Pondělí , 21. 04. 2025

Alexandra

AVerTV Hybrid Speedy: skvělý tuner pro HTPC

26. 12. 2009

Televizní tuner Hybrid Speedy má nízký profil, vejde se tedy i do malých skříní. Je určen pro moderní rozhraní PCIe, má analogový i digitální tuner a pěkné dálkové ovládání. Fungoval naprosto bezchybně a celkově bychom mu vytkli snad jen jednu malou drobnost.

AVerTV Hybrid Speedy (H788R) je titěrná karta, ke které je dodávána i nízkoprofilová záslepka. Osazení do malých skříní je tak zase o něco snazší. Karta je určena do PCIe slotu x1, ale samozřejmě ji lze osadit do jakéhokoli většího slotu, například PCIe x16 nebo x4.

K titěrné kartě dostanete v balení i nízkou záslepku do menších skříní. Spotřeba sestavy s kartou vzrostla zhruba o 4 W, což je běžná hodnota

Moderní hardware i moderní systémy bez zádrhelů

V dřívějšku měli televizní karty masivní potíže s 64bitovými systémy a větším množstvím RAM. Vesměs šlo o špatně napsané ovladače. Testovaný Aver to již dávno podchytil a v systému Windows 7 64bit a 4 GB RAM fungoval jak lusknutím prsty. Po vložení karty systém sám našel ovladače a nainstaloval tuner bez jediného restartu.

Jelikož se zaměřujeme na HTPC, zajímá nás především podpora tuneru v MCE. Media Center kartu bez potíží rozpozná a to dokonce oba tunery, jak analogový, tak digitální. Citlivost tuneru se zdá více, než dobrá. Rychlost přepínání programů v MCE není nejrychlejší, ale pořád ještě v únosných mezích. Uspávání a probouzení počítače okolo nahrávaných pořadů také fungovalo na jedničku (to je ale spíše záležitost MCE).

Windows MCE neměly s tunerem žádný problém

Dálkové ovládání neumí MCE

Drobnou chybou je, že tuner neumí využít dodané dálkové ovládání ve Windows Media Centeru. Z toho plyne nutnost další investice při stavbě HTPC. Například konkurenční Leadtek tuto funkci podporuje. Pro jistotu jsme to ověřili přímo u výrobce. Tan nám potvrdil, že Hybrid Speedy opravdu nemá dálkový ovladač s MCE kompatibilní, pouze s jeho vlastními aplikacemi. Nicméně v nabídce má AVerTV Duo Hybrid II PCI-E (A188) a AVerTV Satellite Trinity (A707), které mají lepší dálkové ovládání i s podporou MCE. Především AVerTV Duo Hybrid II PCI-E vypadá velmi zajímavě a v budoucnu se na ni možná také podíváme.

K TÉMATU  Multimediální tabletová revoluce

U prodejců uvidíte na obrázcích nejspíše jíné dálkové ovládání, než které ve skutečnosti dostanete. To naše (na obrázku) bylo černé. Směrový kříž je poměrně malý a hůře se ovládá. Jinak jsme ale viděli už i horší ovladače…

Hybrid Speedy neumí nahrávat více pořadů současně a ani nelze sledovat v MCE jiný, než nahrávaný pořad. Má sice hybridní tuner, ale nikoli duální. Pokud byste chtěli využít této funkce, Duo Hybrid II bude lepší volbou. Potěšující je i S-Video TV vstup, takže lze zaznamenávat AV signál i z externích zařízení.

 

Aver nabízí vlastní obdobu Media Centeru. Vypadá a funguje ale jen jako chudý příbuzný toho od Microsoftu

Téměř dokonalá

AVerTV Hybrid Speedy je takřka dokonalou televizní kartou. Nejen pro HTPC. Bezproblémové ovladače, instalace bez zádrhelu, podpora moderního hardwaru a 64bitových systémů. To vše navíc za příjemnou cenu mírně převyšující 1000 korun. Pokud by dálkový ovladač fungoval i ve Windows MCE, neměl by Hybrid Speedy chybu. Tuto drobnost ale napravuje vyšší verze v podobě Duo Hybrid II – s tou si v případě zájmu připlatíte nejen za lepší dálkové ovládání, ale rovnou dostanete 2 tunery. 

 

Plusy Mínusy
+ bezproblémová instalace – horší ergonomie a funkce dálkového ovládání
+ bezproblémová funkce – slabší vlastní software
+ podpora moderních systémů, HW a MCE  
+ dobrá cena  
   
   

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek