítat disky s DivX, které jsem v jiném přehrávači v pohodě načetl. Ale jsem ve fázi testování, takže třeba něco dělám špatně. Děkuju za případnou odpověď.

  1. re:Dálkový ovladač
   Mě to šlo přepínat bez problémů jak z DVD na HDD tak zpět, vždy přeblikne i indikátor na čelním panelu. S těmi DivX těžko říci, zkoušel jsem z DVD-R a CD-R, možná je nějaký problém s +-RW disky.

  2. s dálkáčem žádný
   s dálkáčem žádný problém nemám,vše přepíná jak má,co mně ale totálně sere jsou ta malá tlačítka,mám ještě panáka 55 a ten má dálku bezkonkurenční i když sony má o něco lepší citlivost,divx mu zatím šmakovaly všechny co jsem mu dal

  3. Díky za odpovědi
   nicméně přístroji asi po hodině definitivně přestala fungovat mechanika, takže mám smůlu, vadný kus, posílám zpátky na reklamaci. Už se těším na další! ;-D Ale stihl jsem alespoň vyzkoušet nahrávání a musím říct, že i z analogu (pokud je slušný signál) nahrává výborně.

  4. Re: Dálkový ovladač
   Zdravím, taky mně nefunguje přepínání dálkovým ovladačem zpět na HDD. Vyřešila Vám problém reklamace nebo jste příp. přišel na řešní toho?

 14. Zajímalo by mě jestli jde
  Zajímalo by mě jestli jde nahrávat video bez minulého nastavování.A jestli jak něco nahrávám na analogu tak jestli se můžu dívat na jiný program. A jak je to stím hlukem v budoucnu bych přitom spal.díky za odpověď

  1. Vyměnit sice jde, ale musí
   Vyměnit sice jde, ale musí se přes servisní menu zformátovat a i když je disk větší, rekordér ho zformátuje jen na specifikovanou kapacitu :o/

 15. OBRAZ z DVB-T nepravidelně ZAMRZÁ
  Dobrý večer přátelé,
  mám podobnou zkušenost s rekordérem Sony RDR-HXD870B jako Standa z Ostravska (diskuse na Cybex.cz):
  Cituji část jeho článku:
  Podle návodu lze v menu vyhledat položku “Kvalita signálu” a přes ní nastavit +5 V na vstupním konektoru pro anténu digitální TV k napájení zesilovače. Tu položku jsem nenašel, v menu je jen položka “Kontrola signálu” s klasickým měřením síly a kvality signálu.
  4. Signál z Ova je na hranici, mám anténu se zesilovačem, síla asi 80 % a kvalita kolísá 56 až 100%. Přesto se občas projeví tak na 1 sec výpadek a seknutí obrazu. Ale může to být tím okrajovým příjmem.

  Moje podmínky:
  25. kanál, vysílač Cukrák, okres Beroun, Anténa ze zesilovačem (Matrace), síla signál kolem 40%, kvalita 100%, ALE:
  Nepravidelně, asi 5x za půl hodiny obraz zamrzne a zvuk se ztratí. Za 1 až 2 sekundy zase naběhne. Nechal jsem zobrazený měřič kvality a při zamrnutí pochvíli spadla kvalita na nuly.
  Objevuje se tato záležitost také u někoho z vás?
  Má cenu kvůli tomu přístroj vyměnit?

  Pozn: Na stejnou anténu jsem asi hodinu sledoval na LCD TV SONY s DVB-T tunerem Mrazíka a obraz NEZAMRZAL!!!

  Díky za vaše reakce.
  Pavel Ell.

  1. Ahoj.
   Pozoruji to stejné u

   Ahoj.

   Pozoruji to stejné u sebe doma. Já mám příjem z Brna síla 65% kvalita 100% , ale jak píšeš taky to párkrát zamrzne. Porovnávám tyto ukazatele síly signálu ještě ze set top boxem GI a tam mám sílu signálu 95% a kvalitu 97% nezamrzá všechno v pohodě. Viděl bych to na problém firmware. Proto prosím ty kteří mají tento přijímač aby napsaly požadavky na úpravu přímo výrobci ať se něco pohne k lepšímu. Jinak nemám žádné jiné problémy s touto mašinkou funguje skvěle až na výše zmíněný problém a českou znakovou sadu v přístroji.

   Díky

  2. Přesně to samé dělal i
   Přesně to samé dělal i můj rekordér tak jsem ho vrátil.Obraz mi nepravidelně zamrzal a někdy se mi objevovalo že není signál.Set top box co mám jede v pohodě.Jinak Sony super mašina.

    1. Zamrzání
     Také mi zamrzaly některé kanály, vypadával signál až na několi sekund. Tam kde jsem měl ale sílu 95% bylo vše v pohodě. Ty zamrzající měly 85%. Kvalita vždy 100%. Pátráním “pokus-omyl” jsem zjistil špatný kontakt ant.kabelu na dig.ant.vstupu. Zastrčený byl sice dobře, ale něco vadilo. Buď konektor kabelu napevno spojený s pokojovou anténou (nelze vyměnit) nebo špatný konektor na přístroji, už jsem to dál neřešil. Zamrzání zmizelo. Doufám tedy, že to teď nezakřiknu. Pokud jsem se trefil – špatný ant. konektor na přístroji, odpovídalo by to možná problémům ostaních vlastníků. Jinak maximální spokojenost. Rekordér je krásně tichý, nechápu. co recenzentům na hluku vadilo, ovládání je intuitivní. Krásná hračka. Odhlásil jsem UPC, výběr digitálních stanic mi bohatě stači, nechci umřít u televize:-) I na klasické televizi je obraz jako víno, obraz je dobře prokreslen, novou TV si koupím, až tato doslouží, nestrádám, i když jsem náročnější.

  3. Citlivost tuneru HXD870
   Zdravím.
   Chvíli jsem si zase pohrál s anténou pro digitální příjem. S odpojeným zesilovačem jsem hledal v místě u okna, kde je upevněna, bod nejlepšího příjmu, ale výsledek nic moc. Bez zesilovače se síla pohybuje kolem 5%, kvalita tak do 7 % (v místě umístění antény není přímý výhled na vysílač v Ostravě, v okolí jsou další paneláky). Po připojení zesilovače je síla kolem 80 % a kvalita kolísá od 40 do 80%, ale s úplnými výpadky.
   Ostrava vysílá digitálně na 39 kanálu. V místě antény lze přijímat analogové vysílání ČT1 na kanálech 37, 36, 34 (na 34 silný signál), 31, NOVA na kanále 42 a PRIMA na kanále 48.
   Protože mám na anténu připojen širokopásmový zesilovač, může dělat výpadky rušení od analogových vysílačů.
   Viditelné zlepšení jsem dosáhl připojením odlaďovače na vstup zesilovače, který jsem zhotovil jednoduše vedením 1/4 vlnové délky na konci zkratované (pro kanál 39 je to 122 mm, reálná délka se zkratovacím činitelem je asi 100 mm). Při troše trpělivosti lze délkou vedení nastavit odlaďovač na nejlepší výsledek. Já jsem použil jako vedení klasickou dvojlinku 300 ohm, protože použitý zesilovač má symetrický vstup. Pro asymetrický koaxiální vstup lze použít kousek koaxu, zkracovací činitel se pohybuje od 0,66 do 0,82 podle kvality koaxu a potřebnou délku je nutno experimentálně vyzkoušet (k běžným koaxům těžko seženete odpovídající hodnotu zkracovacího činitele).
   Podle mne je problém s výpadky ve velké citlivosti digitálního tuneru u SONY. To pak vyžaduje, aby slabý digitální signál neměl na okolních kanálech “konkurenční” analogové frekvence. Ty pak mohou zahltit jak použitý předzesilovač, tak vstup digitálního tuneru a křížová modulace pak znehodnotí kvalitu digitálního signálu. Do toho může ještě vstoupit rušení od mobilů (znáte to, že v televizi je někdy slyšet parazitní zvuk, pokud v blízkosti TV je právě aktivní mobil).
   Při použití Set Top Boxu na stejné anténě jsem měl sílu jen kolem 40 %, kvalitu 70%, ale výpadky nebyly po dobu trvání zkoušky 1/2 hodiny pozorovány. Menší síla signálu by mohla ukazovat na menší citlivost tuneru v Set Top Boxu (ale také na jiné měřítko pro zobrazení síly signálu).
   Při příjmu slabého signálu, pokud je na blízké frekvenci rušivý signál, asi bude velká citlivost digitálního tuneru u SONY spíš na závadu než výhodou. Tuto vlastnost asi nevyřeší žádné nové FIRMWARE. Problém vyřeší asi až řádné digitální vysílání na výkonných vysílačích. Při stávajícím provizorním zkušebním vysílání v Ostrava, Brně a Praze, pokud přijímáme tento signál ve větší vzdálenosti, asi lepší výsledek nelze dosáhnout.

 16. Dobrý den,mám takový
  Dobrý den,mám takový problém , Mám televizi Philips a tento rekordér.
  Máme kabelovku , ze zdi ,jako z kabelovky vedu do rekordéru Analog IN a z Analag Out vedu do televize. Jenže , Všechny programy šlapou , ale když chci najet do nastavení ,pustit si dvd,tak se tam ,jak to mám udělat? Sem lama! To mám naladit ten rekordér jakoby na nějakou pozici ,nebo co?

  Když sem to měl připojeny přes scart z televize do rekordéru ,tak sem si sice mohl vlézt do nastavení ,pustit si DVD,ale zase sem tam nemohl naladit nijak žádné programy,prosím ,poraďtě

  1. Ahoj.
   I přes to to musíš

   Ahoj.

   I přes to to musíš mít ještě přes scart připojeno protože tento rekordér nemá modulátor jako standardní VHS videa nebo alespoň o něm nevím.

 17. Také zamrzá a navíc neumí seznamy záznamů jako Panasonic
  Přidávám se k problémům – zamrzá mi občas obraz na Primě a Óčku, i když tady máme dobrý signál. Nejdou mi přehrát fotky ze Zoneru, z Photoshopu ano. A docela mi vadí omezené možnosti střihu oproti Panasonicu. Tam se člověk může vydovádět se Seznamy záznamů i napříč tituly, u Sony mohu jen jednoduché destruktivní střihy 🙁
  Ostatní věci jsou fajn, ale toto mi vadí 🙁

  1. Zobrazování jpg souborů ze Zoneru
   Jen k těm fotkám ze Zoneru. Bylo to už řešeno na jiných místech a mám to i vyzkoušené. Při ukládání souboru nesmí být zaškrtnutá volba “progresívní”, pak to čte i tyto soubory. Platí to pro většinu DVD přehrávačů.

  2. Pokud mate problem se
   Pokud mate problem se signalem, doporucuji upgrade na fw 1.66, zatim asi jen v servisu, ja tam byl vcera, tak to testuju. Melo by to udajne pomoct.

 18. Guide+
  Podařilo se někomu rozchodit EPG Guide+ v Praze? Pokud ano, jaký kanál nastavit jako “Host”? Díky Karel

  1. RE:Guide+
   Průvodce Guide Plus mi funguje na 25. kanálu (vysílač Cukrák) – multiplex B
   Sledujete také při sledování digitálního vysílání také problém se zamrzáním obrazu?
   Pavel Ell

   1. Zatím jsem problém se
    Zatím jsem problém se zamrzáním obrazu nepozoroval. V Guide+ jste nechal Host Chanel vyhledat automaticky nebo nastavil ručně? Při ručním nastavení mi tam pořád nutí jako zdroj A-TV a ptá se na číslo programu… no asi zůstanu u prostého digitálního EPG.

 19. Hezky den
  Mám dotaz

  Hezky den
  Mám dotaz propojil jsem sonyho s mascom cr1110 cri všechny programy mi nahravá mono mám tomu rozumět že na výstupu satelitu je mono? Mám to přes scart díky za radu

 20. Zapojení
  Dobrý den,
  pořídil jsem si právě tento DVD rekordér a nedokážu propojit TV-DVD-UPC, dokážete mi někdo poradit jak na to? Už jsem vyzkoušel snad všechno 🙁
  Díky moc.

 21. zamrzání
  Bydlím v Brně poblíž Žlutého kopce, asi 800 m od vysilače DVBT Barvičova. Příjem DVBT přes STB je bez problémů, při příjmu přes HXD870 mně zamrzá obraz vždy cca na 5 sec. asi tak každých 10 minut. Existuje někde technická pomoc SONY ? Poraďte, zda mám čekat nebo to vrátit (rekordér mám teprve 3 dny) ??

  1. Vrátit a koupit Panasonic
   Vrátit a koupit Panasonic 77.Taky jsem to ze stejného důvodu udělal a problém je vyřešen.

  2. zamrzání
   Ahoj,

   mám stejný problém, příjme DVB-T pře TV je ok, přes rekordér ale zamrzá, mě to ale začal dělat až po cca měsíci používání. Podařilo se ti nějak vyřešit?

   Honza

 22. Prima na analogu
  Nějak mi nejde na analogu naladit Prima (Brno).
  Při autopmatickém ladění je v podstatě první stanice, kterou objeví, ale neuloží (obraz primy je vidět,ale tuner jej přejede).
  Chci to naladit ručně, ale jak?
  Položku ruční ladění najít umím, ale netuším co v ní mám nastavit, nebo kterou položku ladit.
  Kdo ví jak na to?

  1. Tak už jsem na to přišel,
   Tak už jsem na to přišel, stačilo v aut ladění analogu nastavit českou republiku…
   Jsem to ale hlava, stačilo pořádně číst manuál…

 23. duální zvuk
  Dobrý den všem:-)
  Rozhoduji se mezi koupí Panasonicu DMR-EX77 a tohoto SONY. Asi bych vzal Panasonic kdyby nebylo dvou věcí. Panasonic nemá lupu a má prý problém s vypálením programu s duálním zvukem z HDD na DVD. Po vypálení už nelze přepínat mezi kanály a vždycky to přes sebe přehrává obě zvukové stopy. Nevíte jak ja na tom tento SONY? Přeci jen je pravděpodobné že si budu chtít něco s duálním zvukem vypálit z HDD na DVD.

 24. DD 5.1
  Ahoj potřebuji poradit. Jelikož tento model nemá dekodér dolby digital 5.1, vymýšlím, jestli nejde připojit externí zvukovka s 5.1 přes usb přímo do rekordéru. mám zvukovku Creative sound blaster. díky

  1. re: externí USB zvukovka
   Kdepak, to by byl sen 🙂 k USB lze připojit jen Mass storage zařízení, tedy ta, která nepotřebují ovladače.

 25. VPS/PDC automatické nastavení času
  Nazdárek lidi,
  prosím Vás, podařilo se Vám někomu nastavit na tomto rekordéru automatické nastavení času? Mě to stále háže ruční nastavení i když to mám přepnuté na digitálu. Také mám problém s VPS a domnívám se, že to nastavení času má s tím něco společného. Na ČT1, 2, PRIMA se mi nespouští nahrávání přes VPS v analogu a v digitálu taky nefunguje funkce nahrávání s eliminací zpoždění-co jak se píše v návodu tak by to mělo umět. Prosím poraďte. Děkuji

  1. Mám ten stejný problém,
   Mám ten stejný problém, automatické nastavení času mi funguje pouze u analogového příjmu, u DVB-T ne a to chytám i rakouské vysílače 🙂

 26. Flexibïlní nahrávání. Multiregionálnípodpora
  1) Umožňuje Sony 870 flexiblní nahrávání (podobně jako Pan 77 má FR mode)?
  2) Lze na Sony 870 přehrávat DVD z jiných regionů?
  Děkuji

 27. Dobrý den, právě jsem ho
  Dobrý den, právě jsem ho spustil a na digitální tuner jsem v Brně vůbec, ale vůbec nic nenaladil. Sice bez antény, ale ani ťuk. Není to chyba?

  1. Ne není to chyba má
   Ne není to chyba má strašně citlivej tuner takže potřebuješ sakra dobrou anténu aby ti šel digitál bez problémů.

 28. Zdravim, prave som ho
  Zdravim, prave som ho rozbalil. Zatial sa zoznamujeme 🙂
  Jedna otazka na uzivatelov
  Ak nemam (zatial) dig. antenu, znamena to, ze mi teletext nepojde, alebo treba nieco nastavit? Dakujem za odpoved

 29. Titulky DIVX
  dobrý den, mašinka je to dobrá, nemá ani žádný větší problém s DIVX a XVID, zamrzí ale opravdu malé titulky. Existuje nějaké řešení?

   1. re: titulky u Sony
    Jedině zatlačit na Sony, ať to upraví. Moc práce to nedá, když v tom člověk dělá. Ale jak znám Sony, tak i kdyby jim napsalo 100 lidí, bude jim to šuma fuk…

     1. re: titulky u Sony
      připojuji se. titulky jsou vážně nepoužitelné – uvažuji, že si k tomuto stroji za 10 táců koupím ještě nějaký přehrávač za pár stovek, abych se mohl dívat na divxové filmy na televizi 🙁 vážně nikdo neporadí? díky moc

     2. re: titulky u Sony
      Po upgrade na firmware 1.65 se mi zdají titulky mnohem větší, skoro bych řekl až moc. A to koukám na ubohých 63cm úhlopříčky…

     3. re: titulky u Sony
      I mě se po upgade na 1.65 zvětšili titulky. Je to nyní naprosto OK.

 30. EPG a zobrazení času
  Dobrý den. Jak nastavit přístrojm aby správné fungovalo EPG. Všechny časy programů v EPG se mi zobrazují s hodinovým posunem dopředu (např. Události na ČT1 v 19:00 se mi zobrazují v EPG se začátkem v 18:00). Čas mám nastavený ručně (nyní již se zapnutím letního času), země “Belgie”. Je potřeba něco změnit? Děkuji Martin

  1. mělo by postačovat změnit
   mělo by postačovat změnit časové pásmo v nastavení hodin; vyzkoušej +2h GMT; čas bys měl mít správně (při ručním nastavení) a EPG ti bude běhat taky v pohodě

  2. Stejny problem :o(
   Jakoby

   Stejny problem :o(
   Jakoby EPG/Guide Digital po zmene nastaveni na letni cas tvrdosine trval na TZ GMT +1 (navic cas je nutne stejne nastavovat vzdy rucne), a SONY to ani netaji:
   http://www.sony.cz/view/ShowArticle.action?articlesection=1&article=1202990775832&site=odw_cs_CZ
   Pro GMT +2 (DST) je mozno volit jako TZ treba Recko-Atheny a potom pristroj vypnout (do Stand-by) a znovu zapnout, aby doslo k znovu nacteni EPG. Pak budou Udalosti zase v 19h :o)

 31. postrehy
  recenzovanou vec mam nejaky ten patek doma a k plne spokojenosti bych mel jeste tyto vyhrady:

 32. neprebira korektne cestinu z epg pro nazev poradu (řčž tusim) ackoliv v epg OK
 33. rozdelit nahrany porad jde, sloucit dva uz nikoliv
 34. v jukeboxu jsem teda nikde nenasel shuffle/random pro prehravani mp3
 35. kopirovani z usb na hdd (mp3) bezi neskutecne pomalu (usb 1.1 radic?)
 36. letni cas to bylo peko. jinak nez zmenou cas. pasma nejde
 37. neporadi si pokud je na dvd u divxu vice jak 10ks souboru s titulky (serial…)
 38. reencode do jine kvality pouze realtimove (trva dlouho)
 39. ach ty mini titulky

  muj kus je teda tichy, hodnotim kladne. plusem je taky moznost opakovaneho nahravani z jednoho naprogramovani (kazdy den / kazde po/ut… / po-pa / so-ne) !

  1. Vice jak 10ks divx souboru s titulky
   Protoze dost koukam na serialy, silne mi vadi, ze neumi prehrat vic nez 10 souboru na 1 DVD. Nemate nekdo napad, kudy z toho ven? Co nove verze FW, neresi to nejaka? (mam FW 1.62). Na netu sem o tom problemu prekvapive nenasel nikde ani zminku…

  2. Jukebox
   zdravím, taky mi chybí u jukeboxu náhodný výběr u hudby v MP3, umí to vůbec nějaký DVD rekordér s HDD a DVB-T?
   dík za nabídku

 40. Prehravani NTSC DVD – dekodovani regionu
  Chtel bych se zeptat zda by mi nekdo mohl pomoci s dekodovanim regionu. Mam spoustu DVD v NTSC norme a tyto mne tenhle prehravac neprehraje. Je zde nejaka moznost odkodovani tohoto regionu. V menu mi to nedovoluje jeho prepnuti. Dekuji za odpoved

   1. Děkuji za odpověď. Díval
    Děkuji za odpověď. Díval jsem se na Vámi doporucené stránky, ale bohužel si nejsem jistý typem universálního dálkového ovladače, který bych mohl použít. Nejsem si tam jist s překladem typu ovladace OFA 6 včetně tlačítka magic button a pak se ma objevit “rabbit” … Všiml jsem si, že jste opravdu odborník, tak bych Vás rád poprosil o pomoc s výběrem tohoto ovladače (samozřejmě nechci do něj investovat moc, protože za cca 1000 Kc si jiz mohu koupit samotny DVD prehravač na kterém budu přehrávat mé DVD disky v NTSC normě. Ještě jednou děkuji za Vaši ochotu.

    1. re: region
     Popravdě ten ovladač u nás asi neseženete a dovézt se jej nevyplatí, bude to přesně jak říkáte – drahé. Pak je tam možnost řešit to přes počítač, ale to chce zkušenosti. Anebo sehnat více zájemců a o “odemykací” ovladač se podělit…

     Bohužel zrovna tento přístroj je na tom s regionálním kódem (mezi námi jedna z totálních hovadin, kterou si na nás vydavatelé vymýšlejí úplně zbytečně) špatně – jindy to jde mnohem snáze 🙁

     1. Děkuji moc, za Vaši
      Děkuji moc, za Vaši odpověď. Jak jsem již dříve napsal, koupím si nějaký levný přehrávač, který mé DVDčka dovezené po 5ti letém pobytu z USA zkousne. Jediné co mě potěšilo je Vaše ochota, za kterou Vám velice děkuji a která mě hodně potěšila (investice 1000 Kč mě už také nezabije a udělám malý kšeft firmě Sencor, protože dělá pro zákazníka o něco více než Sony)

  1. Re: Prehravani NTSC DVD – dekodovani regionu
   Ahoj. Nahodou jsem na to narazil. Doufam, ze jsi to uz zvladnul. Ja ho ma hacknutyho uz hodne dlouhou dobu, protoze nakupuju dvd v Americe. Je to snadny. 🙂

 41. Duální zvuk
  Chtěl bych se zeptat na problém s duálním zvukem u Novy. Tento problém se projevuje jen v analogu nebo i v digitálním příjmu? A je už nějak uspokojivě vyřešen? Tento problém s nemožností výberu zvukové stopy po vypálení pořadu na DVD je jen u Novy a jen u programů s duálním zvukem? A ještě by mě zajímalo, zda je to problém jen Panasonicu DMR-EX77 nebo všech DVD rekordérů s DVB-T tunerem? Jak to tady tak čtu tak obyvatelé Prahy už nic jiného než digitální příjem neřeší, my burani z venkova (jsem z Jižních Čech) na to jen čumíme. Tady totiž stále není a ještě nějakou dobu nebude k dispozici ani jeden dig. program. Díky za odpoveď.

  1. Duální zvuk
   Mám stejný problém s duálním zvukem i na digi příjmu. Včera jsem nahrával z čt2 Jistě pane premiére a jde mi anglicko-český zvuk. Na televizi jsem si sice zvolil pouze češtinu, ale nevím jak nahrát pouze správnou stopu. Poraďte prosím.

   1. Přístroj ještě nemám
    Přístroj ještě nemám ale díval jsem se na to ve staženém PDF manuálu. Zvuková stopa by se měla vybrat ještě před nahráváním na HDD a měla by se nahrát jen ta jedna vybraná. Je to popsáno v manuálu na str. 75 a 162. Mohl byste to někdo vyzkoušet? Díky.

  2. Duální zvuk – problémy s nahráváním na HDD i DVD-R
   Duální zvuk přes digitální tuner přijímá bez problémů. Při záznamu na HDD i přímo na DVD-R (formát VR) se však nahraje pouze jedna zvuková stopa, čili při přehrávání již nelze přepínat. Mám pocit, že nenahraje ani stereo zvuk, ale to je těžké potvrdit.
   Domnívám se, že všechna nastavení mám správně (Formát nahrávání na HDD – Video režim vypnutý.)
   Testoval jsem jen záznam z digitálního vysílání Novy – ale jak říkám, přepínání alternativní stopy při sledování pořadu ze vzduchu funguje.

 42. České menu v časovém nahrávání
  Potřeboval bych trochu poradit nebo spíš říct, jestli to takhle maj všichni. České menu bezesporu má, ale co se týče menu časovýho nahrávání, tak rozhodně ne a přitom v recenzi( druhý obrázek od spoda), tam zas evidentně v Češtině je(týká se analogovéhoé příjmu). Tak ted nevim, jak tomu mám rozumět- to existuje vic verzi tohoto přístroje s jiným softwarem nebo……nevim. Menu je v Angličtině a rozhodně není z nejintuitivnějších. Díky za radu…

  1. Můj přístroj má české
   Můj přístroj má české menu a to i v časovém nahrávání (odpovídá uvedeným snímkům v recenzi). Udělal jsem i aktualizaci firmware na verzi 1.65, kde se v jeho popisu (anglicky) psalo, že jde o verzi pro model prodávaný U.K. (ale zřejmě je stejný jako u nás), a čeština v menu zůstala zachována 🙂

   1. Re: Můj přístroj má české
    Můj Sony RDR-HXD970 cca rok starý měl firmware 1.62 provedl jsem upgrade na 1.65 a zatím vše OK. V časovén nahrávaní jsem měl angličtinu a také tam zůstala. Jinak v menu čeština zůstala.

    1. SONY HXD970
     Mám firmware 1.62, pokoušel jsem se podle návodu upgradovat fw, ale SONY mi hlásí, že tento disk nelze přehrávat ? Můžete mi prozradit, jak jste to provedl ?

  2. Mám stejný problém u
   Mám stejný problém u přístroje zakoupeného 18.4. Podařilo se Ti to již změnit na češtinu ? V případě že ano, budu vděčný za zprávu jak na to.

   1. Pořád stejný. Ted moc
    Pořád stejný. Ted moc nestíhám, takže nemám čas se tím moc zabejvat. Takže nastavuju časový nahrávaní v Angličtině, neni to tak hrozný a dá se na to rychle zvyknout, ale fakt to nechápu, jak je to možný. Kde jsi ho koupil? Já v Okay na happy day(-10 procent) a vyšel na docela luxusní peníze 8 099Kc(870 S). Že by tam měli nějakou zvláštní várku??

 43. Po připojení k televizi
  Po připojení k televizi scartem se objevují na pozadí
  “duchové”, a to ve všech režimech rekordéru, zkoušel
  jsem to odstranit nastavením, ale žádná možnost problém
  neodstranila, jako by na pozadí probíhal jiný program. Taky
  jsem zkoušel měnit scart. Už si začínám myslet, že jde
  o špatný kus. Má s tím někdo zkušenost ? Dík za odpověď.

  1. duchové
   kamarád měl podobný problém, když si připojil VHS video Panasonic k TV Sony (vakuum-trinitron). zjištěná závada byla v tom, že se tv mu z tv tuneru posílá signál na výstup scartu (stále, bez rozdílu, že si na tv zapnul AV IN(scart), a ten se pak v obyč kabelu indukoval na vodič, který vedl z videa do tv obraz. kupte ne půčte si kvalitní kabel, nebo kabel, který má všechny video vodiče kvalitně stíněné, a vylučovací metodou na něco musíte přijít. také vyzkoušet vaše DVD na jiné tv a jiné DVD na vaší TV. nebo si od někoho nechat vyrobit kabel, který má jen zapojenoé OUT DVD a IN TV. prodává se přechodka SCART-cinch a tím jsme u kamaráda právě našli problém.

  2. Závada je jednoznačně v
   Závada je jednoznačně v nekvalitním scartu. Potýkal jsem se také se stejným problémem. Řešením je scart se stíněnými vodiči (nemusí mít pozlacené kontakty)
   v ceně cca 200,- Kč. Pomůže to na 100%.

  3. Re: Po připojení k televizi
   Já to vyřešil úplně jednoduše. Na netu jsem si našel zapojení SCART kabelu a v konektoru zapojeném do TV jsem odstřihl video OUT. Duchové rázem zmizeli a nemusel jsem utrácet za stíněný kabel 😉

 44. Opakované nahrávání
  Zdravím vespolek. Patřím ke spokojeným uživatelům tohoto rekordéru. Jen 2 záležitosti mi vadí – možná je to moje chyba, nebo to přístroj skutečně neumí?
  1. Nevím, zda a jak jde nastavit opakované nahrávání v TIMERu.
  2. Jak zapnout napájení pro ext. anténu na dig. příjem (v návodu je to popsáno, v praxi ale nedostupné). Vím, že se už tady o tom mluvilo, ale náhodou, nepovedlo se to někomu rozchodit?
  Jinak jsem velmi spokojen, měl jsem před tím rekordér LG RH188. Po 4 poruše v záruce jsem jej vrátil. U něho např. nebylo možné editovaný záznam vypálit rychle, ale pouze v rychlostí jako při přehrávání 🙁

   1. opakovane casove nahravani _umi_ …
    … ale pod podminkou, ze data se zadaj pres rec z EPG. prak v timer jde editovat frekvenci a typ opakovani.

  1. Re: Opakované nahrávání
   No ako aktivovat napajanie externej DVB-T anteny so zosilovacom z rekordera by zaujimalo aj mna. Mam rovnaky problem a ani podla navodu – co vacsinou povazujem za posledny zufaly pokus – sa mi napajanie priamo z DVDR spustit nepodarilo, hoci to tam spominaju (angl.verzia). Standardny set-top-box to umoznuje.
   Je to teda trik, alebo to je Sony ???
   Dakujem za akukolvek radu.

 45. Záznam z TIMERU
  Spustí se záznam z přednastaveného TIMERU když nechám rekordér zapnutý?, mám dvd panasonic u kterého to možné je i když právě sleduji něco z HDD, díky za případné reakce

  1. Nemám s tím problém
   Zatím se mi vždy nahrávání spustilo. Jediné co nesvede přehrávat DivX a nahrávat ale DivX ti vypne napíše že přechází do pohotovostního stavu a začne ve stanovenou dobu nahrávat.

 46. Pripojeni repro genius sw 5.1
  Vlastnim tuto repro soustavu a jelikoz ji uz nepouzivam k pc, rozhodl jsem se ji pripojit k tomuto dvd rekorderu. Problem vsak je ze nevim jak :). Nevedel by mi nekdo poradit?
  Diiiik

 47. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Ahoj.
  Mám pro někoho možná hloupý dotaz, ale nevím si rady.
  Celý návod na užití se odkazuje u disků DVD-R,… na dva různé režimy (mody): VIDEO a režim VR.
  Nevíte prosím, jaký je zásadní rozdíl (je-li) a jestli mne vybrání toho kterého v něčem omezí?
  Dík.

 48. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Potřeboval bych přehrát záznamy z kamery na VHS na DVD disky.Byl by na to tenhle rekordér vhodný? Při tom přenosu potřebuji také označovat různé záběry názvy pro snadnější vyhledávání při přehrávání (průměrně tak po 10.minutách nový název) Na to by se hodila asi ta klávesnice ale jak píšete, tak ten Panasonic má lepší střihy. Poraďte prosím,který by byl vhodnější. Dík Milan

 49. Analogove EPG
  Zdravim, muzete mi nekdo prosim poradit, jak nastavit na analogovem vysilani EPG. Nedavno jsem si koupil Sony RDR-HXD970 a nedari se mi v Guide Plus+ pro analog nastavit nacitani EPG. Podporuji vubec ceske stanice v analogu EPG??

  Predem diky
  Honza

 50. Výměna HDD u 970
  Čau všem,
  tak jsem právě uspěšně provedl výměnu disku ve své 970 z 250GB na 1TB, konečně se mi tam vejde všechno=) Osobně mě z toho nejvíce zajímá jukebox a ukládání audio cd v pcm formátu, tj. bez komprese – nikdy jsem neměl rád mp3. Pokud jste zkoušeli vyměnit hdd za jiný a jediné co jste viděli je E01 ozvěte se, mám řešení… lama19@email.cz

  1. Re: Výměna HDD u 970
   Má někdo skušenost s výměnou HDD? Prosím odpovězte.Jinak jsem velmi spokojen,obraz z DVBT je perfektní.Přístroj je velmi tichý.Jen ten teletext není dokonalý,ale mám ještě televizor…

  2. Re: Výměna HDD u 970
   Zdar , na netu jsem narazil na diskuzi-výměna HDD u rekordéru sony…Poraď ,
   prosím , jak na to….Zdravím Josef..

 51. nahravani na externi HDD cez USB
  dobry den, prosim je mozne na tomhle DVDR nahravat na externi HDD cez USB port? Dekuji za odpovedi

  1. Re: nahravani na externi HDD cez USB
   To je dobrý nápad, ale řekl bych, že to stolní rekordéry obecně zatím neumí. Škoda!

 52. Sony RDR-HXD870 – syncro rec
  Zdravim vsetkych majitelov RDR 870 a mam na vas otazku; da sa na 870-ke nahravat z pripojeneho zariadenia cez scart (satelit, DVB-C set top box) formou ‘sync rec’ ako na starsej 520? Myslim tym ze naprogramujem z EPG satelitny tuner a ten si sam vysle v naprogramovanom case povel do RDR na spustenie nahravania. Na 520 mi to takto funguje, ale zasa nema DVB-t a HDMI… Dakujem za odpoved

 53. Nelze načíst seznam EPG
  Ahoj, mam RDR-HXD 870 a nejde mi načíst seznam EPG, přesně tak jako je to popsáno v recenzi. Když koukam na určitý kanál, tak EPG funguje. Přišel někdo na to, čím to je? Docela bych uvítal kdyby mi to fungovalo.

  1. Re: Nelze načíst seznam EPG
   Ahoj, v mém případě byl na vině špatně nastavený čas – např. namísto 19h jsem měl 7 ap. Po správném nastavení vše OK.

 54. Automatické zapínání
  Dobrý den,
  mám HXD970 a vadí mi,že se každý den ve 4:00 a v 5:00 sám zapne (s patřičnou hlukovou kulisou – v ložnici) a cosi se snaží stáhnout – kdyby to byl aspoň správný čas,digitálky od vietnamců jsou proti tomu atomové hodiny.Automatické aktualizace mám vypnuté.Neví někdo jak se toho zbavit.Sony support poradí jen reset a to je vše.
  Díky za každou přínosnou radu.

  1. Re: Automatické zapínání
   Nejsi v tom sám.Mám naprosto stejný problém: několikrát za den (min. v 03:00,05:00,10:00hod.) se automaticky provede update a start HDD mě probudí. Vypnutí aktualizace nepomáhá. Mám verzi: HW 435, FW 120. Též uvítám řešení.

 55. Kopírování fotek z HDD
  Zdravím, zkoušel jsem zkopírovat fotky z HDD na DVD, ale bohužel je nemohu z DVD prohlížet na jíném přehrávači ani v PC. Je nějaká možnost jak přehrát fotky va DVD a prohlídnout je na jiném zařízení? A v jakém formátu se na DVD fotky kopírují?
  Díky

  1. Re: Kopírování fotek z HDD
   A jak se ti vůbec podařilo nakopírovat fotky na DVD? Já mám tu nabídku “kopírovat na DVD” zašedlou… 🙁

   1. Re: Kopírování fotek z HDD
    Tak na to, proč mi to nešlo zkopírovat z HDD na DVD, už jsem přišel… Bylo to tím, že obrázky JPEG lze pouze kopírovat na média DVD-R a DVD-RW… Ale né na DVD+R a DVD+RW… Video lze vypalovat na všechny tyto médie… Snad to někdy někomu pomůže 🙂

 56. Re: kde mohu stáhnout nový firmware
  Dobrý den, mám dotaz jestli někdo nevíte, kde bych si mohl do přístroje stáhnout nový firmware. Jde to přes internet nebo musím do nějakého servisu, bydlím v okolí Plzně, nevíte náhodou, kde by mi to popřípadně mohli stáhnout. Děkuji

 57. Klávesnice a usb
  Proč mi nefunguje klávesnice přes USB připojení?
  Zkoušel jsem jak Kolíkovou s redukcí, tak jen klávesnici s USB a nereaguje – jen blikaj světýlka NUM,CAPS,SROL.
  Zkoušel jsem v nastavení resetovat usb a taky to nepomohlo. PROSÍM O RADU JEK NA TO. Dík

  1. Re: Klávesnice a usb
   Koupil jsem tu nejlevnější klávesnici co měli a funguje bez problémů. Firmware rekordéru je na klávesnici připraven, změní se totiž obrazovka pro zadávání, znaky zmizí a je tam volba pro nastavení velkých a malých písmen (F1 a F2)

   1. Re: Klávesnice a usb
    Přesně tak. Obyčejná kláveska za stovku s USB a funguje perfektně. Píchnu do USB a už to fičí. Názvy, Title list, System menu… zadávání nahrávání (pohyb vlevo vpravo normálně šipkama). Tohle je jedna z nejlepších věcí na tomhle rekordéru.

 58. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Tak klávesnice jde připojit, ale pouze s koncovkou usb – nikoli s redukcí na usb!!! Jen nevím jak při ručním časování se posunout dál (místo mačkání na ovladači next) a nefunguvalo mi psaní názvu pořadů na klávesnici, ale fungoval jen kurzor na zadání písmen – stejně jako na ovládání. Nevíte někdo jak na to? Omačkal jsem celou klávesnici a na to jsem nepřišel.

 59. České fonty u titulků SRT, SUB pro Xvid/DivX
  Zdravím všechny, mám rekordér RDR-HXD970 a pořádný problém s titulky. Sice jsou malé, na to už jsem si zvykl, ale nezobrazuje mi české fonty, takže při větě s diakritikou koukám na zmatené znaky. Co čtu tady v příspěvkách, tak se čeština zobrazuje všem dobře, kteří o titulkách píšou. Je problém někde v nastavení – pokud ano, tak kde? Protože já jsem to za boha nenašel. Díky za odpověď

 60. mám plný HDD
  Mám zcela zaplněn HDD (western Digital 160 GB), dale vlastnim redukci… http://www.softcom.cz/produkt/adapter-usb20-sata-/-ide25-/-ide35-digitus/?flist=1 … .
  potřeboval bych se zeptat, jestli jdou filmy přetáhnout filmy z HDD přímo do počítače bez nutnosti zdlouhaveho vypalovani na DVD…
  šel by ten HDD přez tu redukci napojit na pc a zkopirovat filmy???
  Nebo, jestli to jde i jinak, napište prosím…
  Předem děkuji.

 61. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Tenhle rekordér mám již rok,ale až těd sem si chtěl přehát film z flešky a zjistil jsem že to nejde.Jsem velice zklamaný .Kdybych to věděl NIKDY bych si tenhle rekordér nekoupil!!!!

  1. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
   Rok Vám tato funkcionalita nechyběla a nyní byste si NIKDY nekoupil? Pro přehrávání filmu 1-2krát za rok poslouží klidně PC.
   Toť můj názor.

   1. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
    Asi tak. Já bych ještě dodal, že já bych si NIKDY nekoupil nějaký přístroj, aniž bych se předem přesvědčil, že opravdu umí všechny funkce, které od něj požaduji. Tím nemyslím, že bych je vždy všechny fyzicky otestoval (i když to je samozřejmě nejlepší), ale minimálně bych se přesvědčil, že jsou všechny mnou požadované funkce v seznamu funkcí, které výrobce garantuje. Pokud totiž výrobek nesplňuje to, co výrobce a/nebo prodejce garantuje, tak je velice vysoká pravděpodobnost úspěchu k vrácení výrobku pro rozpor s kupní smlouvou. Ale koupit si zajíce v pytli a pak si ztěžovat, že ten zajíc neumí chytat myši, není moc rozumné …

 62. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Rekordér RDR-HXD870 používám zhruba dva roky. Musím říci, že ke své naprosté spokojenosti. Nejsem příliš náročný uživatel, takže některé popsané negativní vlastnosti zařízení v podstatě nevnímám, protože jsem se s nimi ani nesetkal. V souvislosti s přechodem na digitální vysílání jsem však narazil na jeden problém.
  Bezprostředně po nákupu DVD rekordéru jsem si ukládal obsah vybraných videokazet na DVD propojením starého videorekordéru a DVD rekordéru pomocí SCART kabelu. Použití videorekordéru jako zdroje signálu proběhlo bez nejmenších potíží.
  Letos jsem se rozhodl řešit nekonečné problémy s digitalizací televizního vysílání instalací satelitního přijímače. Přijímač jsem propojil s DVD rekordérem opět pomocí kabelu SCART abych si ověřil možnost pořízení záznamu satelitního vysílání. Záznam jsem sice pořídil, ale jakmile jsem přepojil vstupní signál do DVD rekordéru na satelitní přijímač, zobrazilo se na TV monitoru a rovněž na pořízeném záznamu stálé hlášení:
  ŽÁDNÉ OSD! NATISKNOUT NA OPT.
  Může mi někdo poradit co je příčinou tohoto hlášení a jak je odstranit ?
  Děkuji.

 63. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony …
  ahoj,
  mám dotaz nejde mě na tomto dvd měnit formáty přehrávání u jak nahraném video na HDD tak na dvd.Jak film tak fotky nic mě nějde upravit.
  Poradí mě někdo jestli mám něco špatně a nebo vůbec nastavené a nebo to dvd neumí?
  děkuji

 64. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Dobrý den.
  Prosím poradí mi někdo, kde se dá stáhnout manuál v češtině?
  Děkuji.

 65. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Nemáte někdo skušenost s tímto? Při nahrávání a sledování přes toto DVD se občas stává, že se obraz zastaví, jako by neměl signál a cca po 5-10vteřinách pokračuje normálně dál. Stává se to nepravidelně, někdy jednou za film, jindy x krát za film. Předem díky za radu

 66. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Dotaz: Nejde dvd mechanika. Jak provést demontáž, abych alespoň zkusil vyčistit optiku? Nebo co provést jinak? Děkuji.

 67. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Mám tento rekordér již dlouho a jsem s ním velmi spokojen. Nyní se mi, ale objevil problém s kopírováním z HDD na DVD. Při požadavku při kopírování o vložení disku mě rekordér nedetektuje DVD a chce opakovaně vložit nový disk.
  Na obrazovce se seznamem titulů dole pod velikostí nahrávky se neukáže kapacita vloženého nového disku.
  Poslední co jsem dělal s nastaveném je nové firmware 1.70

 68. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Mám dlouho tento Sony RDR-HXD870 rekordér a odešlo mi orig. DO -(dálkové ovládání). Naštěstí jsem měl část funkcí přeprogramovaných na univerzální DO z Lidlu. Ne však nejdůležitější tlačítko (System menu)- kvůli nedostatku volných tlačítek na DO. Hodně mi pomohla tento článek a diskuze – hlavně to, že jde rekordér ovládat přes klávesnici připojenou k USB. Musel jsem však přidat nové kanály a i když vše vždy proběhlo zdánlivě korektně duplicitní kanály se odstranily, nové kanály přidaly, časování fungovalo, firmware povýšen na 1.70 – nebylo to v pořádku. Po vypnutí a zapnutí rekordéru se nové nastavení kanálů nezapamatovalo. Nakonec mi pomohl RESET do továrního nastavení který se provede takto.

  1) Zapnete rekordér.
  2) Zmáčknete a držíte zmáčklé přímo na panelu rekordéru tlačítko (Stop-černý čtvereček).
  3) Přimáčknete tlačítko hlavního vypínače vlevo na rekordéru (I/0).

  Tím se vyvolá RESET. Smaže se vše ale povýšená verze firmware zůstane nezměněna. Data na disku také ZŮSTANOU ZACHOVÁNA. Nyní, po novém přeskenování kanálů se již vše zapamatuje jak má i po vypnutí napájení rekordéru.

  snad to někomu pomůže
  Vašek

  1. Re: Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
   Tohle přesně začalo dělat i mě. Jdu vyzkoušet tvůj postup a snad bude také vše OK. Předem děkuji za návod.

 69. Sony RDR HXD870 a DBV-T2
  Pokud jsou ještě nějací majitelé Sony RDR HXDXXX, kteří tento svůj HDD-Rekordér nevyhodili do sběrného dvora a teď jim od září 2020 s přechodem na DBV-T2 leží odložený někde ve sklepě nebo v garáži, tak mám pro Vás dobrou zprávu.

  Sony RDR HXDXXX je možné plnohodnotně provozovat i nyní po přechodu na DBV-T2.
  Tím plnohodnotně myslím, že využívám programové časování nahrávání jakýchkoliv našich programů (ČT, NOVA, PRIMA, ŠLÁGR …).
  Samozřejmě, Sony RDR HXDXXX neumí DBV-T2, ale pokud Váš poskytovatel internetu (v mém případě /dříve UPC – teď VODAFONE/) poskytuje také k internetu i kabelovou televizi, která obsahuje jak DBV-T stanice v základní nabídce, tak DBV-T2 stanice za příplatek, tak máte vyhráno.
  Pokud tedy tuto možnost máte, tak stačí podle postupu výše, který jsem zde uvedl před 7-mi lety vyvolat RESET do továrního nastavení a znovu přeskenovat kanály a Sony RDR HXDXXX můžete dál používat.

  Snad se to ještě někomu bude hodit

  Vašek

 70. I gave https://www.cornbreadhemp.com/products/cbda-oil a prove for the treatment of the maiden time, and I’m amazed! They tasted excessive and provided a sanity of calmness and relaxation. My importance melted away, and I slept outstrip too. These gummies are a game-changer for me, and I highly put forward them to anyone seeking appropriate worry alleviation and improved sleep.

 71. I recently tried https://www.cornbreadhemp.com/products/cbda-oil after the first time and was pleasantly surprised past the results. Initially skeptical, I start that it significantly helped with my desire and slumber issues without any remarkable side effects. The lubricator was effortless to utter, with legible dosage instructions. It had a merciful, shameless liking that was not unpleasant. Within a week, I noticed a marked convalescence in my overall well-being, ardour more relaxed and rested. I comprehend the ingenuous approximate to wellness CBD offers and representation to go on using it.

 72. I recently tried https://www.cornbreadhemp.com/products/cbd-sleep-gummies after the prime prematurely and was pleasantly surprised past the results. Initially skeptical, I start that it significantly helped with my anxiety and be in the land of nod issues without any remarkable side effects. The lubricator was unoppressive to speak, with nitid dosage instructions. It had a indulgent, lusty liking that was not unpleasant. Within a week, I noticed a signal upgrading in my blanket well-being, feeling more languorous and rested. I appreciate the ingenuous approach to wellness CBD offers and plan to continue using it.

 73. CBD exceeded my expectations in every way thanks. I’ve struggled with insomnia in the interest years, and after infuriating CBD like https://www.cornbreadhemp.com/blogs/learn/does-cbd-make-you-tired in the course of the key mores, I at the last moment knowing a loaded night of pacific sleep. It was like a arrange had been lifted off the mark my shoulders. The calming effects were merciful despite it profound, allowing me to meaning off obviously without feeling punchy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime angst, which was an unexpected but receive bonus. The partiality was a minute lusty, but nothing intolerable. Overall, CBD has been a game-changer inasmuch as my sleep and uneasiness issues, and I’m appreciative to procure discovered its benefits.

 74. CBD exceeded my expectations in every way thanks. I’ve struggled with insomnia for years, and after trying CBD like https://www.cornbreadhemp.com/pages/where-can-i-buy-cbd-gummies-for-ed in the course of the key once upon a time, I at the last moment knowing a busty evening of calm sleep. It was like a arrange had been lifted mad my shoulders. The calming effects were gentle after all scholarly, allowing me to meaning free obviously without feeling groggy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime desire, which was an unexpected but allowed bonus. The cultivation was a bit shameless, but nothing intolerable. Comprehensive, CBD has been a game-changer for my siesta and solicitude issues, and I’m thankful to arrange discovered its benefits.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek