Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Diskuze k článku

10 komentářů

 1. Re: Sony v roce 2014 – kamery na vrcholu „amatérského“ segmentu
  Pozerám, že to nebude mať Balanced Optical SteadyShot. Prečoooo?

  1. Re: Sony v roce 2014 – kamery na vrcholu „amatérského“ segmentu
   Vyčerpávající odpověď by mohla dát je samotná firma Sony. Já osobně se domnívám, že je to kvůli konstrukci kamery samotné. Větší průměr vstupní čočky objektivu a určitě i 1″ velký snímací čip brání vyrobit k takové velikosti dostatečně kompaktní konstrukci výkyvného objektivu. Musíme si tedy počkat na otestování přístroje, jak moc bude funkční optický stabilizátor. Troufám si ovšem tipovat, že nebude tolik účinný, jako ten výkyvný, který stabilizuje celou dráhu světelného paprsku, až k CMOS snímači.

  2. Re: Sony v roce 2014 – kamery na vrcholu „amatérského“ segmentu
   Tak na tohle jsem se ptal taky a s Romanem jsme o tom dišputýrovali na FS. Mě osobně by zajímalo, co se Sony nepovedlo na tom parádním opt. stabilizéru, že ho nedávají k novým kamčám (dávali ho jen k řadě 700/730/740/760, u jiných kamerek není, pokud se nemýlím). Proč od tohoto parádního stabilizéru ustoupila nám těžko Sony prozradí.
   Jestli zdůrazňoval, tedy ještě více posiloval nepříjemnou “chrama-vadu” na dlouhém skle u objektivů řady G, ale to spekuluju. Chroma vada je dána materiály, kdy místo skel je použito pryskyřic, snad aby to bylo lehké a hlavně levnější. Ta tam je doba, kdy se čočky do objektivu poctivě brousily. Dnes jsou objektivy z “poctivě lisovaných” plastových čoček… hrůza.
   Stabilizéru Balanced Optical je opravdu škoda. Měl jsem v ruce 3 kusy CX730tek a fungoval u všech skvěle!

    1. Re: Sony v roce 2014 – kamery na vrcholu „amatérského“ segmentu
     A to je tohtoročný model?
     Ale aj tak, so snímačom 1/3,95 si to môžu nechať.

 2. Re: Sony v roce 2014 – kamery na vrcholu „amatérského“ segmentu
  Omluvte mojí chybu. V článku je uvedeno, že obě kamery přijdou na náš trh v únoru. To platí jen o typu CX900. 4K AX100, bude v prodeji od května 2014.

 3. Re: Sony v roce 2014 – kamery na vrcholu „amatérského“ segmentu
  U japonských kolegu už kameru FDR AX100 testovali a i na stránkách SONY je k mání slušná promo videa. Velký CMOS Exmor R typu 1,0 slouží dobře i v obtížných světelných podmínkách vis první video. Stabilizace zde funguje slušně, tedy na to že snímek byl zřejmě natáčen z ruky a že je to 4K, kde i malý pohyby je daleko markantnější. U modelu FDR AX100 je rozhodně lákavá i cena, v Americkém BestBuy bude k sehnání za 2000 dolaru (39300kč) což je více jak sympatické. Jsem zvědaví jak na tento model zareaguje konkurence Canon a Panasonic. Laťka kvality je myslím vysoko a cena zase nízko :-).

  https://www.youtube.com/watch?v=WnnikWkRnf8

  https://www.youtube.com/watch?v=7WWpu5_bYMM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek