Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Trocha Androidu 5 na každém tabletu

21. 10. 2014

21. 10. 2014

O novém Androidu „Lollipop“ jsme již psali, nyní přidáme další „nášup“, který Vám umožní ochutit váš starý Android špetkou nové chuti i bez koupě celého „lízátka“… Je libo klávesnici či tapety?

TIP: Google rozšiřuje cukrárnu – Android 5 neboli „Lízátko“

Sám bych rád ozkoušel novou klávesnici Google Keyboard 4.0 postavenou na novém designovém jazyku určeném mimo jiné pro web, Android i Chrome OS představeném pod názvem Material Design. Má jít o platformu sjednocující různé androidí produkty.

K nainstalování nové klávesnice by mělo stačit stáhnout a spustit APK soubor z konečné verze Developer Preview. Funguje na všech telefonech a tabletech s verzemi 4.0 +, nepotřebujete při tom root oprávnění.

  • Soubor nainstalujte.
  • Jděte na „Language and input setting menu“. (Bohužel nyní nemám Android, abych abych frázi správně přeložil.)
  • Zapněte Google klávesnici jako výchozí.
  • Změňte téma v nasveních klávesnice na jedno z nabízených čtyř.

Další věcí, která může fanoušky potěšit je kompletní soubor pozadí na plochu z Androidu 5.0. My nabízíme pouze ochutnávku, pro kompletní menu zkuste restauraci, ve které jsme pojedli i my, metaforicky řečeno.

TIP: Stáhněte si a vyzkoušejte Windows 10

A pokud by vás zajímal i kompletní seznam zatím podporovaných zařízení Androidem 5, stačí rozkliknout odkaz s kompletním výpisem, zatím podporu oznámilo HTC, Motorola, Sony a samozřejmě Google. Postupně jich jistě přibude, třeba takový Samsung jistě nezůstane dlouho stát opodál.

Zdroj: WCCFtech 1, 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Nepřehlédněte

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek