Pondělí , 20. 01. 2025

Ilona

Sapphire RX 460 Nitro OC – první oficálně „odemčený“ Radeon RX 460

22. 01. 2017

22. 01. 2017

GPU není nováčkem ani na našem trhu, má relativně nízkou udávanou spotřebu kolem 75 W, solidní výkon např. pro HTPC (karta existuje i bez přídavného napájení – v „ne OC verzi“). Jde, řekněme o velmi solidní low-endový (možná až mainstreamový) produkt. Toto GPU nabízí jeden cheat, na který se přišlo již dříve a Sapphire jej s požehnáním AMD u své nové karty využívá…

O co jde? Zvyšuje výkon a dělá „z beránka, pořádného berana“… Zkrátka u RX 460 (grafický čip „Polaris 11“) lze odemknout všechny výpočetní jednotky. Kromě toho je i trošku přetaktovaná proti referenčním hodnotám. Každopádně jako první nabídne plných 1 024 místo, standardně od AMD nastavených, 896.

TIP: Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

Teoretická síla tak stoupla z 2,2 na 2,56 TFLOPS. V reálu grafika nabízí asi o 7 % vyšší výkon než originál při zachování spotřeby (nárůst v řádu několika Wattů). Cena takové karty bude činit 109 USD (asi 2 800 Kč), tedy podobně jako u nevylepšeného modelu.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek