Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Síťový hudební přehrávač Logitech Squeezebox Boom

27. 09. 2008

Dubnová recenze domácího audiosystému Logitech Squeezebox Duet sklidila nebývalou pozornost dokládající, že o tato zařízení typu “vše v jednom“ je skutečný zájem. V redakční schránce nám přistála tiskovka o nedávno uvedeném přírůstku, verzi Boom s integrovanými reproduktory, a my vám přinášíme její zkrácené znění.

Hudební přehrávač stylu „vše v jednom“ – Logitech® Squeezebox™ Boom se vyznačuje integrovaným zesilovačem, vysoce výkonnými reproduktory a zjednodušeným procesem nastavení. Nyní můžete mít digitální hudbu v kterékoli místnosti vašeho domu snadněji než kdykoli dříve.

„Síťový hudební přehrávač Squeezebox Boom je prvním přehrávačem ve své třídě, jenž nabízí vysoce kvalitní zvuk v kompaktním provedení ve stylu vše v jednom. Squeezebox Boom je naprosto novým typem síťového hudebního přehrávače počínaje snadným nastavením a konče průlomovými akustickými parametry. Stačí jej připojit k napájení a váš dům bude plný hudby.

Žádné další audio vybavení ani kabely

Díky síťovému hudebnímu přehrávači Squeezebox Boom můžete poslouchat digitální hudbu podle své volby v kuchyni, ložnici nebo jiné místnosti vašeho domu – bez nutnosti připojovat externí reproduktory. Stačí nový Logitech připojit do napájecí zásuvky a žádné další kabely již nepotřebujete. Poté můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu prostřednictvím stávající domácí sítě z vaší sbírky hudby na počítači nebo internetová rádia podle svého výběru, stejně jako předplacené služby, jako například Rhapsody®, Last.FM, Slacker, Pandora® a Sirius – a to i tehdy, když bude váš počítač vypnutý.
Přidání přehrávače Squeezebox Boom do vaší sítě je velmi jednoduché. Nový přehrávač společnosti Logitech vyhledá dostupné sítě automaticky. Jakmile si vyberete svou síť, postačí zadat heslo a Squeezebox Boom si toto heslo pro vaše pohodlí automaticky zapamatuje napříště.

Přejete-li si poslouchat v každé místnosti v domě jinou hudbu, můžete snadno svůj síťový hudební systém Squeezebox rozšířit. Jednoduše přidáte další přehrávače Squeezebox Boom do kterékoli místnosti si budete přát, nebo pokud již máte hudební systém, doplňte jej o další přehrávač z rodiny produktů Squeezebox, například o síťový hudební systém Logitech® Squeezebox™ Duet.

Poslouchejte tisíce internetových rádií přes vysoce výkonné reproduktory
Zaregistrujete-li svůj síťový hudební přehrávač Squeezebox Boom, získáte přístup k tisícům internetových rádií a miliónům skladeb, které jsou shromážděny v rámci SqueezeNetwork™ – bezplatné on-line služby společnosti Logitech – bez nutnosti pamatovat si internetové adresy nebo hesla. Můžete tak využívat přednosti bezdrátové sítě s optimalizovanou rychlostí přenosu dat a zabezpečeným připojením. Přehrávač Squeezebox Boom využívá plnohodnotnou bezdrátovou technologii 802.11g a duální interní antény.

K TÉMATU  Vědcům se podařilo dosáhnout nejvyšší rychlosti přenosu dat na světě pomocí fotoniky

Síťový hudební přehrávač Squeezebox Boom integrovaný nabízí plně digitální 30 wattový zesilovač doplněný dvěma tweetery s měkkou membránou o průměru ¾ palce (1,9 cm) a dvěma vysoce výkonnými woofery o průměru 3 palce (7,6 cm) s velkým dosahem. Konstrukce s děleným zesilovačem (bi-amplifier) – který zahrnuje vysoce výkonný signálový procesor, zesilovač třídy D a digitální výhybku – umožňuje vytvořit křišťálově čistý zvuk s minimálním šumem a zkreslením. Pro milovníky basů je navíc Squeezebox Boom vybaven výstupem pro připojení externího subwooferu. A pokud si budete přát poslouchat hudbu v soukromí, máte k dispozici konektor jack 3,5 mm pro připojení sluchátek.

Síťový hudební přehrávač Squeezebox Boom funguje i jako budík. Šest tlačítek předvoleb, která jsou umístěna pod displejem, vám umožní snadný výběr vaší oblíbené písně, internetového rádia nebo playlistu.

Součástí balení je i dálkový ovladač, kterým můžete přehrávač Squeezebox Boom ovládat přes celou místnost. Ovladač navíc obsahuje i malý magnet, díky němuž jej můžete snadno přichytit k horní straně přehrávače Squeezebox Boom nebo třeba k radiátoru topení.Přístroj má doporučenou maloobchodní cenu v ČR 6.890,- Kč a na Slovensku 8.490,- Sk včetně DPH.

Související články

Logitech Squeezebox Duet: když hudba zazní domem
Logitech Squeezebox podporuje Last.fm

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek